چهارشنبه, 25 فروردين 1400 - Wednesday, 14 April 2021

سخن مردم : سیزدهمین جشنواره «حضرت علی اکبر علیه السلام و جوان سرباز» به همت معاونت نیروی انسانی سپاه امام صادق علیه السلام استان بوشهر در سالن جلسات فرماندهی این سپاه برگزار شد.

sokhanemardom 2165

به گزارش سخن مردم : جانشین فرماندهی سپاه امام صادق علیه السلام در این آیین ضمن تبریک به سربازان برگزیده جشنواره حضرت علی اکبر علیه السلام گفت: حضرت علی اکبر علیه السلام از لحاظ اخلاق، ظاهر و منطق شبیه‌ترین فرد به پیامبر اکرم (ص) بود به طوری که اهل بیت علیهم السلام هر وقت دلتنگ پیامبر می‌شدند به ایشان نگاه می‌کردند.

sokhanemardom 2166

سرهنگ عبدالرضا دشتی افزود: نام‌گذاری جشنواره سربازان نمونه به نام حضرت علی اکبر علیه السلام گویای این مسئله مهم است که سربازان نمونه لازم است در همه عرصه‌ها برای سایر سربازان یک الگو باشند.

sokhanemardom 2174

مسئول معاونت نیروی انسانی سپاه امام صادق علیه السلام نیز در این آئین گفت: سربازان وظیفه قشری بسیار حساس، تأثیرگذار و نقش آفرین در نیروهای مسلح هم در دوران دفاع مقدس و هم در دوران کنونی بوده و هستند.

sokhanemardom 2167

سرهنگ یاسین اکبا افزود: سربازان سپاه پاسداران در حقیقت بسیجیانی هستند که در پایگاه‌های مقاومت به عنوان سرپنجه‌های سپاه مشغول خدمت هستند که ما در دوران سربازی، آن‌ها را در یک کسوت و لباسی دیگر در حال انجام خدمت به حساب می‌آوریم که بر همین اساس، وظایف سنگینی بر عهده دارند.

وی تصریح کرد: مراسم تجلیل و تقدیر از سربازان نمونه قرار بود طبق سال‌های گذشته با حضور سربازان سایر رده‌های سپاه برگزار شود که امسال به خاطر شیوع ویروس منحوس کرونا مجبور شدیم آن را به صورت محدود و با حضور تعدادی از سربازان نمونه به نمایندگی از سایر سربازان برگزار کنیم.

sokhanemardom 2172

این مقام مسئول یادآور شد: قرار است مراسم تجلیل و تقدیر سربازان نمونه سایر رده‌های سپاه استان بوشهر نیز با حضور فرماندهان آن‌ها در همان محل رده مربوطه برگزار شود.

مدیر منابع سرباز سپاه امام صادق علیه السلام هم در این آئین گفت: هدف از برگزاری جشنواره حضرت علی اکبر علیه السلام و جوان سرباز، فرهنگ‌سازی و ارائه الگوهای موفق و برتر در جامعه کارکنان وظیفه سپاه و تجلیل و تکریم آنان با تأکید بر ارزش‌ها و آموزه‌های اسلامی، انقلابی و ملی است.

sokhanemardom 2168

سرهنگ اکبر مهیمنی مطلق اظهار کرد: این جشنواره به منظور ارتقای روحیه و انگیزه خدمتی کارکنان وظیفه، تقویت نگرش مثبت و ارتقای رفتاری فرماندهان، مسئولین و کارکنان نسبت به کارکنان وظیفه، ارتقا نشاط و پویایی‌بخشی به جامعه کارکنان وظیفه، تقویت و اعتماد به نفس و خودباوری در کارکنان وظیفه، ارتقای سطح منزلت و قداست خدمت در بین کارکنان وظیفه، شناسایی جوانان سرباز مستعد و توانمند و برنامه‌ریزی مناسب برای سازماندهی و حمایت از آنان برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: جشنواره جوان سرباز در 9 محور «سرباز، دفاع، امنیت و اقتدار ملی»، «سرباز، ایثارگری و فداکاری»، «سرباز، وظیفه‌شناسی و اقدام برجسته»، «سرباز، امور فرهنگی، هنری و تبلیغاتی»، «سرباز، خلاقیت، ابتکار و فناوری»، «سرباز، ورزش و تربیت بدنی»، «سرباز، دین‌داری و بصیرت»، «سرباز، مسئولیت‌پذیری و خانواده» و «سرباز، سازندگی و تفکر بسیجی» برگزار می‌شود که منتخبین مرحله استانی این جشنواره در صورتی که دارای شرایط شرکت در جشنواره کشوری باشند برای شرکت در مرحله کشوری این جشنواره معرفی می‌شوند.

این مقام مسئول یادآور شد: سپاه امام صادق علیه السلام استان بوشهر در یازدهمین جشنواره جوان سرباز در سطح سپاه به عنوان رده برتر کشوری انتخاب شد و در سال گذشته نیز به دلیل عملکرد خوبی که در سطح استان بوشهر داشت در میان رده‌های ستاد کل نیروهای مسلح مورد تقدیر قرار گرفت.

سربازان نمونه حاضر در این مراسم در ادامه به بحث و تبادل نظر درباره مسائل مختلف سربازان با جانشین فرماندهی سپاه امام صادق علیه السلام و سایر مسئولین حاضر در این مراسم پرداختند.

در این آئین از سربازان نمونه رده‌های سپاه امام صادق علیه السلام استان بوشهر تجلیل به عمل آمد.

sokhanemardom 2169

sokhanemardom 2173

sokhanemardom 2175

sokhanemardom 2170

sokhanemardom 2176

sokhanemardom 2177

sokhanemardom 2178

sokhanemardom 2179

sokhanemardom 2180

خبرگزاری بسیج از بوشهر

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه