پنج شنبه, 16 ارديبهشت 1400 - Wednesday, 05 May 2021

سخن مردم"فرمانداردشتستان در جلسه ستاد بزرگداشت یکمین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی گفت:برای بزرگداشت سالگرد شهادت سرداردلها باید ازهمه ی ظرفیت‌ها استفاده شود.

IMG 70281

ابوالفضل قاسمی"به گزارش سخن مردم برگزاری ستاد بزرگداشت یکمین سالگرد شهادت سردار دل‌ها، حاج قاسم سلیمانی به ریاست فرمانداردشتستان ،سرهنگ غلامپوروبا حضور مسئولین کمیته ها برگزارشد.

IMG 70541

فرمانداردشتستان "ضمن گرامی داشت یادامام راحل (ره)، همه ی شهداوهمچنین گرامی داشت یادوخاطره سردارسلیمانی افزود:یکی از ویژگی های بارزوشاخص سردار سلیمانی روحیه شهادت طلبی ایشان بودکه پیوسته ازحضرت حق شهادت طلب می کرد او در داغ فراق یاران همرزمش می سوخت وسرانجام هم به همرزمانش شهیدش پیوست.

IMG 70551

وی با اشاره به برنامه های ویژه نخستین سالگرد سردار شهید حاج قاسم سلیمانی افزود: با توجه به حساسیتی که وجود دارد ،باید پیگیری شود تا برنامه ها و فعالیت در این خصوص با دقت برگزار شود.

نوروزی رئیس ستاد بزرگداشت نخستین سالگر شهیدسلیمانی خاطرنشان نمود:سردارسلیمانی دارای نبوغ جنگی ،نظامی ومسلط به دانش رزمی بود، و برای کسب این دانش و مهارت دقیق و حساس، در میدان نبرد حضوری مستمر داشت،ایشان در میدان دفاع مقدس، میدان مبارزه با اشرار مسلح و سرانجام میدان مبارزه در عرصه فرامرزی و منطقه ای را آزموده بود.

فرمانداردشتستان با اشاره به روحیه سلحشوری و جنگندگی وی تصریح نمود: او عاری از هرگونه ترسی در مواجهه با دشمن در معرکه‌ ها و میادین نبرد بود.

نوروزی، اخلاص و ولایت مداری را از دیگر ویژگی‌های شهید سلیمانی دانستند و خاطرنشان کرد:ایشان به شدت از ریا و خودنمایی پرهیز می کرد،اهل معنویت بود که مردم را عاشق خودکرده بود ،تشییع باشکوه ایشان که دراذعان مردم همیشه ماندگاراست.

ایشان بابیان اینکه شهید خاص کشور خودنبود فرامرزی بودافزود: وی درتبیین انقلاب واهداف انقلاب تلاش می نمود ، فردی سخت کوش وذهن پردازی خوبی داشت دقیق و به جا تصمیم می گرفت،درک عمیقی از دنیا وآخرت داشتاو حقیقت زندگی دنیوی را عمیقاً شناخته بود،درنظم وانضباط درامورات سرعت عمل وبه هنگام بودن و دقت در امور ذهنی نظم یافته داشت.

نوروزی فرمانداردشتستان درپایان گفت:برای بزرگداشت سردار دلها باید ازهمه ی ظرفیت‌های مردمی و تلاشهای فرهنگی استفاده شود.

فرمانده سپاه جوادالائمه (ع)شهرستان دشتستان:

رونمایی از تمثال مبارک سردارشهیدحاج قاسم سلیمانی

سرهنگ غلامپورگفت:با توجه به شخصیت شهید حاج قاسم سلیمانی و علاقه و دلبستگی مردم به ایشان برای سالگرد شهادت ایشان، دردی ماه برنامه‌هایی تدارک دیده شده است که همه این برنامه‌ها با توجه به مقررات مبارزه با شیوع کرونا مجازی وحضوری برگزار خواهد شد.

IMG 7022221

سرهنگ غلامپور فرمانده سپاه جوادالائمه (ع)شهرستان دشتستان با بیان اینکه هفده عنوان کتاب با بیست وچهارجلد با عنوان های مختلف چاپ شده است افزود: از 31 نفر نویسنده ومولف که کتاب هایی درحوزه دشتستان درزمان جنگ نوشته اند درهفته بصیرت که با سالروز شهید حاج قاسم سلیمانی است تجلیل می شود.

ایشان به برگزاری برنامه هایی که درسالروز سردار شهیدقاسم سلیمانی برگزارمی شود اشاره نمود وافزود:برگزاری برنامه ای درفضای باز جلوی مسجدامام علی (ع)با رعایت پروتکل بهداشتی، رونمایی از تمثال مبارک سردارشهید درمیدان ،افتتاح سالن های به نام سردار ،بازدید از سالن فرهنگی که درجاده سلامت قراردارد،زنجیره انسانی بصورت پیاده روی با گردان های بیت المقدس،برگزاری محفل قرآنی درمیادین ورودی شهر،تهیه طومار جهت امضای مردم ورونمایی ازآن درروز شهادت ایشان،فراخوان دلنوشته یا نامه ای به حاج قاسم ،تجلیل ازپنج تن از مدافعان حرم که جانبازهستند،صدور بیانیه از طرف بسیج دانش آموزی ودانشجویی ،خدمات مومنانه، تجلیل از خانواده هایی که فرزندنشان درسالروزسردارشهید متولدمی شوند وبه نام مبارک قاسم نامگذاری می شوند،پخش کلیپ درفضای مجازی درسالروز شهادت حاج قاسم که به نام مقاومت نامگذاری شده است ،برنامه حضوری دردبیرستان امام خمینی (ره) درسالنی که به نام حاج قاسم سلیمانی نامگذاری شده است ،تمام سردر مساجد به تصویر سردارشهید مزین شود،تجلیل از مدافعان سلامت ،اهدای خون وبرنامه های دیگر که اجرامی شود.

درادامه مسئولین کمیته های هماهنگی ستاد سالگرد شهید حاج قاسم سیلمانی پیشنهادهای خودرا بیان نمودند.

IMG 70331IMG 70351IMG 70371IMG 70391IMG 70401IMG 70571IMG 70381

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه