پنج شنبه, 07 مرداد 1400 - Thursday, 29 July 2021

سخن مردم : خداکرم یزدان پناه مسئول دفترنماینده دشتستان به همراه مهدی نیکنام عضو شورای شهربرازجان از دره فصلی علی آباد و منازل مردم پس از سیل اخیربرازجان بازدید نمودند.

sokhanemardom 2136

به گزارش سخن مردم : در این بازدید اهالی آنجا بیان نمودند دره فصلی علی آباد یک خطر جدی در هنگام بارندگی است که جان مردم علی آباد را تهدید می کند و فاجعه زمانی رخ می‌دهد که دیگر دیراست و ما درخواست داریم از مسئولین هر چه سریعتر اقدام کنند وگرنه اتفاقاتی که در سیل چند هفته قبل وحدتیه رخ داد دوباره دراینجا به وقوع می پیوندد ، پس تا قبل از اینکه بعد از وحدتیه خسارت های جبران ناپذیری در سطح شهر ویژه این محل داشته باشیم اقدام شود.

در این بازدید مهدی نیکنام از نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی مبنی بر اختصاص بودجه استانی و فرا استانی درخواست نمود.

دره ها به جای آنکه به عنوان یک فضای شهری دلپذیر مورد استفاده قرار گیرد به عنوان یک فضای غیر قابل استفاده، خطرناک، نا امن، به حساب می آید.

در سال 91 حدود ۷۰ درصد از منازل حاشیه دره ها بر اثر سیل تخریب و تخلیه شد ، حتی به خانه ی سالمندان درآن محل آسیب جدی وارد شد که بالاجبار به مکان دیگری انتقال یافتند.

رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای شهر برازجان با بیان اینکه وجود دره ها، پل ها و رودخانه های فصلی متعدد از معضلات اساسی شهر برازجان است تصریح نمود: طی سال گذشته هیچ طرح جامع ومطالعاتی بر روی رودخانه های فصلی برازجان انجام نپذیرفته است.

عدم ساخت سیل بند و سد خاکی که باعث ورود حجم عظیمی سیلاب به شهر می شود از جمله مسائل مهمی است که نیاز به بازنگری دارد.

ایشان درپایان گفت: سیل باعث ویرانی و وقوع مرگ و میر در مسیر رودخانه های فصلی می گردد که باید برای رفع این معضل یک اقدام اساسی انجام شود.

شایان ذکراست شهرداری برازجان موظف به لایه روبی گردیده که متاسفانه اثرخاصی دراین مهم نداشته و باید مسئولان درراس استان و کشور با اختصاص دادن بودجه قاطع وجدی در دیوار کشی ورفع این امر مهم بسیار خطرناک همت کنند .

درپایان اهالی محله اظهار داشتند: با جان و مال مردم بیشتر از این بازی نکنید و مسئولان پای کار بیائید تا مشکلات محله ها حل شود.

sokhanemardom 2137

sokhanemardom 2138

sokhanemardom 2139

sokhanemardom 2140

sokhanemardom 2141

sokhanemardom 2142

sokhanemardom 2143

sokhanemardom 2144

sokhanemardom 2145

sokhanemardom 2146

sokhanemardom 2147

sokhanemardom 2148

sokhanemardom 2149

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه