چهارشنبه, 13 مهر 1401 - Wednesday, 05 October 2022

سخن مردم" به مناسبت هفته پژوهش از پژوهشگران برتر شهرستان دشتستان تجلیل به عمل آمد .

IMG 20201214 WA0002

به گزارش سخن مردم"، به مناسبت هفته پژوهش و با حضور ویدئو کنفرانسی مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر از پژوهشگران برتر شهرستان دشتستان تجلیل به عمل آمد .

کرمی

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر در این آئین با اشاره به اهمیت مسئله محوری، گفت: باید به دانش آموزان طرح سؤال را بیاموزیم و به آنها آموزش دهیم که با مسئله محوری می‌توانند در رفع چالش‌ها مؤثر باشند.

علیمراد کرمی گفت: بدون شک پیشرفت های کشور ما در حوزه پژوهش و فناوری های جدید می تواند خیلی از موانع و مشکلاتی که در کشور وجود دارد را برطرف و کشور را در مسیر پیشرفت و توسعه قرار دهد .

وی گفت: هفته پژوهش فرصتی است که تاکید شود پژوهش و راه علمی تنها مسیر نجات کشور است و ما می توانیم در زمینه های مختلف تحقیقاتی در جهان سرآمد بسیاری از کشورها باشیم .

IMG 4269

مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتستان نیز در این مراسم با تاکید بر این نکته که هفته پژوهش فرصتی است که در آن می توانیم جایگاه پژوهش را ارتقا دهیم، اظهار داشت: اگر چه در جهت ارتقای پژوهش در کشور کارهای ارزنده و خوبی صورت گرفته است و امیدواریم جایگاه فعلی را ارتقا دهیم.

 

سهراب باقری خاطرنشان کرد : تولید و توسعه علم و دستیابی به فناوری جهت ارتقای جایگاه ایران در جهان را مدیون تلاش‌های پژوهشگران، نخبگان و دانشمندان و فناوران کشور هستیم که در این زمینه تلاش های زیادی نموده اند .

IMG 20201214 WA0004

وی افزود: هفته پژوهش و فناوری فرصت مغتنمی هست تا به ابعاد مختلف تحقیق و پژوهش پرداخته شود و با ترویج و ارتقای فرهنگ پژوهش و فناوری و تجلیل از فعالان و منتخبان این حوزه، زمینه‌ توسعه و نهادینه سازی چرخه‌ تولید علم به فناوری را برای کشور عزیزمان رقم بزنیم.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه