پنج شنبه, 14 مرداد 1400 - Thursday, 05 August 2021

سخن مردم" دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه با اشاره به لزوم انتقام خون شهید فخری زاده گفت: مسئولین مطرح کردند که پاسخ کوبنده‌ای خواهند داد، ولی ممکن است تحقق آن کمی زمان‌بر باشد.

sokhanemardom 1986

به گزارش سخن مردم" آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری اظهار داشت: شهید فخری زاده از دانشمندان هسته‌ای و معاون پژوهشی وزارت دفاع بودند که شهادت این شهید والامقام را تسلیت می‌گویم.

وی افزود: با توجه به نقشی که دشمن تاکنون در رابطه با ترور دانشمندان هسته‌ای کشورمان داشته است در گام نخست در مراقبت از این شخصیت‌ها باید دقت و برنامه‌ریزی بیشتری داشته باشیم.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه با اشاره به جایگاه علمی ایران اسلامی بیان کرد: دشمنان تصور می‌کنند با ترور دانشمندان هسته‌ای جلوی پیشرفت کشورمان را بگیرند، ولی تاکنون تجربه نشان داده است با توجه به رویشی که در جامعه وجود دارد اگر شهید شهریاری، شهید احمدی روشن و شهدای دیگر را از ما می‌گیرند هرکدام از این شهدای گران‌قدر به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کردند که افراد دیگری به فضل پروردگار عالم راه آن‌ها را ادامه می‌دهند.

عضو مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: سرمایه‌های علمی کشورمان منحصر به این سرمایه‌ها نیست و دشمن تصور باطلی می‌کند که با گرفتن عزیزی همچون شهید فخری زاده می‌تواند جلوی پیشرفت کشورمان را در عرصه‌های مختلف بگیرد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه تصریح کرد: برخی افراد مسائلی را مطرح می‌کنند و موضوعات حفاظتی را کم‌اهمیت جلوه می‌دهند و تأکیددارند نیاز به حفاظت نداریم، این‌گونه موارد که پیش می‌آید به این نکته توجه کنند که همچنان دشمن‌داریم و نمی‌توانیم با خیال آسوده اعلام کنیم که فضای کشور امن است.

استاد حوزه علمیه گفت: کشورمان از امنیت قابل‌توجهی برخوردار است، ولی اینکه مسئله حفاظت از شخصیت‌ها را دست‌کم بگیریم و بی‌توجهی شود نتیجه‌اش این‌گونه موارد می‌شود، اگرچه محافظان شهید فخری زاده جان‌فشانی کردند و تلاش زیادی برای مقابله با ترور داشتند.

امام‌جمعه قم با تأکید بر اینکه باید از چهره‌های شاخص نظام و کسانی که نقش در نظام‌دارند مراقبت بیشتری شود، تصریح کرد: به‌گونه‌ای سخن نگوییم که اگر برای یک عزیزی محافظ گذاشته شد افکار عمومی قضاوت دیگری داشته باشد و بگوید فلان مسئول گرفته نیاز به حافظت نیست.

آیت‌الله حسینی بوشهری گفت: دشمنان دست از شرارت برنمی‌دارند، آمریکا، رژیم صهیونیستی، سایر مزدوران در منطقه و عوامل آن‌ها در داخل کشور و نفوذی‌هایی که سعی کردند خود را پنهان کرده و به ملت ایران ضربه بزنند، باید در این‌گونه مواقع پاسخ‌های حساب‌شده و دقیق باشد تا دشمن جرئت نکند دست به این‌گونه اقدامات بزند.

وی ادامه داد: در جریان شهادت شهید عزیزمان شهید سلیمانی اگرچه پاسخی داده شد، ولی همان‌گونه که اعلام شد پاسخ کامل نبود، باید به دشمن این موضوع را بفهمانیم که نقاط ضعف وی زیاد است و از این نقاط ضعف به‌گونه‌ای بهره‌برداری کنیم و دشمن را برای همیشه پشیمان کنیم.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه با اشاره به لزوم انتقام خون شهید فخری زاده خاطرنشان کرد: مسئولین مطرح کردند که پاسخ کوبنده‌ای خواهند داد، ولی ممکن است تحقق آن کمی زمان‌بر باشد تا کار در شکلی باشد که تأثیرگذاری لازم را داشته باشد.

خبرگزاری تسنیم

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه