جمعه, 01 مرداد 1400 - Friday, 23 July 2021

سخن مردم" دکتر ابراهیم رضایی نماینده مردم شریف دشتستان در نامه ای که به امضای صد نفر از نمایندگان مجلس رسیده است از وزیر جهاد کشاورزی خواست نسبت به احیای اداره کل نخیلات در وزارت جهاد کشاورزی اقدام نماید.

sokhanemardom 1965

به گزارش سخن مردم" دکتر ابراهیم رضایی در گفت: خرما یکی از محصولات مهم و استراتژیک کشور است که در نیمی از استان‌های کشور وجود دارد و افراد زیادی در این حوزه مشغول به کار هستند.

وی اضافه کرد: نبود یک سازمان ویژه برای نخل و خرما باعث شده است تا خرما علی‌رغم قابلیت‌های بسیار زیادی که دارد، به خوبی مورد توجه قرار نگرفته و همچنان در مسائلی همچون بازار فروش و صادرات با مشکلات زیادی روبرو باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: احیای اداره کل نخیلات در وزارت جهاد کشاورزی یکی از برنامه‌های مهمی است که می‌تواند نقش مهم و اساسی در بهبود وضعیت نخل و خرما و رسیدگی به مشکلات و نیازهای فعالان این عرصه داشته باشد.

وی بیان کرد: در همین راستا تلاش گسترده‌ای را برای احیای اداره کل نخیلات در وزارت جهاد کشاورزی انجام دادیم و در نامه‌ای که به وزیر جهاد کشاورزی نوشته شده و ۱۰۰ نفر از نمایندگان آن را امضا کرده‌اند خواستار احیای اداره‌کل نخیلات شده‌ایم.

دکتر رضایی خاطرنشان کرد: زیر کشت بودن نخیلات در ۲۵۰ هزار هکتار، گستردگی آن در سطح ۱۵ استان کشور، وجود ۵۰۰ هزار اشتغال دائم و موقت در مناطق خرماخیز، دارابودن مقام دوم در صادرات خشکبار پس از پسته و ... از جمله دلایل مطرح شده در این نامه است.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه