چهارشنبه, 10 آذر 1400 - Wednesday, 01 December 2021

سخن مردم" به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی: نائب رئیس شورای اسلامی شهر برازجان و رئیس اداره فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری برازجان از نمایشگاه آثار نویسندگان استان بوشهر بازدید نمودند

IMG 3878

فاطمه قاسمی / به گزارش سخن مردم"  به مناسبت هفته ی کتاب وکتابخوانی، نوید متین رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر برازجان و محمدرضا کوهکن رئیس اداره فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری برازجان از نمایشگاه آثارنویسندگان وشاعران استان بوشهر بازدید و با مدیر نمایشگاه دیدار و گفتگو کردند.

نوید متین نائب رئیس شوراورئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر برازجان در این بازدید ضمن تبریک هفته کتاب و کتابخوانی از تلاش های حبیب قاسمی در جهت اعتلای فرهنگ مطالعه ومعرفی نویسندگان بومی و رونق کتابخوانی تقدیر و تشکر نمودند.

این بازدید که درخصوص هفته کتاب وکتابخوانی انجام شد مهندس نوید متین رئیس کمیسیون فرهنگی شورا ومحمدرضا کوهکن رئیس اداره فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری برازجان حضور داشتند درابتدا نایب رئیس شورای شهر برازجان ضمن تبریک هفته کتاب وکتابخوانی بیان نمودند:هرکس با کتاب انس بگیرد هیچ لذتی از او ضایع نمی گردد.

وی درادامه افزود:کمیسیون فرهنگی از طرح‌هایی که این مجموعه ارائه دهد، حمایت می‌کند.

این نمایشگاه کتاب که با همت شما اداره می شود نشان ازاراده وعلاقه به این کارفرهنگی است در این مجموعه ،که برای گسترش فضای فرهنگی، مخصوصا عرصه کتاب و کتابخوانی تلاش میکنید جای تقدیردارد.

ایشان درادامه بیان نمود:گاهی مطالعه یک کتاب مسیر زندگی انسان را دگرگون ساخته و سرنوشت وی را تغییر می دهدومطالعه، یکی از بهترین راهکارهای کاهش معضلات اجتماعی در کشور است،از این رو ضرورت دارد مسئولان امر در خصوص ترویج فرهنگ مطالعه و سهولت دسترسی عموم مردم به کتاب اهتمام بیشتری داشته باشند.

ایشان درپایان با اشاره به اینکه با کمک شما هرهفته یک نویسنده همراه باآثارش درفضای مجازی معرفی می شود عنوان نمود: همچنین مسابقه کتابخوانی درخصوص کتابهای بومی برای علاقه مندان اطلاع رسانی می شود

در این بازدید مهندس محمدرضا کوهکن رئیس اداره فرهنگی شهرداری برازجان با اشاره به جایگاه کتاب و کتابخوانی در توسعه شهر، گفت: مطالعه کتاب نقش موثری در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقای سرانه مطالعه دارند وزحمات مدیر نمایشگاه در ارائه کتابهای بومی ومعرفی آثار نویسندگان وشاعران استان بوشهر به شهروندان عزیز قابل تقدیر است.

ایشان درادامه به راه اندازی و تجهیز کتابخانه شهرداری درطبقه هم کف جهت استفاده ارباب ررجوع وهمکاران اشاره نمود وافزود: مسابقه داستان نویسی کوتاه خرید و اهدا کتاب، دیداراز کتابخوانی عمومی از جمله برنامه های اداره فرهنگی شهرداری درحوزه کتاب وکتابخوانی بوده است.

در این بازدید حبیب قاسمی مدیر نمایشگاه توضیحاتی در مورد تعداد کتب، چگونگی استفاده علاقه‌مندان از این مجموعه فرهنگی ارائه دادند.

قاسمی هدف از ایجاد این نمایشگاه را معرفی آثار نویسندگان و شاعران و ترویج فرهنگ مکتوب و مطالعه بیان نمود.

برپایی این نمایشگاه یکی از اتفاقات مهم فرهنگی بود که برای اولین باردرسال 94 دردژبرازجان افتتاح شد وپس ازپایان نمایشگاه به این مکان انتقال یافت.

دراین مکان حدود 400عنوان کتاب وجودداردو بخاطر کمبود فضا جهت حمایت از آثار نویسندگان خواستار مساعدت و همراهی مسئولان در این خصوص شدوعنوان نمود:امیدوارم توانسته باشم گامی موثردرترویج فرهنگ مطالعه و افزایش سرانه مطالعه بردارم.

حبیب قاسمی مدیر نمایشگاه تصریح نمود:امروزه فضای مجازی باعث شده مردم از مطالعه فاصله بگیرند ،دین مبین اسلام به کتاب و کتابخوانی توجه و اهمیت ویژه ای قائل است، علما و بزرگان ما در تمامی مراحل زندگی خود به مطالعه مشغول بوده و بر این امر تاکید داشته اند ،از همین رو توسعه فرهنک کتابخوانی دربین جوانان ،کودکان ضرورت دارد.

وی درپایان درخواست نمود خیلی از کتابهای بومی دیگر چاپ نشده است وکمیاب شده است از جمله کتاب علیمراد فراشبندی که بسیار کتاب خوب ومهمی است واگر مجدد چاپ شودگامی موثردرفرهنگ کتابهای بومی است،یا سعی شود کتابهای که درآینده کمیاب می شود جهت استفاده شهروندان خریداری ودرکتابخانه های ادارات نگهداری شود جهت استفاده شهروندان که کاری ماندگاروفرهنگی است.

درپایان نائب رئیس شوراورئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر برازجان ورئیس اداره فرهنگی ورزشی شهرداری برازجان از تلاش های حبیب قاسمی در جهت اعتلای فرهنگ مطالعه ومعرفی نویسندگان بومی تقدیر و تشکر نمودند.

IMG 3915

IMG 3905

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه