جمعه, 28 خرداد 1400 - Friday, 18 June 2021

سخن مردم" پایگاه مقاومت ریحانه النبی (س) ناحیه مقاومت بسیج سپاه حضرت جواد الائمه (ع) دشتستان جزبرگزیدگان جشنواره سراسری مالک اشتر بسیج معرفی شد.

 sokhanemardom 1908

به گزارش سخن مردم"خانم خوزم فرمانده پایگاه مقاومت ریحانه النبی به اکراه حاضر به مصاحبه است، با کوچک نفسی خود را لایق نمی داند و می گوید بگذارید اگر کاری هم برای انقلاب و نظام و مردمم می کنم ، مخفی و اگر خدا قبول کند اجرش محفوظ باشد.

خود را یک بسیجی می داند که فعالیتش فقط برای رضایت حق ، خوشنودی اقا امام زمان (عج) و نائب بر حقش امام خامنه ای، سربلندی کشور ، استان بوشهر و شهر محل اقامتش و رفع گرفتاری های مردم می داند.

نصرت خوزم که اکنون فرمانده پایگاه مقاومت ریحانه النبی است این گونه خود را معرفی می کند.

از تیرماه 81 تاکنون مسئول بسیج خواهران محله بوده ام،از سال 81 تا 98 در گروه مقاومت حضرت زینب (ع) خدمتگذار بوده ام هرچند فعالیت گروه مقاومت ما به اندازه یک پایگاه مقاومت بود، فقط ما برنامه ابلاغ سال نداشتیم.

در سال 89 گروه مقاومت تبدیل به پایگاه مقاومت شد و همچنان و دوش به دوش بسیجیان و مردم محله در هیچ زمینه ای کوتاهی نکردم چرا که هدفم تنها و تنها ادامه راه شهدا (که تا آخرین نفس راحت را ادامه خواهیم داد ای شهید) و خدمت به هم نوع ، مردم محله و بسیجیانم که کنارم هستند، می باشد.

به اکراه حاضر به مصاحبه است، با کوچک نفسی خود را لایق نمی داند و می گوید بگذارید اگر کاری هم برای انقلاب و نظام و مردمم می کنم ، مخفی و اگر خدا قبول کند اجرش محفوظ باشد.

با اصرار از وی می خواهم که بخشی از فعالیت های یک ساله اش که سبب شده پایگاه مقاومت فاطمه الزهرا(س) بتواند رتبه برتر جشنواره مالک اشتر استان بوشهر را به دست بیاورد ، اعلام کند.

وی می گوید: در بخش فرهنگی،_برگزاری یادواره شهدای محله(۳۰شهید مسجد ابوالفضل) و شهدای زن در مناسبت های مختلف در محله و شهر برازجان را طی سه مرحله انجام دادیم .

دیدار با خانواده شهداء، جانبازان و پاسداران محله،برگزاری نمایشگاه هفته دفاع مقدس در سه سال متوالی با همکاری حوزه فاطمه الزهرا(س)، برگزاری ایستگاه صلواتی و تهیه نان شیرین، نان محلی، گرده محلی و پیراشکی در پیاده رویی ولایت (شاهزاده ابراهیم) و مناسبت های مختلف، برگزاری مراسمات مذهبی و فرهنگی از جمله (سوگواری ها،اعیاد،راهپیمای ها و فراخوان ها)، ترویج فرهنگ نهج البلاغه در روز عید غدیر با اهداء نهج البلاغه به نوعروسان و خانواده شهداء، برگزاری و تشکیل گروه سرود نوجوان و گروه تئاتر در سطح پایگاه، ایجاد صندوق قرض الحسنه در پایگاه، جمع اوری و تدوین کتاب از خاطرات، زندگی نامه و وصیت نامه شهدای محله از زبان خانواده، دوست و همرزبان شهدا با همکاری پایگاه برادران بخشی از فعالیت های ما در حوزه فرهنگی بوده است.

نصرت خوزم ادامه می دهد: در بخش بهداشت و درمان هماهنگی های لازم برای ویزیت رایگان و معرفی افراد محل به پزشکان متخصص با همکاری دفتر تسهیل گری محله حسین آباد برازجان،تزریق رایگان آمپول و انسولین به افراد محل، گرفتن فشارخون و پیگیری نیازهای بهداشتی محله را بر عهده داشتیم.

فرمانده پایگاه حضرت فاطمه زهرا(س) شهر برازجان بیان می کند: در حوزه اشتغال ایجاد کارگاه جوراب بافی، تولید گل و گیاه گلخانه ای، تهیه زردچوبه و وادویه جات(کاچی یا همان داروی سیاه زنانه ،برنج یا آرد سنباء، داروی امام موسی کاظم، کوکو بچه و افرادبزرگسال) و دیگر ادویه جات خانگی، خیاطی، ساخت روغن سیاه دونه دست ساز، کارگاه تهیه روپوشتی و تشک، تهیه شیرینی خانگی، تهیه رشته، نان و گرده محلی و تهیه و بسته بندی سبزی ماهی و سبزی خورشت را دنبال کردیم.

وی بابیان اینکه در بخش علمی و آموزشی فعالیتهای داشته ایم: تشکیل خیریه شهدای محله حسین آباد با همکاری پایگاه برادران و هیات امنا محله، کمک های مومنانه و بسته های معیشتی با تهیه و توزیع بیش از۲۵۰۰بسته معیشتی در مناسبت های مختلف،تهیه و توزیع بیش از ۴۰۰ بسته نوشت افزار به دانش آموزان نیازمند محل در ۵ مرحله، همکاری و تهیه و توزیع بیش از ۱۰۰ مواد ضدعفونی و ماسک با همکاری برادران به خانواده ها، تهیه روزانه 3000 عدد ماسک با همکاری شهدای گمنام برازجان، پایگاه ها و حوزه فاطمه الزهرا(س)، ذبح و قربانی 15 راس گوسفند و بزغاله در عید غدیر خم، قربان، ماه مبارک و ماه محرم، طبخ غذا و توزیع آن درماه مبارک رمضان، عید غدیر، محرم و تاسوعا با همکاری هیات امنا در ۶ مرحله به میزان 4000 پرس انجام شده است.

خوزم می گوید: ضدعفونی معابر و اماکن مختلف و نقطه های هدف شامل کوچه، خیابان، منازل، پایگاه ها ، مساجد و پارک ها در 7 مرحله، آموزش کمک های اولیه سطح یک و دو با مدرک طی دو مرحله ، آموزش اسکان اضطراری (که دراین زمینه خواهران ما مقام دوم استانی را کسب کردند)،_تهیه و تعمیر کولرگازی به خانواده های نیازمند محله با همکاری خیریه محله   ،آموزش کلاس خیاطی و کامپیوتر با مدرک فنی وحرفه ای با هزینه خیلی کم، برگزاری نشست های بصیرتی، سیاسی و تربیتی در مناسبت های خاص، فراخوانی و سازمان دهی گردان کوثر، برگزاری میقات صالحین در مناسبت های مختلف با همکاری حوزه، برگزاری کلاس های حلقه صالحین در رده کودک، نوجوان،جوان و بزرگسال) در هفته که اکنون در فضای مجازی برگزار می گردد، از جمله فعالیت های یک سال گذشته پایگاه پایگاه حضرت فاطمه زهرا(س) شهر برازجان است.

فرمانده پایگاه حضرت فاطمه زهرا(س) شهر برازجان عنوان می کند: پخش بیش از ۵۰۰ عدد پوستر عکس رهبر انقلاب و سردارسلیمانی بعد از شهادت ایشان در بهمن ماه سال گذشته در محل و مساجد و بین پایگاه های حوزه خواهران، اجرای طرح شهید بهنام محمدی با همکاری بسیج دانش اموزی حضرت زینب(س) و مدرسه راهنمایی جنت محله و برگزاری کلاس های نهضت سوادآموزی نیز انجام شده است.

وی ادامه می دهد: نشست پیشگیری از اعتیاد (مادران و همسران فرد دارای اعتیاد) طی 3 مرحله، مشاوره رایگان با همکاری دفتر خدمات اجتماعی سعادت در محله حسین آباد در زمینه اعتیاد، بیکاری و طلاق، طرح یاریگران برای ترک اعتیاد( فرستادن به کمپ که نصف هزینه را فرد دارای اعتیاد و نصف آن را بهزیستی متقبل می شود)، معرفی افراد پاک از اعتیاد( جهت دریافت امتیازاتی از جمله ثبت نام مسکن، وام، مشاوره رایگان و معرفی جهت اشتغال ) از دیگر اقدامات یک سال گذشته پایگاه حضرت فاطمه زهرا(س) شهر برازجان می باشد.

فرمانده پایگاه حضرت فاطمه زهرا(س) شهر برازجان درپایان می گوید: پیگیری بازگشت دانش آموزان بازمانده از تحصیل با همکاری بهزیستی به مدارس با تهیه پوشاک مدرسه، کیف و کفش، لوازم التحریر و پرداخت شهریه مدرسه، آموزش نهج البلاغه، آموزش و برگزاری کلاس های تقویتی و آموزش کارگاه دخترانه و مادرانه نیز طی یک سال گذشته انجام شده است.

sokhanemardom 1909

sokhanemardom 1910

sokhanemardom 1911

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه