پنج شنبه, 11 آذر 1400 - Wednesday, 01 December 2021

سخن مردم" دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: اجرای طرح مدیریت و کنترل اپیدمی کووید ۱۹ به شیوه محله و خانواده محور (طرح شهید حاج قاسم سلیمانی) جهت کنترل و مدیریت بیماری کرونا بسیار کمک‌کننده خواهد بود.

sokhanemardom 1828

به گزارش سخن مردم" دکتر سعید کشمیری در نشستی که با این عنوان برگزار شد افزود: هدف از این طرح‌ تشدید نظارت بر پروتکل‌های بهداشتی و اعمال قانون، تست گسترده هدفمند و هوشمند در سطح استان، قرنطینه افراد مبتلا و رهگیری آنان در سطح جامعه، آموزش، اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی است.

وی تصریح کرد: حفاظت از گروه‌های آسیب‌پذیر سالمندان و افراد دارای بیماری زمینه‌ای‌، ایجاد محدودیت هدفمند، تقویت فرآیند درمان سرپایی، کاهش حداکثری موارد بستری و قرنطینه افراد از دیگر اهداف این طرح است.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر بیان داشت: این طرح شامل ۴ مرحله تقسیم‌بندی شهر، تشکیل گروه برای هر محله، تجهیز گروه‌ها و ارتباط بین بیماران و گروه‌ها است.

دکتر کشمیری اظهار داشت: هر شهر را به ۱۰ قسمت تقسیم کرده و گروه‌هایی برای حمایت از بیماران هرکدام از منطقه‌ها مشخص می‌کنیم تا فرد بیمار و اطرافیان آن‌ها موردحمایت قرار گیرند.

sokhanemardom 1826

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر گفت: در تمامی بحران‌های متفاوت نظیر حوادث غیرمترقبه و بیماری‌ها وقتی مردم پای‌کار آمدند ثابت کرده‌اند که بحران‌ها در سریع‌ترین زمان فروکش کرده است.

سردار علی رزمجو تصریح کرد: این آمادگی را داریم که همگام با دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در سراسر استان گروه‌های ۱۰ نفره ک سهم بسیج است را مهیای همکاری کرده و سعی ما بر این است که از بسیجی‌هایی که در حیطه پرستاری فعالیت و آشنایی دارند استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: آمار و ارقام در استان بوشهر نشان داده خوشبختانه در استان ازلحاظ سلامت در جایگاه قابل قبولی قرار داریم که نشان از تلاش همه‌جانبه مجموعه دانشگاه علوم پزشکی داشته و جای تقدیر دارد.

sokhanemardom 1827

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه