چهارشنبه, 10 آذر 1400 - Wednesday, 01 December 2021

سخن مردم"پس از وقفه ای 9 ماهه بعلت شیوع بیماری منحوس کرونا ، آئین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته برازجان توسط حجت الاسلام والمسلمین مصلح امام جمعه محترم شهرستان دشتستان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اقامه شد .

photo ۲۰۲۰ ۱۱ ۱۳ ۱۷ ۵۱ ۱۸

به گزارش سخن مردم"امام جمعه دشتستان بیان نمود:خداوند توفیق داد این هفته بعد از حدود 9 ماه نماز جمعه را اقامه نمائیم و استمرار آن لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی می باشد .

photo ۲۰۲۰ ۱۱ ۱۳ ۱۷ ۵۱ ۳۲

امام جمعه دشتستان در خطبه اول ضمن توصیه همگان به رعایت تقوای الهی ، اهمیت نماز جمعه را از دیدگاه قرآن کریم و ائمه اطهار علیهم السلام برشمردند .

ایشان 24 آبان ماه روز کتاب و کتابداریرا تبریک گفت.

وی درادامه بااشاره به اینکه ویروس کرونا حدود 9 ماه است که کل کشورهای جهان را درگیر ساخته افزود: تا کنون حدود 53/000/000 نفر مبتلا و 1/300/000 نفر فوت نموده اند ،در ایران نیز 715000 نفر مبتلا شده و حدود 40000 نفر از دنیا رفته اند.

امام جمعه دشتستان خواستاررعایت مسائل بهداشتی همانند ضد عفونی کردن دست ها و محیط ها،رعایت فاصله اجتماعی،استفاده از ماسک،دوری از تجمعات در محیط های بسته و متراکم شد.

همچنین دعا و تضرع به درگاه الهی از جمله قرائت دعای توسل - فرج - زیارت عاشورا و دعای هفتم صحیفه سجادیه که خیلی موقع غم و اندوه موثر می باشد .

حجت الاسلام مصلح تصریح نمود:شرایط اقتصادی کشور بویژه گرانی های سرسام آور خیلی ناراحت کننده است که علت آن تحریم های ظالمانه دشمنان و همچنین سوء مدیریت در کشور است ، لذا راه مقابله با گرانی ها نظارت مستمر مسئولین بر بازار بوده و اینکه دولتمردان می بایست نگاه خود را به توانایی های داخلی معطوف داشته و سیاست های مدنظر مقام معظم رهبری که همانا اقتصاد مقاومتی است دنبال نموده تا انشاءا... از مشکلات عبور کنیم .

امام جمعه دشتستان افزود:تقدیر و تشکر می کنم از مردم عزیز بابت شکیبایی ، نوعدوستی ، همدردی ، همدلی و تعاون در دوره بیماری منحوس کرونا وگرامی می داریم یاد و خاطره متوفیان دوران کرونا بویژه شهدای مدافع سلامت و نمازگزاران جمعه که از بین ما رفتند .

همچنین تقدیر می کنم از همه کسانی که در این مدت برای مبارزه با بیماری کرونا و طرح مواسات و همدلی همکاری مطلوبی داشتند : پزشکان و پرستاران و کادر درمانی ، جمعیت هلال احمر ، مجموعه سپاه و بسیج ، هیئت های مذهبی ، گروه های جهادی ، نهادهای امدادی از جمله کمیته امداد ، نیروی انتظامی ، رسانه‌های گروهی ، شورای سلامت و ستاد کرونا ، فرمانداری ، شهرداری ، شوراها و دهیاران ، مدیران دستگاه های اجرایی ، خیرین گرانقدر ، روحانیون جهادی بویژه عزیزانی که در بیمارستان‌ها به مداوای بیماران پرداختند و افرادی نیز در بحث غسل و دفن اموات کرونایی تلاش نمودند .

خداوند توفیق داد این هفته بعد از حدود 9 ماه نماز جمعه را اقامه نمائیم و استمرار آن لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی می باشد .

ما تا کنون تابع دستورات و مقررات ستاد ملی کرونا بودیم و در ادامه نیز تابع مسئولین مربوطه هستیم ، لذا چنانچه مجوز دادند نماز جمعه را اقامه می کنیم و گرنه تعطیل خواهد بود.

photo 2020 11 13 17 55 07photo ۲۰۲۰ ۱۱ ۱۳ ۱۷ ۵۰ ۵۶photo ۲۰۲۰ ۱۱ ۱۳ ۱۷ ۵۱ ۳۸photo ۲۰۲۰ ۱۱ ۱۳ ۱۷ ۵۲ ۰۸photo ۲۰۲۰ ۱۱ ۱۳ ۱۷ ۵۲ ۱۵photo ۲۰۲۰ ۱۱ ۱۳ ۱۷ ۵۲ ۲۴photo ۲۰۲۰ ۱۱ ۱۳ ۱۷ ۵۲ ۴۲photo ۲۰۲۰ ۱۱ ۱۳ ۱۷ ۵۲ ۴۴

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه