شنبه, 22 مرداد 1401 - Friday, 12 August 2022

سخن مردم : مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتستان گفت : دانش آموزان این شهرستان در شاخص امتحانات نهایی و کنکور سراسری پیشرفت چشمگیری داشتند .

sokhanemardom 1718

به گزارش  سخن مردم : مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتستان با اشاره به درخشش دانش آموزان این شهرستان در کنکور سراسری سال 1399 گفت : دانش آموزان شهرستان دشتستان در کنکور سال 1399 تعداد 52 رتبه زیر هزار را کسب نمودند و از این تعداد 9 رتبه دو رقمی بود.

sokhanemardom 1719

سهراب باقری با اشاره به پذیرش 290 نفر از داوطلبین در دانشگاه های دولتی ، خاطرنشان کرد : از این تعداد 90 نفر در رشته ریاضی ، 128 نفر در رشته علوم تجربی و 75 نفر در رشته ادبیات و علوم انسانی پذیرش شده اند و تعداد 39 نفر نیز در رشته های گروه علوم پزشکی دانشگاه های مختلف دولتی در سراسر کشور پذیرفته شده اند .

وی بیان کرد: دانش آموزان رشته علوم تجربی بیشترین تعداد رتبه‌های زیر هزار را به خود اختصاص دادند و همچنین دانش آموزان رشته‌های زبان ، ریاضی و فیزیک، علوم انسانی، هنر نیز از نظر تعداد کسب رتبه‌های زیر هزار در مرتبه‌های بعدی قرار دارند.

sokhanemardom 1720

معاون آموزش متوسطه شهرستان دشتستان نیز گفت : از تعداد 39 نفر پذیرفته شده گروه علوم پزشکی ، تعداد 27 نفر در پزشکی ، 5 نفر دندانپزشکی ، 1 نفر داروسازی و 6 نفر دامپزشکی می باشند .

امراله قاسمی تحلیل عملکرد دانش آموزان در امتحانات نهایی خرداد ماه 1399 را بیانگر رشد 83/0 نمره ای در میانگین امتحانات نهایی دانست و گفت : عملکرد دشتستان در این شاخص بالاتر از معیار استانی و کشوری می باشد .

وی این موفقیت ها را نخست نظر لطف خداوند بزرگ دانست و گفت : پس از لطف خداوند حاصل هدفگذاری ، برنامه ریزی و اقدامات و حمایت های مجموعه عوامل تاثیرگذار اعم از همکاران حوزه ستادی استان و شهرستان ، مدیران مدارس ، کارکنان و دبیران گرانقدر و به ویژه تلاش های دانش آموزان عزیز با همراهی اولیاء گرانقدر بوده است .

معاون آموزش متوسطه شهرستان دشتستان افزود : امید داریم این روند روبه رشد در سال های آینده با آهنگ و شتاب بیشتری ادامه یافته و شاهد موفقیت بیش از پیش فرزندان عزیز و شکوفایی استعدادهای جوانان شایسته این مرز و بوم باشیم.

روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان دشتستان

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه