شنبه, 09 مهر 1401 - Friday, 30 September 2022

 سخن مردم" امسال به دلیل وجود بیماری کوید 19(ویروس کرونا) مراسمات درفضای مجازی برگزارشد، به همین منظور به سراغ مسئولین شهرستان رفتیم ودرخصوص این روز بزرگ گفتگویی انجام دادیم .

گفتگو : ابوالفضل قاسمی

به گزارش سخن مردم"به مناسبت هفته بسيج دانش آموزي و ۱۳ آبان روزدانش آموز،گراميداشت ياد و خاطره شهدای دانش آموز با فرمانداردشتستان گفتگویی انجام شده است كه درادامه می خوانید:

 فرمانداردشتستان :روز ۱۳ آبان سمبل استکبار ستیزی است/ روحیه خودباوری و اعتماد بنفس را در دانش‌آموزان تقویت کنیم/بذر باور را در زمین بارور دل دانش‌آموزان بیفشانیم

222

مهندس نوروزی فرماندارشهرستان دشتستان بیان نمود: تقارن روز ۱۳ آبان با میلاد مسعود نبی مکرم اسلام پیامبرخوبی ها و مهربانی ها حضرت محمد مصطفی(ص) و همچنین میلادششمین اخترآسمان امامت وولایت حضرت امام صادق علیه‌السلام رابه فال نیک می‌گیریم.

ضمن تشکرازمهندس نوروزی فرماندار محترم شهرستان بفرمائید سيزده آبان چه روزی است و چه اتفاقی در این روز افتاده است؟

 روز۱۳ آبان روزی است که حوادث بزرگ ملت را در پیشانی خود حک کرده است افزود:این روزیادآور حماسه ها ایثارگری و فداکاری دانش آموزان عزیز ی است تادرسی باشد عزت رابرزندگی ذلت بار وبه عنوان یوم الله نامیده شده است ،وسه رخدادبزرگ و رویداد بزرگ را در خود جای داده است،روز ملی مبارزه با استکبار جهانی ،تسخیر لانه جاسوسی ،روز دانش آموز وهمچنین تبعید امام (ره) بوده است.

۱۳روز آبان به همه مستضعفان جهان آموخت که بر ضد مستکبران قیام کنند و حقوق از دست رفته خویش را از چنگال استکبار بیرون بکشند.

این روزرا بایدگرامی بداریم تا برای همیشه چراغی فراراه دانش آموزان عزیز کشورمان و امروز اعلام می‌کنم شهرستان خوب دشتستان باشد ،و روحیه ظلم ستیزی و عدالت خواهی را همواره در آنان زنده نگه دارد و دانش‌آموزان با روحیات خوب آینده خوبی را برای خودشان ترسیم کنند.

55

ایشان درادامه گفت: روز ۱۳ آبان سمبل استکبار ستیزی است،امام (ره) در پیامی تسخیر لانه جاسوسی آمریکا را انقلاب دوم نامیدند وبزرگتر از انقلاب اول این خود اهمیت و جایگاه موضوع را می‌رساند،واین روز،روز دانش آموز نامیده شد تا خاطره فرزندان دلیر انقلاب برای همیشه جاودان بماند، یاد و خاطره همه شهدا، شهدای دانش آموزی ۱۳ آبان را گرامی می داریم.

*وظیفه ما دانش آموزان بسیجی در این برهه زماني چیست؟

فرمانداردشتستان خاطر نشان نمود:امروز دانش آموزان در روز ۱۳ آبان چند نکته را باید مد نظر قرار دهند درکنارعلمآموزی توجه به رشد شخصیت شکوفا شدن استعدادهای نهفته تقویت روحیه خودباوری و اعتماد بنفس را در دانش‌آموزان باید تقویت کنیم و دانش‌آموزان خود نیز در این مسیر باید گام بردارند.

امروز یکی از نکات بسیار مهمی که می‌تواند تاثیرگذار باشد آن هم این است که بذر باور را در زمین بارور دل دانش‌آموزان بیفشانیم و دانش‌آموزان باور کنند که می توانند آناقداماتیراانجامبدهندکهدرنهایت به شکوفایی ، بالندگی توسعه و رشد شهر و دیار و در نهایت کشورشان را در پی خواهد داشت.

امروزه اگرچه در13 آبان دانش آموزانی رفتند و با نثارجان خود در راستای تقویت وشکل گیری انقلاب نقش آفرینی کردند،اما امروز دانش‌آموزان ما باید با تحصیل علم و با شکوفایی استعدادهای خود با استفاده از ظرفیت زمان و مکان اقداماتی را انجام بدهند که در نهایت مسیر این شهدای عزیز را ادامه داده باشند و در نهایت شاهد پیشرفت و توسعه شهر و دیار خودشان باشند.

وی تصریح نمود: اگر چنانچه ما امروز به فکرفردایمان هستیم بدون شک فردای این شهر و دیار را نسل نوجوان و جوان امروزی نقش آفرینی خواهند کرد، پس هرچه این عزیزان در راستای علم آموزی و توجه به رشد شخصیت خود وشکوفا کردن استعدادهای نهفته خودشان ومهمتر تقویت خودباوری و اعتماد به نفس خود امروز بیشتر تلاش کنند قطعا می توانند توفیقاتی را برای آینده داشته باشند.

*امسال دانش‌آموزان عزیز دشتستانی در کنکور سراسری نشان دادند که دارای استعداد خدادادی هستند

ایشان درادامه بیان نمود:امسال متاسفانه به خاطر ویروس منحوس کرونا شرایط و امکان برگزاری مراسمات فرهنگی و اجتماعی میسر نشد همه ساله راهپیمایی ی یوم‌الله ۱۳ آبان را در سطح شهرستان داشتیم که امسال متاسفانه این توفیق ازماسلب شد.

امسال دانش‌آموزان ما مهر را شکل دیگر آغاز کردند امیدوارم که دانش آموزان عزیز با درک عمیق این شرایط نسبت به تحصیل علم و تهذیب نفس خود بیشتر و بیشتر بکوشند و در نهایت این ویرس منحوس کرونا سدی برای توفیقات علمی عزیزان دانش‌آموزان ما نداشته باشد ،چه بسا که امسال دانش‌آموزان عزیز دشتستانی در کنکور سراسری هم نشان دادند که دارای استعداد خدادادی هستند و با بهره‌گیری از این استعداد خدادادی با همراهی و هم فضای خوبی که در حوزه آموزش و پرورش گرفته امسال شاهد توفیقات بسیار خوبی درسطح شهرستان بودیم امیدکه انشاءالله امسال بهتر از سال گذشته در راستای توفیقات دانش آموزان اتفاقاتی بسیار خوب و مبارک رقم بخورد.

* مسئولین درروز 13 آبان چه نقشی می توانند داشته باشند؟

نوروزی درادامه به نقش مسئولین درروز 13آبان اظهارداشت: مسئولین وظیفه دارند که درراستای اعتلا رسانی و برگزاری این یوم الله تلاش کنند خوشبختانه همه ساله درکشورمان مسئولین در حوزه ملی استانی و شهرستانی اقداماتی را در این خصوص در راستای معرفی هرچه بیشتر و بهتر این روز بزرگ اقداماتی داشتند که امسال متاسفانه با توجه به ویروس منحوس کرونا این اتفاقات ومراسمات در فضای مجازی برگزارشد و امکان برگزاری مراسمات فراهم نبود اما امیددارم که دانش‌آموزان با در ک عمیق خود نسبت به بررسی وتحلیل بیشتر این روز همت بگمارندوبا همگرایی و هم‌افزایی و با همفکری انشاءالله قدم‌های را بردارند که در نهایت شاهد رشد و توسعه شهر و دیارمان باشیم.

ایشان به نقش دانش آموزان وجامعه‌پذیری و مشارکت اجتماعی اشاره نمودوافزود: یکی از بحث‌های اصلی و اساسی که باید مد نظر قرار بگیرد ، جامعه‌پذیری و مشارکت اجتماعی دانش آموزان در برنامه ها و فعالیت ها می تواند یک اصل باشددر امروز، البته ویروس منحوس کرونا جلوگیری کرده از این ومحدودیت ایجاد کرده است.

شناسایی توانمندی دانش‌آموزان و استفاده از این ظرفیت نکته دیگری است که می‌تواند اثرگذار باشد.

تقویت روحی مسئولیت‌پذیری و مشارکت دانش آموزان در برنامه‌ها را به عنوان یک اصل و یک مطلب بسیار مهم و جدی داشته باشیم.

نکته دیگری که می توانددر آینده به نفع همه باشداین است که امروز در واقع تقویت بنیه اندیشه ورزی دانش آموزان و برنامه ریزی لازم و تلاش لازم را داشته باشیم.

برنامه‌ریزی برای ایجاد زمینه مساعد برای تربیت اجتماعی دانش‌آموزان که قطعا می‌تواند تاثیرگذار باشد امروز همگان وظیفه دارند در مورد تکریم شخصیت دانش آموزان اقدام به برنامه‌ریزی لازم را داشته باشند و همچنین ایجاد ارتباط صحیح بین دانش آموزان و اولیای مدرسه می تواند تاثیرگذاری لازم را داشته باشد اینها رااگر چنانچه انجام بدهیم بدون شک آینده خوب و مناسبی را می‌توانیم برای شهر و دیارمان را رقم زده باشیم ،چرا که آینده این شهر در دست توانای دانش‌آموزان امروز خواهد بود که فردا مدیران شایسته لایق برای شهر و دیارشان خواهند شد.

همانطوری که دانش آموزان عزیز ما در ۱۳ آبان این با بهره‌گیری از مکتب نبوی و سیره علوی مسیری را انتخاب کردند و با اهدای خون خودشان درخت انقلاب را آبیاری کردند امروز دانش‌آموزان با بهره‌گیری از همین روش ومکتب انشالله با تلاش مضاعف با برنامه‌ریزی مطلوب با بهره گیری از همه ظرفیت ها، مکان ها با انتخاب مسیر درست وبابرنامه ریزی هدفمندتلاش کنند تا با بهره‌گیری ازعلم و عملی که در برنامه خود طراحی می کنند با حضورشان علمشان وهنرشان شکوفایی شهر و دیار خودشان رارقم بزنند.

امروز ما به دانش آموزانی نیازمندیم که با یک درک عمیق از این شرایط در انتخاب مسیر درست اقدام کنند مسیر را خوب بشناسند و در ادامه مسیر هم تلاش کنند تا شاهد توفیقاتی برای این عزیزان باشیم و با این توفیقات که کسب می کنند راه توسعه شهرودیارخودشان را بهتر و بیشتر و کامل تر انشالله رقم بزنند.

فرماندار شهرستان دشتستان درپایان گفت: تقارن این عید بزرگ را خدمت همه عزیزان اهالی محترم شهرستان دشتستانمردمان خوب نجیب شهرستان دانش‌آموزان و دانشجویان عزیز شهرستان عرض تبریک دارم و آرزوی توفیق و سلامتی برای همه این عزیزان از درگاه ایزد منان مسئلت می نمایم.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه