جمعه, 21 مرداد 1401 - Friday, 12 August 2022

سخن مردم"به مناسبت روز جهانی هنرمند،ساعتی پیش در سالن اجتماعات شهرداری برازجان،مراسم تجلیل تعدادی از هنرمندان پیشکسوت در رشته های مختلف هنری با حضور شهردار،مسئول شورای اسلامی ،مسئول کمیته فرهنگی ،معاونت شهرداری و سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتستان برگزار گردید.

1013020 orig

به گزارش سخن مردم"،این مراسم که به همت شورای اسلامی ، شهرداری و واحد فرهنگی این اداره ،به دلیل شرایط ویروس کرونا تنها از تعدادی پیشکسوت دارای مقام و عناوین هنری که با تعامل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی انتخاب شده بودند تجلیل به عمل آمد.

دراین مراسم شهردار ضمن تقدیر و تشکر از تمام هنرمندانی که در سالهای گذشته برای شهر ودیار خود افتخار آفریدند گفت:خیلی تمایل داشتم که دراینجا از تمامی هنرمندان تجلیل کنم ولی به تصمیم شورای اسلامی و هماهنگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار شد این برنامه به صورت محدود برگزار شود و درفرصتی مناسب تر و رفع شرایط محدودیت ها،از تمامی زحمت کشان عرصه فرهنگ و هنر تقدیر گردد.

محمدرضا محمدی افزود:قطعا هنرمند به مثال یک خالق می ماند که با ایده و خلاقیتی که در وجود دارد یک اثر را خلق می کند و این اثر وقتی می تواند در جامعه به مجبوبیت دست پیدا کند که مردم آن را بپذیرند و تنها اثری را که یک هنرمند خلق نماید و بگوید این اثر موفقی می باشد برای شناخت یک هنرمند و آثارش نمی تواند کافی باشد.

محمدی ادامه داد:مصداق صحبت های من کاروانسرای مشیر هست که با وجود قدمتی که دادرد مردم آن را به عنوان یک اثر کلاسیک هنری قبول دارند در صورتی که در شهر ما شاهد ساختمان ها و بناهای متعددی که دارای نوع های مختلف نما هستند ولی هیچکدام نتوانسته اند جلب نظر نمایند ولی آثار هنری ماندگار همیشه در اذعان خواهد ماند.

شهردار برازجان همچنین در خصوص هنرمندان دشتستان بیان نمود:پتانسیل بالای این هنرمندان از چشم هیچ مسئول فرهنگی پوشیده نیست و تمام تلاش های مجموعه شهرداری این بوده که همیشه از نظرات و فعالیت های آنان در سطح شهر استفاده شود.

محمدرضا محمدی از مجسمه هایی که در سطح شهر از شخصیت های مختلف فرهنگی و تاریخی وجود دارد به عنوان نشانه ای از حمایت شهرداری از آنان یاد کرد و خلاقیت این هنرمندان را درسطح کشور مثال زدنی توصیف نمود.

در ادامه این مراسم مسئول کمیته فرهنگی و معاونت شهرداری هم عقیده اعلام نمودند کما فی سابق در کنار هنرمندان هستند و مجموعه فرهنگ و ارشاد را یک خانه هنری می دانند که بستری برای پرورش و معرفی این هنرمندان به جامعه می دانند.

متین معاون شهردار تصریع نمود که در جهت حمایت هنرمندان این شهر درحال ساخت پروژه گالری هنرمندان در جاده سلامت هستند که در شهریور سال آینده به بهره برداری خواهد رسید و دغدغه بسیاری از هنرمندان که برای نمایشگاه آثارشان در محدودیت بودند برطرف می شود.

همچنین سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتستان نیز از شهرداری و مجموعه شورای اسلامی که همیشه و در تنگناهای مالی یارو مددکار فرهنگ و هنر بودند تقدیر وتشکر نمود و ابراز داشت:هنرمند واقعی کسی است که در کنار نبوغ فکری و هنری خود بتواند یک فرد باخلاق باشد و تنها اخلاق هست که می تواند یک هنرمند را با یک فرد عادی متمایز نماید.

عبدالرضا شنان پور همچنان از 30سال فعالیت هنری خود که در کنار هنرمندان دشتستان سپری نموده ابراز افتخار نمود وگفت:درعصر اقتصادی جهان هنرمندان باید به سمت هنر اقتصادی پیشروی کنند تا بتوانند از خلق آثار خود درآمد زایی نیز داشته باشند.

شنان پور اضافه نمود:جوامع بین المللی بخاطر اینکه هنر را به بخش خصوص سپرده اند دراین زمینه موفق عمل کرده اند و هنرمندان آن جوامع دربخش های مختلف فعالیت خود موفق به کسب درآمدهای بالای هستند.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتستان از تمام هنرمندان فعال و جوان خواست که دراین مسیر قدم بردارند و با شرایط کنونی جهان در بستر فضای مجازی این ایده را محقق نمایند.

لازم به ذکراست که درمراسم تجلیل از هنرمندان پیشکسوت از فخری،فخرالدین جوان،محسن دوراهکی،علی بحرینی،سروش حسن زاده،علی جهدکار،نجف قلی محمودی و عبدالرضا شنان پور تجلیل به عمل آمد.روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتستان

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه