چهارشنبه, 28 مهر 1400 - Wednesday, 20 October 2021

سخن مردم"استاندار بوشهر گفت: بخش بزرگی از کار مبارزه با کرونا بستگی به همراهی و همکاری مردم دارد و اگر این همکاری صورت نگیرد، کرونا با ما خواهند ماند.

0 04e3fb63

به گزارش سخن مردم"عبدالکریم گراوند در جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا استان بوشهر اظهار داشت: افزایش مسافران به استان بوشهر از دیگر استان‌ها به ویژه در اواخر هفته نگران‌کننده است.

وی تصریح کرد: برای کنترل ترددها در راستای پیشگیری از انتقال کرونا، اعمال محدودیت‌های تردد به استان بوشهر به ستاد ملی کرونا پیشنهاد شد.

گراوند زحمات و خدمات کادر درمان در مقابله با کرونا را موردستایش قرار داد و تصریح کرد: همه دستگاه‌ها و نهادها مکلف به همکاری با دانشگاه علوم پزشکی برای مقابله با کرونا هستند.

وی نقش مهم مردم در عرصه مقابله با کرونا را حائز اهمیت دانست و تأکید کرد: اگر همه مردم در این زمینه همکاری و کمک کنند در مدت چند ماه می‌توانیم بیماری کرونا در سطح جامعه به حداقل برسانیم تا آرامش به مردم در همه سطوح برگردد.

استاندار بوشهر کنترل بیماری کرونا با همکاری مردم امکان‌پذیر دانست و تصریح کرد: اگر مردم همراهی مطلوبی نداشته باشند همچنان شاهد افزایش ابتلا، بستری و فوتی‌های کرونایی خواهیم بود.

گراوند استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در همه سطوح جامعه را الزامی دانست و خاطرنشان کرد: اکنون منطقه بحرانی در رعایت نشدن ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی را در سواحل استان بوشهر گزارش‌شده است که باید رعایت پروتکل بهداشتی در سواحل به ویژه ساحل شهر بوشهر افزایش یابد.

وی، از ممنوع شدن نصب چادر در سواحل استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: اکنون استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی در سواحل بوشهر ۶۰ درصد اعلام‌شده که باید همه برای بهبودی این وضعیت کمک کنند.

استاندار بوشهر با اشاره به افزایش مسافران از استان‌های دیگر به بوشهر تصریح کرد: به سبب بهبودی شرایط آب و هوایی، از هفته گذشته شاهد افزایش گردشگران و مسافران از دیگر استان‌ها به استان بوشهر بودیم که در شرایط کرونایی، مشکلات این استان در انتشار ویروس را افزایش می‌دهد.

گراوند از پیشنهاد و درخواست اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی برای کنترل ترددها به استان بوشهر به ستاد ملی مقابله با کرونا خبر داد و تأکید کرد: برای کنترل ترددها در راستای پیشگیری از انتقال کرونا، اعمال محدودیت‌های تردد به استان بوشهر به ستاد ملی کرونا از بعدازظهر چهارشنبه‌ها تا پایان هفته پیشنهادشده است.

وی، با تأکید بر ممنوع بودن نصب چادر گروهی در سواحل استان بوشهر خاطرنشان کرد: برای کاهش تردد مردم به بازار و تهیه لوازم و امکانات موردنیاز، با توسعه زیرساخت‌ها باید خدمات خرید الکترونیکی از فروشگاه‌ها و مغازه‌ها افزایش یابد.

استاندار بوشهر از پلمب پاساژهایی که پروتکل بهداشتی را رعایت نمی‌کنند خبر داد و تأکید کرد: واحدهای صنفی باید خدمات تنها به افرادی که دارای ماسک هستند ارائه دهند و فاصله‌گذاری اجتماعی در این عرصه باید رعایت شود.

گراوند با تأکید برافزایش رعایت پروتکل بهداشتی گفت: رعایت پوشش پروتکل بهداشتی باید به ۱۰۰ درصد افزایش یابد تا شاهد رفع بیماری کرونا از جامعه باشیم.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه