پنج شنبه, 11 آذر 1400 - Wednesday, 01 December 2021

سخن مردم" بازدید و جلسه به میزبانی کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر برازجان به ریاست آقای بنافی با موضوع فاضلاب شهری و محیط زیست

به همت انجمن زمین پاک و کمیسیون محیط زیست شورای شهر برازجان انجام پذیرفت: بازدید میدانی متولیان امر از مناطق آلوده‌ی پیرامون میدان گنجی و جلسه‌ کمیسیون محیط زیست شورای شهر برازجان با حضور ایشان برگزار شد.

sokhanemardom 1570

به گزارش سخن مردم" در این جلسه که با حضور سه تن از اعضای شورای شهر برازجان، دو نماینده از انجمن زمین پاک، مدیر آب و فاضلاب شهرستان، مدیر حفاظت محیط زیست شهرستان، مسئول بهداشت محیطی شبکه‌ی بهداشت، نماینده‌ جهاد کشاورزی، و معاون اجرایی شهردار برگزار گردید .

sokhanemardom 1565

پس از بحث و جدل بر سر وظایف قانونی سازمان‌ها در نهایت نمایندگان هیچ یک از سازمان‌های ذکر شده سازمان‌ خود را متولی مدیریت تانکرهای حمل فاضلاب شهری و تخلیه این نوع فاضلاب‌ ندانست و در نتیجه مصوب شد که در جلسه‌ای با حضور فرماندار شهرستان دشتستان متولی این امر مشخص گردد و با مشارکت همه‌ سازمان‌های مرتبط جانمایی استاندارد محل تخلیه این نوع فاضلاب، تملک زمین، و تخصیص اعتبار صورت پذیرد.

در این جلسه همچنین مصوب شد که ادارات جهاد کشاورزی، حفاظت محیط زیست، و شبکه بهداشت با همکاری همدیگر به صورت یک کارگروه مشترک نسبت به پیگیری و رفع معضل ضایعات مرغداری‌ها اقدام نمایند.

در این راستا مقرر گردید که این کارگروه از مرغداری‌های متخلف بازدید نماید، سپس اقدامات قانونی مقتضی را به انجام رساند و تا پایان هفته‌ آینده گزارش خود را در این زمینه به کمیسیون محیط زیست شورای شهر برازجان ارائه نماید.

دیگر معضل زیست محیطی مطرح شده در این جلسه مدیریت پسماند عفونی شهرستان دشتستان و شهر برازجان بود. با توجه به این که طبق قانون، مدیریت پسماندهای ویژه از قبیل پسماندهای عفونی بر عهده‌ تولید کننده پسماند می‌باشد، مصوب شد که شبکه بهداشت با همکاری شهرداری یا پیمانکار بخش خصوصی نسبت به مدیریت این نوع پسماند اقدام نماید.

همچنین در این راستا مقرر گردید که ریاست شبکه‌ بهداشت در این باره تصمیم خود را در جلسه آینده به کمیسیون محیط زیست شورای شهر برازجان و دیگر نهادهای مرتبط اعلام بدارد.

در پایان نمایندگان انجمن زمین پاک پیشنهاد سامان‌دهی و درخت‌کاری مناطق آلوده‌ی پیرامون میدان گنجی برازجان را مطرح نمودند که با توجه به غیبت مدیر اداره منابع طبیعی در جلسه، بررسی این پیشنهاد به جلسه آینده موکول شد.

sokhanemardom 1571

sokhanemardom 1572

sokhanemardom 1573

sokhanemardom 1574

sokhanemardom 1575

sokhanemardom 1576

sokhanemardom 1577

sokhanemardom 1578

sokhanemardom 1579

sokhanemardom 1580

sokhanemardom 1581

sokhanemardom 1582

sokhanemardom 1583

sokhanemardom 1584

sokhanemardom 1564

sokhanemardom 1565

sokhanemardom 1566

sokhanemardom 1567

sokhanemardom 1568

sokhanemardom 1569

بازدید و جلسه به میزبانی کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر برازجان به ریاست آقای بنافی موضوع فاضلاب شهری و محیط زیست + تصاویر
نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه