جمعه, 21 مرداد 1401 - Friday, 12 August 2022

سخن مردم"مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهردردیدار با مدیرمسئول مردم جنوب گفت:عمده ترین نقش نشریات فرهنگ سازی می باشد.

 IMG 9811

IMG 9826

مهین قاسمی"به گزارش سخن مردم"چهارشنبه ۲۳ مهرماه ، دکترفاطمه کرمپورمدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، به همراه بشکوه مدیرروابط عمومی ،عبدالرضا شنان پور سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتستان و باوندنیا مسئول روابط عمومی ، با مدیرمسئول نشریه مردم جنوب،پایگاه خبری سخن مردم وهیئت تحریریه دیدار نمودند.

IMG 9834

MVI 98607

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر به سابقه درخشان هفته نامه مردم جنوب دراستان اشاره کرد و افزود: مردم جنوب یکی ازنشریات قدیمی وفعال استان بوشهراست وقطعا باده سال سابقه درخشان وداشتن مدیری توانمند وشایسته چون آقای قاسمی موفق بوده وهست.

وی با بیان اینکه من خود گاها این نشریه را مطالعه می نمایم اظهارداشت:مطالب ارزشمندی دراین نشریه چاپ می شود که نشان از داشتن مدیری توانمند وکادری فعال است.

IMG 9841

مدیرکل فرهنگ وارشاداسلامی استان بوشهر درادامه گفت:دو مسأله شرایط اقتصادی و شرایط کرونا موجب کم رنگ شدن نشریات فعال استان شده است، و برای چاپ نیز از هزینه های بالایی برخوردارند.

وی گفت: درحال حاضر میزان مطالعه کاهش پیدا کرده و فضاهای مجازی رشد فزاینده ای دارند که می طلبد در همین راستا مدیران مسئول و نشریات در این شرایط تفکر مدیریتی خود را تغییر دهند تا مردم را به سمت مطالعه سوق یابند.

IMG 98084

:ایشان تصریح نمود:دستگاه های اجرایی استان موظف هستند به پویایی وماندگاری نشریات کمک کنند.

دکترکرمپور عمده ترین نقش نشریات را فرهنگ سازی عنوان نمود و گفت : هیچگاه فضای مجازی جای کتاب و نشریات را نمی گیرد و قطعا اطلاعات در کتاب ها ونشریات کامل تر و قابل اطمینان تر است.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتستان:

مردم جنوب یکی ازنشریات فعال استان بوشهر است

عبدالرضا شنان پور سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتستان ضمن تشکر و تقدیر از زحمات مدیر مسئول نشریه مردم جنوب وهیئت تحریریه، این نشریه را یکی ازنشریات فعال استان دانست و به ارتباط تنگاتنگ این نشریه با اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و انعکاس اخبار و عملکرد اشاره نمود.

IMG 9836

ایشان با بیان اینکه رسانه های مکتوب نقش مهمی در حوزه اطلاع رسانی دارند افزود:رسانه ها پل ارتباطی میان‌ مردم و مسئولان هستند ونقش مهمی در کاهش معضلات و مشکلات اجتماعی دارندوقطعا نیازحمایت هستند.

وی اشاره نمود: آقای قاسمی علاوه بر روزنامه نگاری در حوزه تالیف کتاب هم تاکنون فعال بوده و شانزدهمین اثر ایشان در هفته گذشته تحت عنوان زنده ام با دعای پدر که مجموعه غزلیات ایشان است راهی بازار کتاب شده است .

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتستان همچنین به  نمایشگاه آثار نویسندگان استان که به همت ایشان بیش از پنج سال است در برازجان راه اندازی شده اشاره نمود و افزود:این کار که از روی عشق و علاقه فردی قاسمی سر زده است در نوع خود در سطح استان بی نظیر است.

 

مدیرمسئول مردم جنوب وپایگاه خبری سخن مردم:

مطبوعات در آگاهی بخشیدن به جامعه نقش موثری دارند

دراین دیدار حبیب قاسمی مدیر مسئول هفته نامه مردم جنوب ضمن عرض خیر مقدم  وخوش ،به مشکلات نشریه همچون هزینه های چاپ نشریه در سطح استان اشاره کرد و افزود: نشریات مکتوب نیازبه حمایت بیشتری دارند،ایشان خواستار حمایت بیشترازرسانه ها به خصوص نشریات مکتوب شدند.

IMG 98828

ایشان به نقش و جایگاه مطبوعات و کتاب در آگاهی بخشیدن به جامعه و مردم اشاره کرد و گفت: نمایشگاه آثار نویسندگان را با همکاری نویسندگان راه اندازی کردیم وتنها نمایشگاه نویسندگان استان بوشهراست که که در این راستا حمایت ادارات و مردم را می طلبد تا فرهنگ مطالعه و کتابخوانی از بین نرود.

مدیر مسئول مردم جنوب درادامه گفت: قطعا مدیران ادارات می توانند به فعال بودن نشریات کمک کنند وبا اشتراک سالانه، کمک کنند تا فعالیتشان همچنان پابرجا باشد.

درپایان مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان بوشهر از مدیر مسئول مردم جنوب تقدیر نمود.

IMG 9891IMG 9871

 IMG 997714

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه