شنبه, 02 بهمن 1400 - Saturday, 22 January 2022

سخن مردم" امام جمعه دشتستان: برادری شیعیان در ایام اربعین حسینی به عالم مخابره می‌شود.

sokhanemardom 1347

به گزارش سخن مردم" مراسم پیاده‌ روی نمادین به مناسبت اربعین حسینی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دشتستان با حضور حجت الاسلام مصلح امام جمعه دشتستان ، دانشجویان و کارکنان این دانشگاه برگزار شد.

امام جمعه دشتستان در حاشیه این مراسم با تأکید بر لزوم زنده نگه داشتن فرهنگ اربعین حسینی گفت: دنیا مراسم بزرگ اربعین را به نام شیعیان می‌شناسد و در این ایام مهربانی و عطوفت، برادری و اخوت شیعیان در یک اجتماع بزرگ و باشکوه به تمام عالم مخابره می‌شود.

حجت‌الاسلام حسن مصلح گردهمایی اربعین را نماد شیعه خواند و افزود: به فرموده امام حسن عسگری علیه السلام یکی از نشانه‌های شیعه خواندن زیارت اربعین است و این نشان از اهمیت این روز در بین شیعیان دارد.

وی یادآور شد: شیعیان با همدلی و وحدت همه ساله در اجتماع بی‌نظیر اربعین حسینی شرکت کرده و وحدت خود را به همه مردم جهان نشان می‌دهند.

امام جمعه دشتستان با برشمردن ویژگی‌های شیعه از زبان امیرالمومنین علی علیه‌السلام چنین توضیح داد: شیعیان واقعی کسانی هستند که در شادی اهل البیت علیهم ‌السلام شاد و در عزای ایشان غمگین و اندوهگین باشند و از جان و مال خود در این راه بگذرند، همان گونه که ملت ایران در دوران دفاع مقدس با عشق به اهل البیت علیهم ‌‌السلام و اسلام جان خود را نثار کردند و پس از آن با دفاع از حریم ولایت در سوریه وفاداری خود را به خاندان عصمت و طهارت علیهم ‌السلام نشان دادند.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه