پنج شنبه, 29 ارديبهشت 1401 - Thursday, 19 May 2022

سخن مردم" فرماندهی انتظامی شهرستان دشتستان به شهروندان عزیز توصیه کرد به هنگام استفاده از فضای مجازی مراقب اطلاعات شخصی خود در این فضا باشند و سعی کنند از افشای آنها پیشگیری کنند.

sokhanemardom 933

به گزارش سخن مردم" سرهنگ "فرهاد آراوند" گفت : بسیاری از پرونده های مربوط به سرقت اطلاعات شخصی شهروندان ناشی از عدم آگاهی کاربران در نگهداری و حفظ اطلاعات بوده و این امر موجب شده ‌است تا سود‌جویان و فرصت‌طلبان از این عدم آگاهی افراد سوء‌استفاده و منجر به اتفاقات ناگواری شود.

وی تصریح کرد: کاربران فضای مجازی دقت داشته باشند با به اشتراک گذاشتن اطلاعات شخصی خود نظیر فیلم و عکس امکان دسترسی سایرین مهیا و افرادی نیز از این فرصت سوء استفاده و نیات شوم خود همچون اخاذی، هتک حیثیت، نشر اکاذیب را عملی و سعی می کنند به اهداف پلید خود برسند.

سرهنگ فرهاد آراوند برقراری امنیت و ایجاد محیطی امن و آرام در اینترنت را موضوعی مهم و حیاتی دانست و بیان داشت : کاربران رایانه و اینترنت از ذخیره اطلاعات شخصی خود بر روی رایانه‌هایی که با آنها مستقیماً به اینترنت متصل هستند خودداری کنند.

وی تصریح کرد: در صورتی که تصاویر شخصی در گوشی های تلفن همراه هوشمند خود نگهداری نموده اند، حتما در اولین فرصت آنها را به یک تجهیزات الکترونیکی نظیر هارد اکسترنال که به اینترنت متصل نمی باشد انتقال دهند.

این مقام انتظامی در ادامه افزود: تا حد ممکن در هنگام تعمیر یا نصب هرگونه برنامه توسط شرکت های تعمیراتی درکنار رایانه خود حضور داشته باشند.

فرماندهی انتظامی شهرستان دشتستان - معاونت اجتماعی

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه