پنج شنبه, 29 ارديبهشت 1401 - Thursday, 19 May 2022

سخن مردم" نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: کمبود آب فصل مشترک مشکلات نقاط مختلف شهرستان دشتستان است.

sokhanemardom 870

به گزارش سخن مردم" دکتر ابراهیم رضایی در نشست شورای اداری بخش شبانکاره اظهار داشت: در نقاط مختلف شهرستان دشتستان شاهد مشکلات متعددی در زمینه آب شرب و آب کشاورزی هستیم که پیگیری زیادی برای رفع این مشکل داشته‌ایم و همچنان نیز برای بهبود وضعیت پیگیر هستیم.

وی با اشاره به اینکه افتتاح سد دالکی باعث کاهش فشار و بار بر روی سد رئیسعلی دلواری می‌شود افزود: از وزارت نیرو تخصیص سهمیه بیشتر آب به شبانکاره از خط انتقال کوثر را درخواست داشته‌ام تا بخشی از مشکلات اب در شبانکاره رفع شود.

نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی از تلاش برای بهبود وضعیت راه‌ها خبر داد و بیان کرد: مسائل تسطیح و تعریض جاده‌ها و راه‌ها را از طرق مختلف پیگیر بوده ایم. در مجلس نیز طرح قیر رایگان برای محورهای روستایی و... از جمله این موارد است.

وی در ارتباط با رفع بیکاری نیز گفت: ما در اشتغال باید به سمت خودکفایی برویم و تکیه باید بر توانایی خودمان باشد. دشتستان نفتی نیست، ساحلی هم نیست و تکیه اصلی ما باید رونق کشاورزی و رفع خام فروشی محصولات آن است. البته ما در وحدتیه تاسیسات نفتی داریم ولی سودش برای دیگران است و ضررش برای دشتستان.

وی در ارتباط با مقابله زمین‌خواری نیز خاطرنشان کرد: راه حل اساسی و پیگیری اصل مجلس اجرای طرح کاداستر در راستای مقابله با زمین خواری است.

رضایی اضافه کرد: در مورد زمین خواری وظیفه قوه قصاییه برخورد با مفسد است. ما باید قوانین را آنچنان اصلاح کنیم که سیستم و قوانین مانع بروز اختلاس و فساد و زمین خواری باشد. پیشگیری از فساد وظیفه دولت و مجلس است و باید ساختارهای فسادزا را اصلاح کنیم

وی بیان کرد: شفافیت یکی از اهرم های مهم در جلوگیری از فساد است و به همین دلیل نیز حقیر بر این مهم تاکید دارم.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه