یکشنبه, 01 خرداد 1401 - Sunday, 22 May 2022

سخن مردم"ستوده معاون امور عمرانی استاندار بوشهر : تالار فرهنگ و هنر شهرآبدان توسط رئیس جمهور در روز های آتی افتتاح خواهدشد

996808 orig

به گزارش سخن مردم"ستوده بابیان اینکه تحولی که در واحد عمرانی استانداری ایجاد شد دنبال کردن پروژه های نیمه تمامی بود که سال ها رها شده بود افزود:به دلیل عدم مدیریت صحیح منابع اعتبار اندکی که می آمد قطره قطره به برخی از پروژه ها می دادیم پروژه تکان نمی خورد اعتبارات هم مصرف می شد که تاثیری در روند پیشرفت پروژه ها نداشت.

وی بیان کرد: در سال های قبل اعتبارات خیلی بیشتری نسبت به دوسال اخیر بود در دو سال اخیر از لحاظ اقتصادی واقعا دولت در تنگنا قرار دارد و کشور سخت ترین شرایط اقتصادی را طی می کند.

معاون عمرانی استانداری اظهار کرد: در سال قبل ۱۲ درصد اعتبارات عمرانی به این واحد عمرانی تعلق گرفت که خیلی از پروژه ها در زمینه های مختلف عمرانی اقتصادی و فرهنگی در فرصت ۳ ماهه ساخته شده و در اختیار مردم قرار گرفت و در شهر آبدان نیز پروژه تالار فرهنگ و هنر به بهره برداری رسیده که توسط رئیس جمهور در روز های آتی افتتاح و در اختیار مردم خوب و هنرمندان شهرستان دیر و شهر آبدان قرار خواهد گرفت.

معاون عمرانی استانداری بوشهر گفت: با پیگیری های مستمر تصمیم گرفته شد چند آب شیرین کن در برخی نقاط استان بوشهر ایجاد شود. این پروژه ها با مشارکت بخش خصوص کلید خورد و امروز بخش قابل توجهی از مشکلات تامین آب شرب استان بوشهر رفع شده است و مابقی نیز تا پایان سال جاری رفع خواهد شد.

ستوده معاون امور عمرانی استاندار بوشهر با بیان اینکه پروژه آبرسانی سیراف به جم با یک ‌هزار و 300 میلیارد تومان سال 1389 عملیات اجرایی آن آغاز شد افزود: این پروژه بعد از 10 سال، پایان شهریور ماه بخش مکانیکی تکمیل و فاز نخست پروژه شیرین‌سازی آب دریا سیراف - جم تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.ودر این پروژه عمرانی ۴۰ کیلومتر خط انتقال آب و ۴۰ کیلومتر خط انتقال برق به شهرستان جم متصل می‌شود،قطر این خط آبرسانی 900 میلیمتر است که دارای 5 ایستگاه پمپاژ و 50 هزار متر مکعب حجم ذخیره آب آن است.

معاون عمرانی استانداری بوشهر درادامه بیان نمود:پروژه اسکله توریستی کنگان با اعتبار ۱۷۰۰ میلیارد رییال که در فاز اول ۱۲۵۰ میلیارد ریال بوده و از مهمترین پروژه های گردشگری است واین پروژه تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد،این اسکله در کنار هدف گرشگری اهداف افزایش اشتغال و کاهش کالا، ساماندهی و ارتقاء ظرفیت ورود و خروج کالا، افزایش سطح حوزچه از ۸ به ۳۶ هکتار، افزایش عمق حوزچه ها و افزایش شناورها دارد.

همچنین مجتمع شهرداری برازجان و عسلویه و کنگان از مهمترین پروژه هایی در دست اجرا است که تلاش داریم تا پایان سال جاری به بهره برداری برسد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر به همراه معاون عمرانی استانداری بوشهر از ساختمان تالار فرهنگ و هنر شهر آبدان بازدید و از روند پیشرفت این تالار اعلام رضایت نمودند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر در این بازدید گفت : تالار فرهنگ و هنر شهر آبدان با مساحت ۱۶۰۰ متر مربع با اعتباری بالغ بر ۶ میلیارد و ۷۲۰ میلیون در این شهر تاسیس شده است .

فاطمه کرمپور افزود : این تالار با ظرفیت ۲۱۰ صندلی دارای امکانات ویژه برای معلولین ، لابی تشریفات ، اتاق های گریم و دوربین های آنلاین پیشرفته امنیتی و سیستم های کامل و جامع سمعی و بصری کم نظیر در جنوب استان می باشد .

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه