پنج شنبه, 29 ارديبهشت 1401 - Thursday, 19 May 2022

سخن مردم"هفتمین جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر برازجان با دستور کار تشکیل کارگروه تخصصی فرهنگی و اجتماعی روز یک شنبه ۲۶مردادماه در ساختمان اداری شورای اسلامی شهر با حضور اعضای کمیسیون فرهنگی و جمعی از کارشناسان و فعالین فرهنگی و اجتماعی شهر برگزار شد .

IMG 2184

IMG 2207


به گزارش سخن مردم"هادی دشتی رئیس کمیسیون شورا ضمن خیر مقدم به حاضرین و تبریک به مناسبت سالروز ورود آزادگان سرافراز به کشور اعلام نمود که هدف از تشکیل این کارگروه تخصصی برنامه ریزی صحیح در خصوص برنامه های فرهنگی و اجتماعی می باشد.

ایشان افزود:خواست ما برنامه‌های برنامه‌هایی موثرتر در راستای توسعه و امور فرهنگی شهر می باشد.

وحیدمصدق عضوکمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی نیز ضمن خیر مقدم و تبریک به مناسبت سالروز ورود ازادگان به کشور و قدردانی از همه کسانی که در راه وطن جان فشانی نمودندوبه حقیقت قدم برداشتند نه به مصلحت ،به حاضرین بیان داشت :این کمیسیون و شورای شهر همواره به دنبال توسعه مسائل فرهنگی در شهر بوده که در این خصوص برنامه‌های نیز طی این سه ساله انجام داده‌ایم و تشکیل این کارگروه تخصصی نیز یکی از مهمترین اقدامات شورای اسلامی شهر می باشد .

IMG 2194

از سال گذشته تاکنون بیش از چندین جلسه با اساتید ،مدرسان و فعالین حوزه فرهنگی و اجتماعی در شهر برگزار نمودیم اما متاسفانه تاکنون به دلیل عدم همکاری لازم موفق به تشکیل این کارگروه مهم نشده ایم شهروندان دیگر از شورای شهر و شهرداری فقط رسیدگی به مسائل عمرانی و خدماتی را انتظار ندارند بلکه فراهم کردن زمینه حیات اجتماعی، ارتقای روابط شهروندی و ساماندهی امور فرهنگی و اجتماعی را درخواست دارند.
همچنین وی افزود توجه به امور فرهنگی اجتماعی کمک به زنده  نگه داشتن شهر می کند .
با همین دیدگاه از بدو شروع به کار شورای پنجم ما اعتبارات فرهنگی را در بودجه سالانه شهرداری به بیش از یک و نیم میلیارد افزایش دادیم.
شورای شهر حول مسائل فرهنگی و اجتماعی و ورزشی شهر برازجان بوده است و در  برنامه های گسترده به این نیز در این کمیسیون و شورای شهر به تصویب رساند که با همکاری خوب آقای کوهکن  اجرایی شده اند. اما هنوز جای کار هست هنوز جای برنامه های بهتر و با کیفیت تر در راستای فرهنگ شهر خالی است ما باید فرهنگ سازی را در شهر افزایش دهیم که رسیدن به این امر نیاز به حضور نخبگان فرهنگی شهر کارشناسان و صاحب نظران این حوزه می‌باشد که به میدان بیایند تا بتوانیم برنامه‌های فرهنگی متنوع و اثرگذارتر را در شهر ایجاد کنیم.

من همین جا از همه عزیزانی که در این راه می‌توانند به گسترش فرهنگ و کاهش بحران‌ها و ناهنجاری‌ها در شهرکمک کنند دعوت می نمایم که در این کارگروه در این کمیسیون یا در شورای شهر حضور یابند و برنامه ها و نظرات خود را ارائه دهند.
وی بابیان اینکه این کارگروه هم محدود به چند نفر نیست افزود:همه ی کسانی که دغدغه ی مسائل فرهنگی و اجتماعی را دارند و عاشق شهرمان و عشق مردمانش هستند  می‌توانند در این کارگروه حضور یابند و ارائه طریق نمایند.

وحید مصدق بیان کرد: در طی یک سال گذشته کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر علاوه بر این کارگروه دوکارگروه تخصصی  دیگر تحت عناوین کارگروه ورزش و سلامت و کارگروه مشاهیر و مفاخر با حضور بزرگان و نخبگان تشکیل داده است.

IMG 2201

محراب بنافی اظهار داشت: شورای پنجم وظیفه ذاتی خیلی ازسازمانها را برعهده گرفته است در حالی که متولی اصلی حوزه فرهنگ اداره ارشاد اسلامی می باشد اما شما می‌بینید که شورای اسلامی شهر امروز در صدر فعالیت‌های فرهنگی شهر در حال فعالیت می باشد و مصوبات خوبی هم تاکنون به تصویب رسانده است .

ایشان خاطرنشان کرد:در حوزه ورزش و حمایت از ورزشکاران امروز شورای پنجم در کنار اداره ورزش جوانان در حال فعالیت می باشد اعضای شورای پنجم  توجه ویژه به مسائل فرهنگی و ورزشی در شهر دارند.
به همین خاطر هم بیشتر این جلسات شورای شهر پیرامون دغدغه‌هایی فعالین فرهنگی ورزشکاران بوده است اما ما گلایه‌ مند هایی هم داریم علیرغم بیشترین حمایت ها نسبت به دیگر سازمان‌های متولی بعضی از عزیزان نسبت به اعضای شورای شهر انتقادات شدیدی نمودند.
که چرا مثلا به فلان گروه فرهنگی ویا فلان تیم ورزشی کمک شده است یاچرا اینجا کمتر یا آنجا حمایت بیشتری شده است باید عرض کنم بودجه و امکانات ما محدود و تقاضاها فراوان و البته ما هم تاکنون سعی کردیم همواره عدالت در دستور کار ما باشد .
هم اینکه امروز می بینیم ما چندین بار از فعالین فرهنگی جهت تشکیل کارگروه دعوت کردیم نشان ازصداقت ما می باشد.

IMG 2199

خانم تنگستانی به عنوان عضو دیگری از شورای شهر بعد از تبریک به مناسبت سالروز ورود آزادگان گفت: ما در شورای پنجم همواره از تشکیل کارگروه‌های تخصصی حمایت کردیم.
وازاین کار او نیز حمایت خواهیم کرد و این کارگروه یکی از مهم‌ترین کارگروه‌های شورای اسلامی شهر خواهد شد.
در پایان مهمانان جلسه هر کدام نقطه نظرات خودشان را در خصوص نحوه تشکیل کارگروه تخصصی فرهنگی و اجتماعی بیان نمودند و به این جمع‌بندی رسیدند که از همین امروز فعالیت های خودشان را شروع کنند.

همچنین مورخ 30مردادماه را نیز جهت تعیین هیئت رئیسه این کارگروه مشخص نمایند.

IMG 2189IMG 2191IMG 2195IMG 2204

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه