سه شنبه, 18 مرداد 1401 - Tuesday, 09 August 2022

بوشهر-خبرنگارسخن مردم" مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: این اداره کل موفق به کسب نشان گواهینامه استقرار سیستم مدیریت انرژی در بنادر بوشهر، گناوه و دیلم شد.

1001

به گزارش سخن مردم:به نقل ارروابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، سیاوش ارجمندزاده در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در راستای توانمند سازی خود اقدام به طراحی و پیاده سازی یک سیستم مدیریت منطقی مصرف حامل های انرژی و بهبود مداوم عملکرد انرژی در سه بندر بوشهر، گناوه و دیلم کرده است.

وی بیان کرد: جهت اجرای بهینه و اثربخش فعالیت های متناظر این سیستم، استاندارد ISO ۵۰۰۰۱:۲۰۱۸با محوریت واحد مدیریت انرژی (تحت نظارت واحد برق و تاسیسات) در بنادر هدف طرح استقرار یافته است.

ارجمندزاده ادامه داد: این ساختار وظیفه طراحی، پیاده سازی، اجرا و نگهداشت سیستم مدیریت انرژی شامل مصرف، استفاده و بازدهی انرژی را بر عهده دارد.

وی گفت: استقرار موفق سیستم مدیریت انرژی از فرهنگ بهبود عملکرد انرژی (که وابسته به تعهد همه سطوح سازمانی بویژه مدیریت ارشد است) پشتیبانی می کند.

ارجمندزاده عنوان کرد: این سیستم سازمان را قادر به تنظیم و دستیابی به اهداف کلان و خرد انرژی، انجام اقدامات مورد نیاز برای بهبود عملکرد انرژی و اثبات انطباق سیستم خود با الزامات استاندارد بین المللی iso۵۰۰۰۱   جهت افزایش قابلیت رقابتی و دستیابی به اهداف کلی کاهش تغییرات اقلیمی از طریق کاهش انتشار گازهای گلخانه ای مرتبط با انرژی می‌کند.

وی یادآور شد: امروزه استاندارد ISO ۵۰۰۰۱توسط اکثر سازمانها در سراسر جهان به منظور مدیریت و کاهش مصرف و هزینه های انرژی مورد استفاده قرار می گیرد و ISO ۵۰۰۰۱چارچوب کامل و جامعی برای پیاده سازی سیستم مدیریت انرژی (EnMS) در سازمان ارائه می‌کند.

ارجمندزاده ادامه داد: این استاندارد فرصت‌های مناسبی برای سازمانها از توزیع کننده‌های بزرگ تا تولیدکنندگان و کسب ‌وکارهای کوچک، جهت انعطاف پذیری بیشتر درخصوص هزینه های سازمان و مصارف انرژی را فراهم می کند.

وی بیان کرد: اینکه سازمانی به اخذ گواهی‌ نامه استاندارد ISO ۵۰۰۰۱علاقمند باشد نشان دهنده تعهد ان سازمان به رعایت مقررات و معیارهای مصرف انرژی است که ضامن تحقق توسعه پایدار و بهبود مستمر در بهره برداری از انرژی می باشد.

ارجمندزاده افزود: استاندارد ISO ۵۰۰۰۱به سازمان‌ها کمک می کند تا چگونگی استفاده از انواع حامل‌های انرژی سازمان را مشخص و روش های واقع بینانه کاهش مصرف، آلودگی ها و هزینه ها را بکارگیری کنند.

وی گفت: این استاندارد بین المللی، علاوه بر ارائه شیوه های مدیریت انرژی و صرفه‌جویی در هزینه‌ها، تعهد سازمان به کاهش اثرات زیست محیطی را نیز نشان می دهد.

ارجمندزاده عنوان کرد: علاوه بر دریافت گواهینامه اشاره شده، اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر موفق به اخذ گواهینامه های استاندارد۲۰۱۵ : ISO۹۰۰۱و استاندارد۲۰۱۵ :ISO ۱۴۰۰۱و ۲۰۱۵ : ISO۴۵۰۰۱نیز شده است که این مهم نشان از تعهد این اداره کل به رعایت اصول مشتری مداری، حفظ و ارتقاء کیفیت خدمات، رعایت جنبه های زیست محیطی و ایمنی و بهداشت حرفه ای است.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه