یکشنبه, 13 آذر 1401 - Sunday, 04 December 2022

سخن مردم" رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) برازجان در گفتگو با خبرنگاران از آغاز برنامه های دهه امامت و ولایت این نهاد در شهر برازجان با انجام مراسم قربانی و ذبح گوسفند در روز عید سعید قربان خبر داد

IMG 9495 710x571

به گزارش سخن مردم"غلامحسین قیطاس خواه ضمن تبریک عید سعید قربان به همه مردم عزیز عنوان نمود : مراسم قربانی و ذبح گوسفند بنا به سنت  دین مبین اسلام و بر پایه ذبح ابراهیمی و هر ساله در روز عید سعید قربان با همکاری آحاد مردم نیکوکار و خیر برازجان انجام می شود که امسال هم با توجه به وضعیت بیماری کرونا چهره متفاوت تری به خود گرفت و باعث شد مردم فهیم شهرستان دشتستان با عزم و اراده ای قوی تر در اهداء کمک های خود در این زمینه هم به سنت قربانی و هم دفع بلیه منحوس کرونا مشارکت بیشتری داشته باشند .
وی افزود : برنامه ذبح عظیم با مشارکت کمیته امداد و مراکز نیکوکاری زیرمجموعه این نهاد در بخش مرکزی و رعایت پروتکل های بهداشتی و نظارت دامپزشکی انجام و تعداد 96 گوسفند ذبح و گوشت آن بین نیازمندان توزیع  گردید .
قیطاسخواه از دیگر برنامه های آن اداره در این دهه مبارک را برگزاری مسابقات فرهنگی با موضوع غدیرشناسی بین خانوادهای تحت حمایت اعلام و گفت : این مسابقات بصورت مجازی برگزار خواهد شد که به برگزیدگان هدایایی تقدیم می گردد .
ایشان توزیع سبد معیشتی برای تمامی خانوارهای تحت حمایت را از دیگر برنامه های امداد اعلام نمود و اظهار داشت : ساز و کارهای این کار توسط اداره کل کمیته امداد استان انجام شده و در همین ایام به مددجویان تقدیم می گردد .
وی یاداور شد : طبخ غذای گرم در روز عید سعید غدیرخم هم با توجه به تاکیدات فراوان در احادیث و روایات دینی جهت زنده نگهداشتن یاد و خاطره این روز از دیگر برنامه های این نهاد می باشد که با رعایت پروتکل بهداشتی و با نظارت شبکه بهداشت و درمان بین عزیزان تحت حمایت توزیع می شود .
 رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) برازجان در پایان ضمن تقدیر و تشکر از افراد خیر و نیکوکار جهت اعتماد به این نهاد و مشارکت در برنامه های مختلف دعوت نمود تا خیرین نوعدوست باز هم در مناسبت های دهه امامت و ولایت با کمک های خود نیازمندان جامعه را یاری نمایند .
 وی همچنین شماره کارت مجازی 6037997950023292 بنام کمیته امداد برازجان نزد بانک ملی را مختص واریز کمک های مردمی اعلام نمود .

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه