یکشنبه, 13 آذر 1401 - Sunday, 04 December 2022

سخن مردم : محراب بنافی ریاست شورای شهر برازجان با  فرهاد قلی‌نژاد مدیرکل محیط زیست استان بوشهردیدارنمود.

sokhanemardom 625

 به گزارش سخن مردم : در دیدار یک ساعته فرهاد قلی ‌نژاد مدیرکل محیط زیست استان بوشهری ومحراب بنافی ریاست شورای شهربرازجان ،ریاست شورا موضوعات محیط زیستی شهرستان دشتستان را به اطلاع ایشان رساندو بیان نمود: این موضوعات باید مورد بررسی قرار بگیرد و انتظار دارم که مدیر کل در این زمینه‌ها ورود کند و پیگیری مسائل باشد.

بنافی درادامه بابیان اینکه با کمبود محیط‌ بان در اداره محیط زیست شهرستان دشتستان مواجهه هستیم اظهارداشت: خواستار اضافه شدن محیط با نان بیشتری به سازمان اداره محیط زیست شهرستان شد، تا بتوانند کارهای محیط زیستی و محیط بانی شهرستان دشتستان را انجام بدهند.

ریاست شورای شهربرازجان باتاکید براینکه باید برآلودگی کارخانه سیمان نظارت شود بیان نمود: محیط زیست باید به طور دقیق نظارت خود را بر آلودگی کارخانه سیمان داشته باشد.

همچنین درخصوص موضوع دستور مجوز زیست محیطی ، رئیس شورای اسلامی شهربرازجان درخواست نمودکه دستور مجوز زیست محیطی  سایت پسماند شهرداری را هرچه زودتر صادر کند، با توجه به بازدیدی که  قلی نژاد روز سه شنبه هفدهم تیرماه از سایت مکانیزه پسماند شهرداری داشتند ، قرار شد که دستور مجوز زیست را صادر می کند.

بنافی خواستارنظارت بر کشتارگاه های اطراف شهر برازجان شدوتاکید نمود: محیط زیست باید به طور قطع به یقین به این کشتارگاه سر بزند ونظارت داشته باشد ،چرا که این کشتارگاه بایددستگا ههای ضایعات سوز داشته باشند که متاسفانه ندارند و تمام وسایل که بازمانده از کشتارگاه هست در بیابان های اطراف شهر برازجان رها می‌کنند و سگ‌های ولگرد بیشتری به آنجا هجوم، و بوی بد این ضایعات به مشام مردم شهر برازجان الخصوص محله فرهنگ شهر و محله کارگر می شود.

دراین دیدار قلی نژاد ضمن خوشامدگویی به ریاست شورای شهر برازجان اظهار داشت: ما آمادگی کامل داریم همکاری کنیم با شورای شهر و شهرداری و هر جا که لازم باشد پای کار هستیم ،وبرآلودگی کارخانه سیمان نظارت خواهیم نمود ، ماهر سال در چهار فصل برکارخانه سیمان نظارت می‌کنیم و آنها را بازبینی می‌کنیم و نگاه می‌کنیم.

درادامه مدیرکل محیط زیست افزود: در چهار فصل نظارت که در سال 98انجام دادیم در دوفصلش کارخانه سیمان آلودگی داشته است وتذکردادیم، در سال 99،درفصل اول آلایندگی وجود داشته است ،پس نتیجه می‌گیریم که ما نظارت خود را انجام دادیم و تذکرات لازم را به مسئولین کارخانه سیمان داده ایم ومسئولین کارخانه سیمان باید تلاش کند که آلایندگی کارخانه سیمان به حداقل برسانند که مردم در این میان آسیب نبینند.

ایشان درپایان گفت:همچنبن نظارت بیشتری بر کشتارگاه اطراف شهر برازجان خواهیم داشت.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

دیدگاه‌ها  

0 #1 فاطمه منصوری 1399-05-12 19:09
بسیار عالی بود همه باهم باید بکوشیم سلامتی را به کشور و شهر خود کمک کنیم،من از مسوولان شهر خود و استان بوشهر تشکر سپاس فراوان دارم،به امید به آینده
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه