شنبه, 05 آذر 1401 - Saturday, 26 November 2022

سخن مردم : نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: تامین اعتبارات مورد نیاز سد دالکی با جدیت دنبال می‌شود.

9999

به گزارش سخن مردم : ابراهیم رضایی شنبه‌ شب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: حدود دو هفته قبل به وزارت نیرو رفتم و با آقای مهندس تقی زاده خامسی معاون آب وزیر نیرو مسائل آب استان و شهرستان دشتستان را بررسی کردیم.

دغدغه اصلی تکمیل و بهره برداری رسیدن سد دالکی بخصوص تامین مالی آن بود و هست البته مسائلی دیگر همانند آب‌شیرین کن های برازجان و آبپخش، مخزن برازجان و دهقاید، بازسازی و نوسازی شبکه های آبرسانی، لایروبی کانال‌های زهکشی، انتقال آب سدهای آرم و ارغون و حل مسئله دیون آن و... مورد بحث قرار گرفت و قول‌هایی داده شد.

 

عصر در نشستی با دکتر محمد فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا (ص) سپاه، پیمانکار سد، خواستم که بطور جدی و شبانه روزی کار ساخت سد ادامه یابد و به بهانه نبود بودجه متوقف نشود.

در مجلس از وزیر نیرو خواستم که بطور ویژه روند ساخت سد دالکی را پیگیری و مشکلات مالی آن را حل کند. برای آقای اردکانیان توضیح دادم که بهره برداری از سد دالکی تاثیر قابل توجهی بر کشاورزی اشتغال و اقتصاد شهرستان دشتستان خواهد داشت ایشان هم قول مساعد دادند.

وی گفت: روز یکشنبه تونل‌های انحراف آب سد دالکی به بهره‌برداری می‌رسد

این خبری خوب برای عموم مردم بخصوص کشاورزان دشتستان است. اگرچه تا افتتاح نهایی سد راهی طولانی در پیش داریم اما انصافا ساخت سازه بتنی به طول بیش از ۷۰۰ متر کاری بزرگ در مسیر احداث سد است که با همت مهندسان و کارگران جهادی قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) سپاه به اینجا رسیده است.

حقیقتا ادامه کار سد دالکی با اعتبارات موجود نگرانم کرده است. روی قول بچه های جهادگر سپاه و قرارگاه حساب می کنیم اما این عزیزان هم بدون تامین مالی دچار مشکل می‌شوند.

در این روزهای بی پولی وظیفه ما مسئولان استان است که دوشادوش دست اندرکاران سد، برای حل مشکلات آن کمر همت ببندیم.

در پایان لازم می دانم یک خدا قوت جانانه به تک تک کارگران و مهندسان و مسئولان سد دالکی بابت کار بزرگشان بگویم و از مدیران وزارت نیرو و آب استان تشکر کنم و ضمن تشکر از دعوت قرارگاه، بخاطر عدم حضور در مراسم یکشنبه(به علت شرکت در جلسه علنی مجلس) پوزش بطلبم.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه