شنبه, 05 آذر 1401 - Saturday, 26 November 2022

سخن مردم "شهردار جم:اولين پاركينگ طبقاتي استان بوشهر در شهرجم با پيشرفت ٨٥ درصدي درحال اجراست.

سخن مردم ، صدرالله حيدري شهردار جم در حاشيه بازديد از روند اجرايي پار كينگ طبقاتي شهر جم گفت : معمولاً رشد سریع جمعیت شهرها و افزایش تملک وسایل نقلیه شخصی و اجرای پروژه های مختلف شهری ٬ گستردگی جغرافیایی شهر را به دنبال دارد ٬ بر همین اساس امروزه شاهد معضل کمبود محل توقف وسایل نقلیه به خصوص در مناطق پر تردد هستیم ضمن اینکه عدم وجود پارکینگ های عمومی منجر به پارک حاشیه ای خودروها و کاهش عرض خیابان‌ها و اخلال در مدیریت ترافیکی شهر ها میشود.

 66

شهردار جم خاطر نشان ساخت : شهر جم از جمله شهرهایی است که در چند سال اخیر با رشد سریع جمعیتی و ماشینی روبرو بوده و به دلیل محدود بودن فضا های شهری و داشتن یک بافت سنتی و تمرکز مجتمع‌های تجاری ٬ پزشکی و اداری باعث رشد سریع ترافیک شهری و ایجاد خلل در تردد خودروها شده است.

حيدري با اشاره به اینکه تكميل پروژه پارکینگ نقش پر اهمیت در کاهش ترافیک خواهد داشت افزود یکی از اولویت های مهم سال ۹۹ را افتتاح و بهره برداري پاركينگ طبقاتي شهر جم عنوان كرد.

شهردار جم ایجاد پارکینگ های شهری را یکی از مؤلفه‌های مهم در روانسازی ترافیک دانسته و عنوان نمودند امیدواریم با افتتاح و‌بهره از این پروژه سبب افزایش کارایی پارکینگ ها ٬ کاهش پارک های حاشیه ای و در نتیجه کاهش حجم و بار ترافیک شهری باشيم.

حيدري با اشاره به عمليات اجرايي فاز دوم پارك چگاسه گفت: پارك بزرگ تفريحي چگاسه هرروز زيباتر مي شود و به محيطي جهت استراحت و گردش شهروندان تبديل مي شود.

وي افزود اجراي فضاي سبز والاچيق هاي نشيمن جهت استراحت مردم ، مسير پياده روي، سالن امفي تئاتر و ابنماهاي خشك و موزيكال بخشي از اقدامات انجام شده در تپه چگاسه مي باشد.

شهردار جم همچنين اضافه كرد: استخر سرپوشيده شهرجم با سرعت خوب و نظارت دقيق در حال اجراست كه اميدواريم بتوانيم هرچه زوتر شاهد اتمام عمليات اجرايي ان باشيم.

حيدري پروژه مجتمع فرهنگي هنري شهر جم به عنوان يكي از پروژه هاي مهم و زير ساختي شهر جم محسوب مي شود و قطعا با افتتاح و بهره برداري از ان بخش مهمي از دغدغه هنرمندان مرتفع خواهد شد كه بر اساس برنامه زمان بندي و با نظارت دقيق در حال اجراست.

شهردار جم تصريح كرد: عمليات اجرايي بلوار شهيد بهشتي و ادامه خيابان ١٨ متري مصلي با سرعت مطلوبي در حال اجراست و به زودي شاهد بهره برداري از اين دوپرژه خواهيم بود كه نقش مهمي در كاهش بار ترافيك شهري خواهد داشت.

شهردار جم اضافه كرد در بودجه سال ٩٩ نيز در طرح توسعه شبكه روشنايي، طراحي و احداث فضاي سبز محلي، زير سازي و اسفالت كوچه ها و معابر شهري، پروژه هاي عمراني خوبي ديده شده است كه بر اساس زمانبندي شروع خواهد شد.

حيدري با اشاره به وضعيت اقتصادي و تورم بيش از حد خاطر نشان ساخت: تمامي پروژه هاي عمراني بزرگ و كوچكي كه در شهر در حال اجرا بود متوقف نگرديده و با سرعت و نظارت دقيق در حال اجراست.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه