یکشنبه, 06 آذر 1401 - Sunday, 27 November 2022

سخن مردم : طرح جمع‌آوری لاستیک‌ های فرسوده شهر برازجان که تبدیل به یکی از معضلات این شهر شده بود و مدتها در دست پیگیری بود به سرانجامی خوش رسیده و اجرایی گردیده است.

IMG 465 1

به گزارش سخن مردم : محمدحسن محمدی شهردار برازجان در این خصوص و در پاسخ به پرسش خبرنگار ما گفت: لاستیک‌ها به عنوان یکی از آلاینده‌های مهم محیط زیست (به خصوص در حوزه‌ی شهری) شناخته می‌شوند که تاکنون در شهر ما هیچگونه برنامه‌ی خاصی برای این آلاینده تعریف نشده بود.

از آنجا که این آلاینده‌ی محیط زیست و معضل بصری فضای شهری نیاز به چاره‌اندیشی اساسی داشت تصمیم بر آن گرفتیم که با انعقاد قرارداد و تامین زیرساختهای لازم، شرایط استانداردی را برای استفاده بهینه از این مواد آلاینده فراهم کنیم.

لذا لازم است این خبر را به اطلاع شهروندان عزیز برازجانی و دغدغه‌مندان محیط زیست بدهیم که از این پس لاستیک‌های رها شده در قعر رودخانه‌های فصلی، سطح پیاده‌رو‌ها و دیگر فضاهای شهری جمع‌آوری خواهد گردید و پس از انتقال به کارگاه بازیافت، به مواد صنعتی مورد نیاز در تولید برخی محصولات مورد نیاز بخش زیباسازی شهری و دیگر صنایع تبدیل خواهد شد تا نه تنها گامی مهم در پاسداشت محیط زیست برداشته شود بلکه شاهد استفاده‌ی مجدد از این مواد باشیم.

توضیح اینکه قرارداد جمع‌آوری و بازیافت لاستیکهای مستعمل سطح شهر برازجان با بخش خصوصی منعقد گردیده، عملیات تامین و استقرار دستگاههای مورد نظر نیز به انجام رسیده و طرح بازیافت لاستیک در برازجان فعالیت خود را آغاز نموده است.

در این طرح، لاستیک‌های جمع‌آوری شده پس از انتقال به کارگاه بازیافت، طی فرایند خاصی به "گرانول" که یکی از مواد مورد استفاده در تولید کفپوشهای پارکی و شهربازی، برخی محصولات مرتبط با صنعت خودرو و... است تبدیل خواهد شد.

IMG 465 2

IMG 465 3

IMG 465 4

IMG 465 5

IMG 465 6

IMG 465 7

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه