شنبه, 05 آذر 1401 - Saturday, 26 November 2022

سخن مردم : در آیینی با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر از برگزیدگان نخستین دوره انتخاب کتاب سال استان تجلیل به عمل آمد.

IMG 1389 2

به گزارش سخن مردم : طی برگزاری آئینی برای اولین بار ۹۵اثر نویسندگان استان ازسوی داوران کتا ب خانه ایران ،طی دومرحله داوری وارزیابی قرار گرفت و درنهایت ۱۰اثراز۸ مولف بعنوان کتاب برتر وشایسته تقدیر معرفی گردید،که تنها نماینده ونویسنده دشتستانی مالک حکیم زاده موردتجلیل قرارگرفت.

این جلسه که درسالن کنفرانس اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهربعلت شیوع بیماری کرونا با حفظ فاصله گذاری اجتماعی انجام گرفت خانم دکترکرمپورمدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهربیان نمود:کتاب چراغ راه هدایت بشراست که نویسنده با ذهن خلاق وایده های نو تدوین وبه تالیف می رساند .وکتاب تنها ابزارافزودن علم ودانش است .

وی درادامه گفت:کتاب از جایگاه ویژه ومحبوبیت خاصی دربین افراد مختلف مردم جامعه برخوردار است.و فعالیت دربخش نویسندگی باید با عشق همراه باشد تا آثاری ماندگاروتاثیرگذارتولیدشود.

دراین آئین خانم کرم پور بابیان اینکه از ۹۵ کتاب ارسالی به خانه کتاب ایران درتهران که طی ۲مرحله مورد ارزیابی و داوری قرار گرفت افزود:از بین این آثار ده کتاب از هشت مولف بعنوان کتاب برتر و شایسته تقدیر معرفی گردید.

معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل در این آئین گفت: نخستین دوره انتخاب کتاب سال استان با هدف شناسایی آثار و نویسندگان استانی، حمایت و تجلیل از نویسندگان مولفان و ایجاد انگیزه بین نویسندگان جوان برگزار شده است.

آنیتا مظفری بیان داشت: این برنامه در موضوعات ده‌گانۀ رده‌بندی دیویی و نیز گروه کودک و نوجوان با 95 عنوان مورد ارزیابی قرارگرفت که پس از داوری مرحله اول 10 عنوان کتاب به مرحلۀ دوم راه یافتند.

وی افزود: از این میان آثار پس از ارزیابی دقیق و علمی هر اثر توسط حداقل دو نفر از داوران، 4 عنوان کتاب به عنوان «برگزیده» و 6 عنوان «شایستۀ تقدیر» شناخته شد.

مظفری اظهار کرد: بدیع بودن موضوع کتاب، رعایت استانداردها در ساختار، فصل‌بندی، نگارش، دستور زبان و گزینش واژگان، رعایت استانداردها در ذکر منابع و مآخذ، بالابودن عیار علمی محتوای کتاب، بهره‌مندی از قدرت تحلیل و استنتاج منطقی، پاکیزگی و آراستگی کتاب از حیث حروف‌چینی، صفحه‌آرایی و چاپ و رعایت استانداردهای تصحیح و ترجمه درخصوص آثار ترجمه‌شده و تصحیح‌شده معیارهای انتخاب کتاب سال استان بود.

وی بیان کرد: 27 تن از استادان و پژوهشگران دانشگاهی، حوزوی و مراکز مختلف پژوهشی و علمی داوری و ارزیابی آثار این دوره از کتاب سال استان بوشهر را به عهده داشتند.

و دراین بین تنها نماینده ونویسنده دشتستانی مولف کتاب پولشویی و آشنایی با روش های مبارزه با آن درموضوع علوم اجتماعی شاخه اقتصادتالیف مالک حکیم زاده نیز بعنوان کتاب شایسته تقدیر معرفی گردیدومورد تجلیل قرارگرفت.

بنا براین گزارش کتاب پولشویی و آشنایی با روش های مبارزه با آن درنمایشگاه آثارنویسندگان و شاعران بومی استان بوشهر به آدرس برازجان خیابان سازمانی پاساژ الغدیر موجود می باشد.

IMG 1389 3

IMG 1389 1

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

دیدگاه‌ها  

+1 #3 ابراهیم زمانی 1399-03-11 21:48
جناب آقای مالک حکیم زاده
برگزیده شد ن کتاب ارزنده جنابعالی باعث فخر و
خوشحالی من و مردم شریف دشتستان بزرگ
می‌باشد ؛ نویسندگی فقط یک شغل نیست بلکه
( باید عاشق باشی )
تا سختی‌ها ی آن را تاب بیاوری
( راهت استوار و هموار )
نقل قول کردن
+1 #2 امین زمانی 1399-03-11 01:36
بسیار عالی. موفق باشین.
نقل قول کردن
+1 #1 رضا 1399-03-06 09:49
بسیار عالی. آرزوی موفقیت روز افزون را برای آقای حکیم زاده دارم.
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه