یکشنبه, 06 آذر 1401 - Sunday, 27 November 2022

سخن مردم : شهردار برازجان در پیامی ۲۷ اردیبهشت ماه روز ملی ارتباطات و روابط عمومی را تبریک گفت.

محمدی شهردار1

به گزارش سخن مردم : روابط عمومی و ارتباطات در مناسبات اداری، اجتماعی و فرهنگی جوامع امروز از جایگاهی ویژه و نقشی غیر قابل انکار برخوردار است.

روابط عمومی و ارتباطات در مناسبات اداری، اجتماعی و فرهنگی جوامع امروز از جایگاهی ویژه و نقشی غیر قابل انکار برخوردار است اما می‌توان ادعا کرد در مناسبات اداری نهادهایی که بطور مستقیم با مردم در ارتباط هستند، این نقش برجسته‌تر از دیگر مجموعه‌ها و به شکلی بسیار ملموس قابل مشاهده است.

وجود تیم روابط عمومی و اطلاع‌رسانی متخصص و قوی در هر مجموعه‌ی اداری، بدون شک می‌تواند علاوه بر نقش‌آفرینی در عرصه‌ی تبادل اطلاعات با بدنه‌ی جامعه و نیز در عرصه‌ی بین بخشی، نقش مهم مشورتی برای مدیریت سازمان ایفا نماید.

تردیدی نیست که هرگونه توسعه، بدون اطلاع‌رسانی به‌موقع، با نقصان همراه خواهد بود و این امر خود گویای ضرورت و اهمیت نقش روابط عمومی است.

از دیگر سو، روابط عمومی‌ها نقش مهمی در انتقال دیدگاه‌های مختلف جامعه به مجموعه‌ی اداری و مدیریتی متبوع خویش نیز بر عهده دارند که این خود بخشی از نقش مشورتی روابط عمومی‌ها را شامل می‌گردد و کمک می‌کند مشکلات جامعه به شکل بهتری شناسایی و جهت انجام اقدامات لازم در اختیار نهاد مربوطه قرار گیرد.

بدین سبب است که می‌توان گفت روابط عمومی نقش قلب تپنده‌ی هر نهاد و مجموعه‌ای را بر عهده دارد که هرگونه خلل در فعالیتش می‌تواند زیان جبران‌ناپذیری به مجموعه و نیز فعالیتهای مرتبط در جامعه وارد سازد.

لذا لازم است تلاشهای عزیزانمان در روابط عمومی نهادها و دستگاهها را پاس داشت و بر تلاش برای به‌روز بودن و به روز ماندن دانش و آگاهی این عزیزان در حوزه‌ی مسئولیت خطیری که بر عهده دارند همت گمارد.

اینجانب بر خود فرض می‌دانم روز ۲۷ اردیبهشت‌ماه که درتقویم ملی ما به نام روز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی نامگذاری گردیده را به تمامی زحمتکشان این عرصه، به خصوص همکاران پرتلاشم در مجموعه‌ی روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر برازجان تبریک عرض کنم. سلامتی، بهروزی و توفیق روزافزون همه‌ی تلاشگران عرصه‌ی آگاهی بخشی به جامعه را از خداوند منان خواهانم.

محمدحسن محمدی - شهردار برازجان

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه