دوشنبه, 11 مهر 1401 - Monday, 03 October 2022

سخن مردم"به مناسبت 12 اردیبهشت روز معلم به سراغ یکی دیگرازعزیزان فرهنگی که درمدرسه غیرانتفاعی  بعثت می باشد رفته ایم که درادامه ضمن تبریک گفتگوی اختصاصی با ایشان تقدیم شما مخاطبان می گردد.

IMG 8659

خانم زهراعبدالهی متولدشهربرازجان،لیسانس مهندسی نرم افزار می باشد وامسال بعنوان مدیر نمونه شهرستانی انتخاب شد.

به گزارش سخن مردم"دبستان غیردولتی بعثت به لحاظ برخورداري از مديريتي كارآمد و مجرب و كادر آموزشي زبده و متخصص از مراکزخوب آموزشی در مقطع ابتدايي درشهربرازجان است، وتمامي آموزش‌ها مبتني بر استانداردهاي آموزشي با بهره‌گيري از مدرن‌ترين و به روزترين روش‌‌هاي آموزشي و انتقال مفاهيم درسي به صورت عینی و مفهومی به دانش‌آموزان است .

آموزش‌‌ها در اين مركز براساس فعاليت‌هايي صورت مي‌گيرد كه دانش‌آموز خود بتواند به توليد علم بپردازد و كشف مطلب كند.

از سال تحصیلی ۹۶-۹۵با تاسیس دبستان غیردولتی بعثت شروع به کار کردم،۳سال افتخارداشتم به عنوان معاون اجرایی،و یکسال مدیر دبستان بعثت باشم.

برای من خیلی لذت بخش بود درکنار بچه ها فعالیت داشته باشم،دنیای بچه ها ،دنیایی است که ساعت ها می شود دور از دغدغه و مشغله های زندگی ،لحظات خوبی را سپری کرد.

در خانواده ای فرهنگی متولد شدم،پدرم غلامرضا عبدالهی از فرهنگیان بنام شهر،مادرم سکینه متقی ،از پیشکستوتان مربیان قرآن شهربرازجان،درحال حاضر مشاورمذهبی دبستان ،خواهرم سعیده عبدالهی،مربی موفق پیش دبستانی باده سال سابقه هستند.

اگر حال مدیر مدرسه خوب باشد حال همکاران و دانش آموزان و اولیای آن خوب می شود.

مدارس غیردولتی مشکلات زیادی دارد، و درحال حاضر در خیلی از شهرستان ها بخصوص شهربرازجان نگاه خوبی به آن ندارند،واز آنجایی که اکثریت همکاران مدارس غیردولتی نیروهای آزاد هستند حمایتی نمی شوند،ومشکل اصلی نیروهای آزاد حقوق کم،مبلغ بیمه ی خیلی بالا و حجم کاری بسیار بالاست، این معلمان زحمت کش و بی ادعا عیدی ،پاداش،بیمه و...ندارند،و تنها به این جهت که آنان معلم رسمی نیستند.

وبا وجود پیگیری های زیاد جهت دیده شدن و حمایت از طرف اداره آموزش و پرورش،متاسفانه نتیجه ای حاصل نشد،و در اینجا جا دارد از آقای صادق تازه شاد کارشناس امورمدارس غیردولتی آموزش و پرورش دشتستان تشکر و قدردانی کنم که طی سه سال خدمت خود در این سمت ،زحمات زیاد کشیدند وحمایت خوبی از نیروهای آزاد داشتند.

IMG 8663

دررابطه با گزينش و جذب معلمان، معيار ما رزومه‌كاري آنها است كه به موازات آن تحقيقات لازم به عمل می آید و نهايتاً با انجام محاسبه و آشنايي با ديدگاه‌ها، علائق، استعدادها و همچنين نحوه‌ي تدريس نزديك و همسويي اهداف ما در این مرکز آموزشی ،فعاليت خود را آغاز می كنند.

اولياء محترم، با اطمينان و آسودگي خاطر كامل، فرزندان عزيز خود را به ما مي‌سپارند كه شكر خدا تاكنون عملكرد اين مركز آموزشي رضايتمندي كامل اولياء محترم را به دنبال داشته است.

ساعت ها کنار بچه ها بودن لحظه لحظه خاطره برایم بوده و هست ،و هرروز با ورودم به مدرسه و دیدن لبخند بچه ها ،شنیدن صدای پرشور آنها انرژی برای کار را بیشتر می کرد.

امااین روزها تلخ ترین خاطراتم ،نبود دانش آموزان درمدرسه بدلیل شیوع بیماری کرونا بود،که هرروز با دیدن عکس و نیمکت های خالی واقعا کارکردن سخت می شد.

ولی باز برای انتقال علم و دانش و پشتوانه ای برای آنان هر شرایطی را تحمل می کنم و به امید شکست کرونا و انشاالله شروع سال تحصیلی جدید با حضور فرزندان عزیزم در مدرسه و کلاس درس باشد.

ازهمراهان مردم جنوب هستم وتاکنون چندین مقاله درزمینه معایب و مزایای استفاده کودکان از فضای مجازی و اینترنت را در هفته نامه مردم جنوب به چاپ رسانده ام.

از اولین موسس دبستان بعثت سرکارخانم شایسته رستمی،و موسس جدید آقای حسین موحدیان کمال تشکر و قدردانی بخاطر حمایت و لطفی که در حق بنده داشتند،دارم ،و همیشه موفقیتم را اول خدا و بعد استادی این دو بزرگوار مدیون هستم.

تشکر و قدردانی ویژه ای از پدر و مادرم دارم که درهمه مراحل زندگیم معلم بزرگی برایم بودند،و بدون حمایت و لطف این دو عزیز به موفقیت نمی رسیدم،از خداوند طلب عمرباعزت و سلامتی برای آنان دارم.

ودرآخر تشکر می نمایم از مدیرمسئول پایگاه خبری تحلیلی سخن مردم و هفته نامه مردم جنوب آقای حبیب قاسمی که این فرصت را دراختیار بنده برای مصاحبه دادند.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه