دوشنبه, 11 مهر 1401 - Sunday, 02 October 2022

سخن مردم : پیام تبریک شهردار برازجان به جامعه‌ی بزرگ کارگران و معلمین و تجلیل از جایگاه آنان در توسعه‌ی جامعه

شهردار برازجان 3

به گزارش سخن مردممتن پیام بدین شرح است:

عمران و آبادانی هر جامعه‌ای بر مبنای کار و تلاش مردمان آن جامعه شکل می‌گیرد. کار و تلاشی که مولفه‌های مختلفی از جمله تولید فکر، قدرت برنامه‌ریزی و توان اجرایی را شامل می‌شود و هر یک از این مولفه‌ها جایگاهی انکارناپذیر در توسعه، رشد و بالندگی جامعه دارند که نقصان در هر یک از این جریانها سبب اختلال در نظم سیستم و بر هم خوردن چرخه‌ی فعالیت رو به توسعه‌ی جامعه خواهد شد.

بدون تردید نیروی اجرایی در این چرخه از جایگاهی بسیار ویژه برخوردار است و به عنوان آخرین حلقه‌ی زنجیره‌ی توسعه، نقش بسیار مهمی در رشد جامعه ایفا می‌نماید.

هیچ عقل سلیمی نمی‌تواند شرایطی را متصور شود که نقش جامعه‌ی کارگری در چرخه‌ی عمران و آبادانی جامعه نادیده گرفته شود.

حالا در آستانه‌ی روز دوازدهم اردیبهشت مصادف با نخستین روز ماه می میلادی قرار داریم. روزی که در تقویم جهانی و نیز در تقویم ملی ما ایرانیان به عنوان روز جهانی کار و کارگر به ثبت رسیده است. روزی برای پاسداشت آبادگران جوامع و سنگ زیرین آسیاب توسعه هر سرزمین. جامعه‌ی بزرگی از نیروهای مخلص و فداکار جامعه که در فرهنگ ملی و دینی ما ایرانیان مسلمان از جایگاهی ویژه برخوردارند و در فرامین آیینی ما نیز بر احترام به این قشر گرانقدر جامعه تاکید فراوان شده است.

اینجانب به نوبه‌ی خود روز جهانی کارگر را به مردان و زنان پرتلاش کشورم در جامعه‌ی بزرگ کارگری به خصوص کارگران پرتلاش شاغل در حوزه‌های مختلف صنعتی، اقتصادی و عمرانی در شهر عزیزمان برازجان و به صورت ویژه به کارگران پرتلاش و بااخلاص شهرداری برازجان تبریک عرض میکنم و تندرستی، توفیق و شادکامی همه‌ی عزیزانم را از درگاه حضرت حق مسئلت دارم.

همچنین روز دوازدهم اردیبهشت که مصادف است با سالروز شهادت عالم برجسته، معلم شهید مرتضی مطهری و روز معلم را به جامعه‌ی بزرگ فرهنگیان به عنوان معماران فکر و اندیشه‌ی جامعه تبریک و شادباش عرض نموده، توفیق روزافزون معلمین گرانقدر، فعالان عرصه‌ی آموزش و همه‌ی اعضای پرتلاش جامعه‌ی بزرگ فرهنگیان را آرزومندم.

محمدحسن محمدی

شهردار برازجان

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه