یکشنبه, 13 آذر 1401 - Saturday, 03 December 2022

سخن مردم" دراین جلسه رئیس شورای شهربرازجان گفت:عملکرد شورا شهر را با تمام کاستی ها قابل دفاع می دانم/مهمترین خواسته مردم عمران و آبادانی شهر بوده و هست/شورای شهر یکی از عناصر سیستم مدیریت شهری محسوب می‌شود/یکی از دغدغه‌های اعضای شورای شهر برازجان در حوزه درمان بوده/توجه ویژه شورای شهر به مناطق کم برخوردار شهر و خدمات رسانی به آنها هست/ ازهمه اصحاب رسانه که در جهت احقاق حق مردم تلاش می‌کنند تشکر می نمایم.

گزارش: ابوالفضل قاسمی

به گزارش سخن مردم" جلسه رئیس شورای شهر برازجان به مناسبت نهم اردیبهشت ماه روز شوراها با حضور منهدس محمدی شهرداربرازجان،وآقایان مهدی نیکنام نائب رئیس شورای شهربرازجان ،هادی دشتی ازاعضای شورا ،ومعاونین شهردار:مهندس صفدری،مهندس عباسی،صادق ضیایی مسئول روابط عمومی شهرداری وشهبازی مشاوررسانه ای شورا واصحاب رسانه صبح روز سه شنبه درسالن شورای شهر برازجان برگزارشد.

IMG 8440

دراین جلسه حاج محراب بنافی رئیس شورای شهربرازجان با تبریک روزشوراها گزارشی از عملکرد یکساله شورای اسلامی شهر برازجان رابیان نمودند.

IMG 8452

وی درابتدا بابیان اینکه خداوند را شاکر وسپاسگزاریم از اینکه فرصتی به ما عطا فرمود تا دین خود را به شهری که تمامی تعلقات خاطر خود را در سایه رشد و تعالی و آبادی آن می‌بینیم ادانمائیم اظهارداشت:بنده عملکرد شورا شهر را با تمام کاستی ها قابل دفاع می دانم چرا که ما در این دوره تلاش کرده‌ایم و وعده هایی را که به مردم داده ایم اجرایی نماییم.

رئیس شورای شهر برازجان گفت: مهمترین خواسته مردم عمران و آبادانی شهر بوده و هست که ما را در این مدت تمام توان را برای این کار به کار بسته‌ایم الحمدالله کارهای عمرانی و فرهنگی قابل دفاع بوده ورضایت مردم به طور نسبی وجود دارد.

بنافی رئیس شورای شهر برازجان افزود: از دیدگاه نظری شورای شهر یکی از عناصر سیستم مدیریت شهری محسوب می‌شود که باید در نگاه مدیران بالادستی تقویت شود.

رئیس شورای شهر گفت یکی از وظایف مهم نمایندگان مردم در شورای شهر و ارتباط نزدیک با مردم است که ما به طور مستقیم هر روز در محلات و مساجد دیدار و مشکلات آنها را بررسی و پیگیری می‌نمائیم .

آقای بنافی طی گزارش خود افزود: تمام کارهای انجام شده در حوزه عمرانی و خدماتی با مصوبات دقیق و پشتیبانی اعضای شورا انجام گرفته است .

جلسات منظم و دعوت از مسئولان در حوزه های مختلف برای بررسی و برطرف شدن مشکلات مردم از کارهای انجام شده شورای شهر می باشد.

یکی از دغدغه‌های اعضای شورای شهر برازجان در حوزه درمان بوده چرا که مردم نسبت به حوزه درمان گلایه مندی داشتند که شورا همیشه در کنار مدافعین سلامت قرار داشت و همکاری خوبی وجود دارد.

یکی از نگرانی اعضای شورای شهر در ابتدا تاکنون انضباط مالی در حوزه شهرداری بود که الحمدالله با همکاری شهرداری و معاونین محترم و تا به امروز موفقیت خوبی داشته ایم که همین امر باعث ارتقا درجه شهرداری از ۸ به9 شده است.

وی بابیان اینکه بیشتر مصوبات شورا در جهت کمک به مردم و رفاه اجتماعی بوده تصریح نمود: حتی در تصویب عوارض و بودجه سالیانه این موضوع مدنظر قرار گرفته ،مثلا مصوبه ۱۵ درصدی تخفیف بهای خدمات هر ساله مصوبه ۱۰۰ میلیون تومانی برای مبارزه با بیماری کرونا ،مصوبه برگرداندن هزینه‌های پرداخت شده ماهی گلی ها که در اسفندماه انجام گرفته ،مصوبه نپرداختن حق اجاره ها دکه ها به خاطر بیماری کرونا ،مصوباتی در جهت همکاری با بنیاد شهید ،سپاه شبکه ،شبکه بهداشت ،سازمان تبلیغات ،اداره ارشاد ،اداره ورزش و جوانان ،اوقاف و آموزش و پرورش

شورای پنجم نشاط اجتماعی در حوزه ورزش را با تمام معنا با کمک به تیم های ورزشی و کشاندن جوانان به سالن های ورزشی و زمینهای چمن به ارمغان آورد.

توجه ویژه شورای شهر به مناطق کم برخوردار شهر و خدمات رسانی به آنها در بودجه سالیانه خود نشان از علاقه به قشر ضعیف جامعه دارد.

یکی از برنامه‌های خوب و منظم شورا ادامه مسئولیت خود، جلسات متعدد و بررسی دقیق بودجه سال ۹۳ شهرداری بوده که الحمدالله طبق زمان‌بندی تصویب به شهرداری ابلاغ شده است.

از همه کسانی که در جهت خدمت به مردم اعضای شورای شهر را حمایت می‌نمایند تشکرو قدردانی کرده و امیدوارم باهمکاری همه مسئولان کشوری و استانی و شهرستان در جهت احقاق حقوق مردم از هیچ کوششی دریغ نخواهیم نمود.

ما نمایندگان مردم در شورای شهر تا روزی که شما مردم عزیز و شریف این بار مسئولیت را بر دوش ما گذاشته اید با روحیه انقلابی ادامه خواهیم داد و ازحق قانونی مردم عزیز با تمام توان دفاع خواهیم نمود .

مردم خود بهترین قاضی برعملکرد شورا هستند ،چرا که می‌بینید شورا در کنار مدیریت شهری برای عمران و آبادی تلاش می نماید و الحمدلله مبلمان شهری به صورت چشمگیری تغییر کرده است.

طبق فرمایشات رهبری معظم انقلاب فعالیت‌های شهرها باید به گونه‌ای باشد که اخلاق و آرامش را با هم برای مردم فراهم نماید.

IMG 8505

IMG 8462

IMG 8449

یکی از دغدغه‌های مهم شورای شهر برازجان تامین درآمدهای پایدار شهری است، در صورتی که با توجه به مشکلات اقتصادی و درآمد پایین مردان ساخت و ساز به صورت چشمگیری کاهش یافته ولی شورا توانسته با بهره گیری از تجربیات کارشناسان در این مورد گام‌های موثری بردارد.

بنافی رئیس شورای شهر اظهار داشت: وظایف شورای اجرایی یست و تلاش کرده با مجریان همکاری خوبی داشته باشد که این همکاری در بازسازی مبلمان شهری خود را نشان می دهد.

یکی از مصوبات مهم شورا در دوره پنجم ساخت مجتمع فرهنگی شهید حاج قاسم سلیمانی با ظرفیت ۷۰۰ الی ۱۰۰۰ نفر بوده است انشاءالله در آینده نزدیک افتتاح خواهد شد.

یکی از کارهای خوب و مثبت شورای پنجم در عین نظارت بر عملکرد شهرداری و حوزه مدیریت شهری هماهنگی و همراهی و پشتیبانی از مجریان زحمتکش شهرداری بوده است .

یکی از معایب شورای پنجم عدم گزارش به موقع به مردم بوده است که انشاالله در آینده این موضوع با برنامه‌ریزی بهتری انجام خواهد شد.

مصوبات شورای شهر در جهت عمران و آبادی و فقرزدایی همراه بوده ،چون قشر ضعیف جامعه نیازمند حمایت بیشتری می باشد.

ازهمه اصحاب رسانه که در جهت احقاق حق مردم تلاش می‌کنند و همیشه در کنار شورا بوده و هستند تشکر و قدردانی می نمایم.

بنده به عنوان سخنگو و رئیس شورای شهر ادعا ندارم که کاستی و عیب و نقصی در عملکردشورانبوده بلکه تمام تلاش خودرابه کاربسته‌ایم که آن را به حداقل برسانیم.

در پایان از همه مردم عزیز و شریف برادران تشکر و قدردانی می نمایم و قول می دهم در حد توان در جهت خدمت به مردم از هیچ کوششی دریغ ننمایم.

 IMG 8475

شهردار برازجان دراین نشست خبری با اعضای شورا و اصحاب رسانه ضمن تبریک روز شوراها و روز کارگر گفت: اگر در فعالیت شهرداری پیشرفتی مشاهده شده، کمک مردم و استفاده از انتقادات سازنده آن ها بوده است.

محمدحسن محمدی با بیان فعالیت های عمرانی در این چند سال عنوان نمود: به صورتی که در۳۰ الی ۴۰ سال گذشته نیز چنین آمار فعالیت وپیشرفتی در شهرداری وجود نداشته است.

وی بیان نمود: در سال ۹۸ حدود ۳۴۰ هزار مترمربع آسفالت معابر و خیابان ها را در سطح شهر داشته ایم، فضاهای سبز ورودی های شهر از سمت شیراز، اهرم و بوشهر نیز ساماندهی شده است.در بحث اتوبوسرانی بیش از ۱۰ ماشین خدماتی سنگین و سبک و دستگاه اطفاء حریق اضاف شده است.

محمدی با اشاره به بازگشایی معابر و گذر شریعتی افزود: گذر شریعتی مهمترین گذری بود که باید به مرحله بهره برداری می رسید؛ تاکنون ۸۰ تا ۹۰ درصد این پروژه تکمیل شده است و امید داریم که در هفته دولت سال جاری شاهد افتتاح این پروژه ارزشمند باشیم.

وی در خصوص ارتقاء درجه شهرداری گفت: خوشبختانه بعد از ۲۵ سال با فعالیت های گوناگون توانستیم درجه شهرداری رااز۸به ۹ ارتقاء دهیم.

شهردار برازجان با اعلام اینکه در همه محلات فعالیت های شهرداری به صورت عادلانه انجام شده است افزود: بیشتر این فعالیت ها با رویکرد محلات کم برخوردار انجام شده است.

محمدی با ابراز امیدواری برای به تحقق رساندن بودجه ۱۰۳ میلیارد تومانی شهرداری در انجام پروژه های سال جاری اظهار کرد: در سال ۹۸ طرح محله پاک و احیا پارک ها را انجام دادیم که این فعالیت همچنان ادامه خواهد داشت.

وی متراژ کوجه ها، معابر و پیاده روهای ساماندهی شده شهر در سال ۹۸ را چنین بیان کرد: ۳۴۰ هزار متر مربع آسفالت معابر و خیابان ها، ۱۴۵ هزار متر مربع آسفالت کوچه ها، ۳۹ هزار متر مربع پیاده روسازی، ۹ مورد افتتاح فضای سبز با متراژ ۷۰ هزار متر مربع که شاخص ترین آن فاز ۱ و ۲ پارک آزادی و فضای سبز حاشیه دره آردو است، ساخت دیوار حفاطتی به متراژ ۱۰۵۰ متر طول در محلات گرمسیری و حسین آباد، روکش آسفالت به میزان ۱۲ هزار متر مربع.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه