سه شنبه, 14 تیر 1401 - Tuesday, 05 July 2022

سخن مردم:مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: مطبوعات و رسانه‌ها در انتقال اطلاعات، ایجاد همدلی و گسترش اعتماد اجتماعی در فضای حاکم از این بیماری نقش محوری دارند.

فاطمه کرمپور

به گزارش سخن مردم"، فاطمه کرمپور در ارتباط با پویش سهم من در بحران بیماری کرونا بیان کرد: قطع زنجیره انتقال بیماری همه گیر کرونا تنها با در خانه ماندن امکان پذیر است و در همین راستا بسیاری از فعالان فرهنگی هنری و هنرمندان استان با پیوستن به پویش "درخانه می مانیم" و "عید دیدنی مجازی" در کنار مردم هستند و رسانه‌ها این فعالیت‌ها را به صورت مستمر پوشش می‌دهند.

وی اظهار کرد: خانواده مهمترین کانون اجتماعی است که فراگیری این بیماری و نحوه پیشگیری از آن نقش این کانون را بیش از پیش نمایان می کند پس با در خانه ماندن سلامت جامعه را که در گرو سلامت خانواده است تضمین کنیم.

کرمپور ادامه داد: مطبوعات و رسانه‌ها در انتقال اطلاعات، ایجاد همدلی و گسترش اعتماد اجتماعی در فضای حاکم از این بیماری نقش محوری دارند.

وی نقش هنرمندان، فعالان اجتماعی و رسانه‌ها در اطلاع رسانی صحیح و بدور از حاشیه و ماجراجویی در جامعه را پررنگ خواند و افزود: این قشرهای جامعه با ایجاد پویش‌های فرهنگی همراه و همگام مردم برای از بین بردن بیماری کرونا گام برداشته اند.

کرمپور عنوان داشت: فعالان فرهنگی و هنری، هنرمندان موسسات قرآنی نیز با تهیه و تولید ماسک، دستکش و روپوش بیمارستانی به صورت خوجوش اقدام به این کار کرده‌اند که این نشان دهنده همراهی در صحنه های مختلف اجتماعی دارد.

وی بیان داشت: فراخوان‌های جشنواره‌های مجازی عکس، قصه و شاهنامه‌خوانی و نمایشنامه نویسی برای تشویق مردم جهت درخانه ماندن و رقم زدن اوقات خوب و سرگرم کننده نیز توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و ادارات شهرستان ها منتشر شده است.

کرمپور گفت: هنرمندان استان بوشهر در شرایط حساس کنونی با مشارکت خانه روانشناسان اقدام به برگزاری کارگاه‌ها و سمینارهای آنلاین کرده‌اند که علاوه بر ترغیب مردم برای در خانه ماندن از بروز آسیب‌های روحی روانی پس از دوران قرنطینه خانگی و مشکلات بروز یافته در جامعه جلوگیری خواهد کرد.

وی ادامه داد: رسانه‌ها علاوه بر تداوم این مسیر، باید اقدامات مثبت انجام شده در زمینه مهار کرونا را نیز ثبت، ضبط و منعکس کنند و ایثار همگانی و مشارکت قشرهای مختلف مردم در کمک به هم را به تصویر بکشند.

کرمپور افزود: جهانی شدن روابط و اینکه زمین امروز به یک دهکده بزرگ و آسیب‌پذیر تبدیل شده است، نیاز به نگاه مهربانانه تر و مادرانه تری دارد که باید مورد توجه همگان باشد.

وی ادامه داد: خوشبختانه امروز نیز در بحران کرونا پیشگیری از این بیماری با مشارکت همگانی و انجام اقدامات خودجوش از سوی قشرهای مختلف مردم برای کمک به قشرهای مختلف جامعه به خوبی دیده می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: امروز حساسیت نسبت به بحران کرونا در جامعه ایجاد شده و همه به هر نوعی برای کمک به بیماران، افراد بی‌بضاعت ، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی و حتی گندزدایی اماکن و محل تجمع و تردد عمومی از سوی مردم اقدامات مهمی صورت گرفته که رسانه‌ها این فعالیت‌ها را بصورت مستمر و لحظه به لحظه پوشش می‌دهند.

روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه