شنبه, 05 آذر 1401 - Saturday, 26 November 2022

سخن مردم" چهارشنبه ۱۶ بهمن ماه جلسه شورای اداری با حضور دکتر جهانگیر رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، فرماندار، شهردار، امام جمعه برازجان و دیگر مسئولین ادارات و نهادها در سالن اجتماعات فرمانداری برازجان با تلاوت قرآن آغاز شد.

1144

مهین قاسمی"به گزارش سخن مردم"دکتر جهانگیر با تبریک دهه مبارک فجر به نقش امام اشاره کرد و افزود: امام ،اسلامی را به جامعه معرفی کرد که اسلام حقیقی اجتماعی، فراگفتمانی و فرانهادی با نقش پر رنگ مردم بوده است وامروز به برکت انقلاب اسلامی، کشور عزیز ما از امنیت عالی و ثبات در منطقه برخوردار است و همه ما قدردان این نعمت هستیم.

امام رمز پیروزی انقلاب را استفاده از شهادت، محرم و عاشورا قلمداد کردند.

ایشان گفتند : در چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب دارای یک امنیت پایدار هستیم که در سایه پیروی از مکتب اهل بیت و انسجام ملی می توانیم قدم های بزرگتری برداریم.

وی به وظایف دستگاه قضا اشاره کرد و افزود: دستگاه قضایی مهمترین وظیفه اش دفاع از جامعه که با هدف تأمین امنیت پایدار است صورت می گیرد.

دکتر جهانگیر اظهار کرد: در استان بوشهر میانگین زندانیان ۲۲۶ نفر در هر صد هزار نفر است که نشان دهنده امنبت و رشد فرهنگی و کاهش جرایم می باشد که ۹۸ درصد آقایان و ۲ درصد خانم ها می باشند.

دکتر جهانگیر همچنین به اعزام ۱۶ گروه به ۱۶ استان کشور برای بررسی پرونده زندانیان جهت برخورداری از ظرفیت های فانون با هدف کاهش جمعیت کیفری خبر داد.

نماینده رئیس قوه قضائیه به جرایم اول کشور همچون مواد مخدر، سرقت، و جرم علیه اشخاص اشاره کرد و گفت: ۲۶ درصد جمعیت زندانیان را جرم مواد مخدر تشکیل می دهد.

وی علت بالا بودن سرقت را فقر عنوان کرد و گفت: ۶۶ درصد زندانیان کشور زیر ۴۰ سال سن دارند که در استان ۷۱ درصد است. دکتر جهانگیر زندان را فقط جای کسانی که ناامن کنندگان جامعه هستند دانست و افزود: با اگاه سازی باید تلاش کنیم جمعیت زندان ها با افزایش امیدواری و کاهش جرایم کمتر شود.

دکتر جهانگیر در بخش دیگری از سخنان خود گفت: یکی دیگر از اقداماتی که باید انجام شود توسعه فرهنگ صلح و سازش در جامعه است.

ایشان اظهارداشت:باید از ظرفیت های مختلف اجتماعی از جمله مساجد و ریش سفیدان برای توسعه این فرهنگ استفاده کنیم. رئیس دفتر بازرسی ویژه قوه قضائیه گفت: برای توسعه کشور نیاز به کار جهادی داریم و باید طوری عمل کنیم که مردم احساس امنیت و رضایت داشته باشند.

امام جمعه برازجان:

همه دستگاه ها باید هم و غمشان جلب رضایت مردم باشد

در ابتدا حجت الاسلام مصلح امام جمعه برازجان:ضمن خیر مقدم و تبریک دهه فجر به اصلاح جامعه از درون دستگاه ها و برخوردار بودن سلامت آنان اشاره کرد و گفت: مردم ولی نعمتان ما هستند و همه دستگاه ها باید هم و غمشان جلب رضایت مردم باشد.

وی اقدامات سازنده و مهم در دوران سرپرستی رئیسی را برشمرد و افزود : در این دوران با اجرای عدالت با کاهش جرایم در زمینه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بوده ایم. ایشان سیر طولانی بودن پرونده ها را بیان کرد و گفت : امید است با برطرف شدن مشکلات انسانی و دیگر مشکلات انتظار مردم به رسیدن حقشان کوتاه تر و سریع تر انجام شود.

رئیس دادگستری شهرستان دشتستان:

تعاملی که بین شهرستان دشتستان وجود دارد برای امنیت و آرامش مثال زدنی است

پس از آن دکتر رزمی رئیس دادگستری شهرستان دشتستان پویایی انقلاب اسلامی را مردمی بودن و عنایت های امام فرزانه دانست و افزود: شهریتان دشتستان وسیع ترین شهریتان استان با بیش از ۲۵۰ هزار نفر و دارای شش بخش می باشد.

وی مؤلفه های ناامن در شهرستان را بیان کرد و گفت: تعاملی که بین شهرستان دشتستان وجود دارد برای امنیت و آرامش مثال زدنی است. ایشان به آثار دو عامل منفی وجود سلاح های غیر مجاز و قرار گرفتن شهرستان در مسیرهای جنوبی و غربی برای ناامن بودن شهرستان اشاره کرد.

فرمانداردشتستان:

در شهرستان دشتستان امنیت پایداری برقرار است

در ادامه فرماندار ضمن خیر مقدم و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: شهرستان دشتستان دارای ۶۸ درصد جمعیت شهری و ۳۲ درصد جمعیت روستایی و همچنین ۶۵ درصد جمعیت عشایر استان است.

112

ایشان به مردانگی و شجاعت مردم استان اشاره کرد و افزود: این شهرستان ۶۷۰ شهید را تقدیم انقلاب کرده است. وی به ارزش امنیت در جامعه اشاره کرد و گفت : در شهرستان دشتستان امنیت پایداری برقرار است و هر جا امنیت نباشد توسعه وجود نخواهد داشت.

نوروزی به پشتوانه و همراهی مردم اشاره کرد و افزود : در انتخابات باید با همکاری همه دستگاهها و مسئولین شاهد نشاط اجتماعی و سیاسی باشیم.

وی در خصوص راهپیمایی ۲۲ بهمن به حضور و اثبات ایران در مسیر اصلی تأکید کرد.

سپس شهردار و برخی بخشداران به بیان مشکلات قضایی و شهروندی پرداختند.

بنابراین گزارش"دکتر جهانگیر در ابتدای ورود به این شهرستان با حضور در گلزار شهدا نسبت به مقام شامخ شهیدان‌ادای احترام نمود.

 حضور در جلسه شورای اداری، دیدار با قضات و کارکنان قضایی، انجام ملاقات های مردمی و بازدید از زندان این شهرستان از جمله برنامه های دکتر جهانگیر در این شهرستان بود.

113111

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه