شنبه, 09 مهر 1401 - Friday, 30 September 2022

سخن مردم" آئین عبادی سیاسی نماز جمعه برازجان توسط حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا مصلح امام جمعه محترم شهرستان اقامه شد .

امام جمعه برازجان

به گزارش سخن مردم" گزیده‌ای از خطبه دوم به شرح زیر اشاره می گردد :

1- جمعه 17 ربیع الاول مصادف است با سالروز میلاد خجسته پیامبر اکرم (ص) که ضمن عرض تبریک به همه پیروان آن حضرت، وقایع عجیب و خارق العاده در جهان هنگام ولادتش را اشاره می کنیم :

- خاموش شدن آتشکده فارس

- خشک شدن دریاچه ساوه

- فرو ریختن بتهای خانه کعبه

- رانده شدن شیطان از آسمانها

در عین حال که وجود نازنین پیغمبر خدا از میان مسلمانان رخت بربست ولی معجزه جاودان او یعنی قرآن کریم در میان ما باقی است و همواره می طلبد ما این قرآن را بخوانیم و به دستورات آن عمل نمائیم.

2- مناسبت دیگر جمعه 17 ربیع الاول میلاد سراسر نور آقا امام جعفر صادق (ع) می باشد که مدت امامت آن حضرت 34 سال و با 7 خلیفه اموی و عباسی همزمان بود.

اهم اقدامات امام جعفر صادق (ع) در دوره امامتش بدین شرح می باشد :

- گسترش علوم اهل بیت

- حمایت از قیام علویان

- مناظرات متعدد علمی با جریان های کلامی

- مبارزه با گروههای انحرافی

- تربیت حدود 4000 شاگرد در رشته های مختلف علوم

3- در آستانه آغاز هفته بسیج قرار داریم که ضمن تبریک به همه دریادلان بسیجی، خصوصیات بسیج که باید همواره مورد توجه باشد و به فرهنگ عمومی جامعه تبدیل شود بدین شرح است :

- خدامحوری

- ولایت مداری

- حق گرایی

- تکلیف محوری

- ایثارگری

- بصیرت دینی

- دشمن شناسی

- جریان شناسی

- مدیریت جهادی

- حضور مستمر در صحنه

بسیج در نگاه فرمانده کل قوا :

بسیج برای نظام، انقلاب و کشور مایه امید و اعتماد و برای بدخواهان، دشمنان و کینه ورزان مایه بیم و هراس است.

بسیج مایه عظمت کشور و نظام است چون بسیج یعنی حضور متن مردم در عرصه های فعالیت‌های اساسی کشور.

حضرت امام (ره) می فرمایند : بسیج لشکر مخلص خداست.

4-24آبان روز کتاب و کتابخوانی نامگذاری گردیده است :

باید انس با کتاب در میان همه اقشار جامعه احیاء شود . باید مانند رهبر عزیزمان خرید کتاب و کتابخوانی را جزو سبد خانوار و سبک زندگی خود و خانواده مان قرار دهیم.

کتابخانه های مساجد و مدارس علمیه می تواند با برنامه ریزی مناسب جزو کتابخانه های عمومی و در دسترس همه قرار گیرد . به فضل الهی و همت ستاد نماز جمعه بزودی مسجد جامع اهل البیت (ع) مصلا با تجهیز کتاب های علمی و مذهبی بعنوان کتابخانه عمومی و محل مطالعه به روی عموم مردم بویژه جوانان علاقه مند باز خواهد بود.

5- تشکر و قدردانی داریم از اقدامات انقلابی قوه قضائیه بویژه ریاست محترم آن آیت ا... رئیسی :

امیدواریم با قوت و قاطعیت و صلابت بیشتر و بدون توجه به دوقطبی سازی های کاذب و حاشیه سازی ها با مبارزه بی امان و مستمر برای ریشه کنی فساد در هر سطح و جایگاه ، شرایط بهتری را جهت تحقق عدالت اقتصادی و اقتصاد مقاومتی فراهم و موجبات اعتمادآفرینی بیشتر مردم انقلابی و صبور ایران اسلامی گردد.

6- تقدیر و تشکر می کنیم بابت راه اندازی سایت شهید علیمحمدی (فردو) در راستای گام چهارم کاهش تعهدات برجامی که پس از 5 سال تعطیلی به چرخه غنی سازی هسته ای بازگشت.

گام چهارم اگر چه موجب احیای این سایت راهبردی می شود لیکن برای بازدارندگی دشمن بدعهد کافی نیست ، لذا می بایست اقدامات بیشتری از جمله کاهش نظارت و بازرسی و غنی سازی تا 20% انجام گیرد.

مسئولان باید توجه داشته باشند که صبر راهبردی هم حدی دارد ، به انتظار نگه داشتن کشور و چشم دوختن به وعده های دروغین دشمن رکود و توقف اقتصاد و تولید را در بر خواهد داشت.

7- همان طور که اطلاع دارید و از طریق اخبار اعلام شده از امروز سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین اجرایی می گردد . لذا در این خصوص سه نکته باید مدنظر قرار گیرد :

الف ) اصل و ضرورت احرای این امر مطابق مصوبات قانونی و مورد تفاهم دولت و مجلس و مورد حمایت نخبگان اقتصادی است که باید با دقت و صحیح اجرا شود.

ب ) دولت محترم با نظارت مستمر بر نحوه اجرا و بررسی پیامدهای این طرح مانع گرانی بی رویه کالاها و خدمات شود.

ج ) باید چگونگی هزینه درآمد حاصل از این صرفه جویی عظیم شفاف سازی و به اطلاع مردم رسانده شود و مردم ما آثار و تبعات مثبت این اقدام را در کشور مشاهده نمایند.

8-با توجه به وقوع زلزله در استان آذربایجان شرقی و خسارت به تعدادی از هموطنان عزیزمان، لذا کمک های امروز در نماز جمعه جهت این موضوع خواهد بود که امید است مردم عزیز و نوعدوست همچون گذشته در این امر خداپسندانه همکاری و مشارکت داشته باشند.

9- پدیده زمین خواری و تغییر کاربری زمین های کشاورزی یکی از معظلات شهرستان و استان ما می باشد :

پدیده زمین خواری و تصرف غاصبانه زمین های ملی، محیط زیست، منابع طبیعی و همچنین تخریب و تغییر کاربری زمینهای کشاورزی است.

در مرحله اول وظیفه مسئولان و دستگاههای مربوطه پیشگیری است که هزینه کمتری دارد . در مرحله دوم برخورد قاطع قضایی با کسانی است که به زمینهای ملی و بویژه حریم رودخانه ها و خارج از محدوده تجاوز و به دیگران واگذار می کنند.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه