یکشنبه, 03 مهر 1401 - Sunday, 25 September 2022

سخن مردم"در آستانه اربعین حسینی آئین عبادی سیاسی نماز جمعه برازجان توسط حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا مصلح امام جمعه محترم شهرستان اقامه شد.

IMG 88091

به گزارش سخن مردم" حجت الاسلام مصلح امام جمعه برازجان ضمن عرض تسلیت فرارسیدن اربعین حسینی به همه ارادتمندان آقا ابا عبدا... الحسین (ع) نکاتی را در فضیلت زیارت اربعین بیان نمود: تمام انبیاء از خداوند اجازه زیارت امام حسین را درخواست می کنند . ملائکه پیوسته امام حسین را زیارت می کنند . پیامبر و سایر اهل بیت برای زوار امام حسین دعا می کنند . - 4000 فرشته از زوار امام حسین استقبال می کنند .روزهای زیارتی جزء عمر زائر شمرده نمی شود . زوار امام حسین در قیامت همسایه رسول خدا و اهل بیت هستند . زوار امام حسین پیش از همه وارد بهشت می شوند .

وی درادامه با بیان اینکه حماسه اربعین نمایش قدرت جهان اسلام و بزرگترین وسیله برای معرفی شیعه و نهضت سرخ حسینی به جهانیان است اظهارداشت:راهپیمایی اربعین بستری است برای عینیت یافتن فرهنگ عاشورایی یعنی عزت، کرامت، ایثار، ظلم ستیزی، استکبارستیزی، شهادت طلبی و ... در مقابل دشمنان اسلام و تفکرات تکفیری .

اربعین موهبتی الهی است که خداوند اراده فرموده تا نشان دهد کشتی نجات امام حسین با سرعت بیشتر به سوی ساحل حرکت می کند

حماسه اربعین نمایش عظمت، قدرت، وحدت و پیوند ناگسستنی با ولایت است .

امام جمعه برازجان خاطر نشان کرد:قدردانی می کنم از حماسه آفرینان اجتماع اربعین، عرض تشکر دارم از ملت و دولت عراق بابت میزبانی زائرین ابا عبدا... الحسین (ع)، همچنین همه مسئولان و عزیزانی که در خلق این حماسه عظیم نقش ایفا کردند : صدا و سیما، نیروی انتظامی، همه وزارتخانه‌های ذیربط، هیئت های مذهبی، سپاه پاسداران، نیروهای امنیتی و خیرین گرانقدر .

امید است این مراسم سال به سال بهتر و باشکوهتر انجام گیرد و نواقص موجود بویژه در کشور عراق مرتفع تا زمینه حضور همه علاقه مندان فراهم شود .

وی بیان نمود:هفته گذشته مقام معظم رهبری و فرمانده کل قوا در دانشگاه امام حسین (ع) حضور یافتند و بیانات ارزشمندی فرمودند که به قسمتی از آن می پردازیم : دانشگاه امام حسین یکی از برکات الهی است . سپاه بحمدا... امروز هم در داخل کشور و در خارج کشور دارای عزت است . آیه راهبردی از قرآن کریم ( و اعدو لهم ماستطعتم من قوه ) درس دائمی است برای سپاه و همه نیروهای انقلابی در همه عرصه ها . راهپیمایی اربعین از مصادیق مهم و اعدو لهم ماستطعتم من قوه می باشد .

تقدیر از اطلاعات‌ سپاه پاسداران و تبریک به این عزیزان بابت دستگیری عنصر خبیث، مزدور و جاسوس سرشبکه سایت و کانال آمدنیوز که در یک عملیات غرورآفرین و هوشمندانه این عنصر پلید و فاسد را به دام انداختند .

امید است این اقدام انقلابی درس عبرتی باشد برای همه عوامل ضد انقلاب و نفوذی دشمن که سرانجام خیانت به خون شهدا ذلت و خواری و رسوایی است .

روز گذشته وزیر صنعت، معدن و تجارت به همراه استاندار بازدیدی از شهرک صنعتی برازجان داشتند که ضمن تقدیر از حضورشان لازم می دانم چند نکته بیان کنم : متاسفانه در این چند سال اخیر تعدادی از شرکت های تولیدی شهرستان به دلیل مشکلات مالی و عدم حمایت جدی ورشکست نموده و تعطیل شده اند و صدها کارگر بیکار شده اند . انتظار می رود از بخشهای تولیدی باقی مانده حمایت جدی بعمل آید تا بتوانند از تمام ظرفیت خود استفاده نمایند .

از مصادیق حمایت و تقویت آنها ایجاد زمینه فروش در داخل و صادرات به سایر کشورها و همچنین تامین مواد اولیه به قیمت مناسب است .

درپایان امام جمعه برازجان به مناسبت اربعین حسینی و ورود کاروان اهل بیت از شام به کربلا به ذکر مصیبت پرداخت.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه