پنج شنبه, 10 آذر 1401 - Thursday, 01 December 2022

سخن مردم"به مناسبت هر چه باشکوه تر شدن برنامه روز برازجان جلسه ای با حضور اعضای کمیته روز برازجان در دفتر فرمانداری برگزار شد

جلسه هم اندیشی نکوداشت هفته برازجان، صبح روز پنجشنبه 25 مهر 98  در دفتر فرماندار دشتستان برگزار شد و موضوع اصلی جلسه انتخاب رئیس و دبیر ستاد نکوداشت هفته برازجان بود که به اتفاق نظر همه حاضران در جلسه، محمدحسن محمدی شهردار برازجان بعنوان رئیس ستاد و سیده خدیجه حسینی بعنوان دبیر نکوداشت هفته برازجان انتخاب شدند.

IMG 8461

به گزارش سخن مردم"حجت الاسلام مصلح امام جمعه برازجان دراین جلسه گفت:برنامه هایی برای روز برازجان تدارک دیده شود که باعث عزت انقلاب شود و هدفمند باشد، خطوط قرمز رعایت شود، به شهدا و خانواده محترم آنها توجه شود، از دفاع مقدس و نقش برازجان در آن استفاده شود، افراد منفی را نباید الگو معرفی کنیم ،انقلابی بودن افراد خیلی مهم است واصول ارزشی بر برنامه های روز برازجان حاکم باشد.

IMG 8466

درادامه نوروزی فرماندار دشتستان بیان نمود:هدف گذاری داشته باشیم برنامه های سال قبل آسیب شناسی شود تابرنامه ها بهتر از سال قبل باشد، دبیرخانه مردمی باشد بیشتر مردم را در برنامه دخیل کنیم به صورتی که اعتماد آنها را جلب کنیم ،از تمام ظرفیت ها و سلیقه ها استفاده شود همه پای کار باشند، من با افراط و تفریط مخالفم حفظ ارزش ها صورت گیرد.

ایشان بابیان نقش مهم رسانه دراین روز تصریح نمود:نقش رسانه ها می تواند تاثیر گذار باشد همه رسانه ها را پای کار بیاوریم هویت بخشی برازجان به خصوص برای نسل نوجوان و جوان صورت گیرد.

از ظرفیت سمن ها استفاده شودچون پل بین مردم و مسئولین هستند از مدارس و صف صبحگاهی استفاده شود یک گروه مسئول برنامه باشند برازجان داشته های بسیار ارزشمندی دارد کارگروهی برنامه سال قبل را آسیب شناسی نمایند سعی کنیم همه با هم باشیم.

سرهنگ غلامپور فرمانده سپاه جواد الائمه شهرستان دشتستان با بیان اینکه برازجان داشته های بسیار خوبی داردخاطرنشان کرد:سپاه دشتستان آمادگی خود را برای همکاری با اینگونه برنامه های ارزشمند در شهر برازجان و شهرستان دشتستان اعلام می دارد.

وی افزود:برازجان مشاهیر و نخبه ها و آثار تاریخی باارزش دارد ،سعی شود مشاهیری معرفی شوند که خوب بودند و خوب ماندند،و برای هفته برازجان که در پنج روز برگزار می شود، هر روز را به برنامه های یک کمیته اختصاص دهیم،دراین روز یک نمایشگاه از صنایع دستی هم برگزار شودوبدون حاشیه شهر را معرفی کنیم.

بنافی رئیس شورای شهربرازجان هم بیان نمود:نقاط قوت و ضعف برنامه های سال قبل مورد بررسی قرار گیرد،هر کمیته زیر مجموعه و کارگروه داشته باشد شناسایی نخبگان برازجان صورت گیرد.وبا کمترین هزینه بالا ترین برنامه ها را در روز برازجان اجرا کنیم.

IMG 8472

خانم سیده خدیجه حسینی دبیر ستاد روز برازجان هم بیان نمود"اساسنامه روز برازجان توسط کمیته نخبگان صورت گیرد معرفی برازجان در پایتخت وهمچنین معرفی بانوی موفق هم داشته باشیم .

وی از همه مردم برازجان دعوت به عمل آورد که در برگزاری هرچه بهتر این مراسم در کنار کمیته های اجرایی حضور فعال داشته باشند و طرح ها و پیشنهادات خود را به دبیرخانه نکوداشت، واقع در شهرداری برازجان ارسال کنند.

ایشان درادامه گفت:سال گذشته با پنجاه میلیون تومان برنامه ها را اجرا کردیم امسال امید است بودجه افزایش یابد برنامه برازجان متعلق به همه است سعی شود جلسات به صورت هفتگی برگزار شود.

وی بیان نمود:در سومین جلسه هم اندیشی نکوداشت هفته برازجان کمیته های پنج گانه انتخاب شدند،رئیس ستاد روز برازجان شهردار برازجان است و امروز هم رئیس هر کمیته مشخص شد که به شرح زیر می باشد:

کمیته روابط عمومی و رسانه و ارتباطات با مدیریت جناب آقای اقدسی

کمیته مالی و پشتیبانی با مدیریت جناب آقای شنبدی

کمیته فرهنگی و میراث فرهنگی با مدیریت جناب آقای کوهکن

کمیته علمی و پژوهشی ومشاهیر و نخبگان با مدیریت جناب آقای حبیب قاسمی

کمیته ایثار و مقاومت با مدیریت جناب آقای حاج عباس دهقان

دبیر ستاد روز برازجان درادامه به برنامه هایی که برگزار خواهد شد اشاره نمود:نمایشگاه صنایع دستی ،مسابقه عکس و معرفی مشاهیر و بوم گردی و گویش نویسی ،تجلیل از نام آوران، معرفی ریشه نام برازجان از برنامه هایی است که برگزار خواهد شد.ضمن اینکه پنجمین جلسه هم اندیشی این نکوداشت روز دوشنبه ساعت 10 در شهرداری برازجان برگزار می شود.

مهندس محمدی شهرداربرازجان ورئیس ستاد روز برازجان هم بیان نمود:در روز برازجان به مردم گزارش دهیم که چه کاری برایشان انجام داده ایم وتمام تلاش خو د را بکنیم تا مشکلات مردم برطرف شود.

شنان پورسرپرست اداره فرهنگ وارشاداسلامی دشتستان بیان نمود:یک نفر کارگردان برنامه های هنری باشد و هر شب مسئول برنامه باشد که برنامه ها به صورت درست اجرا شود.

درادامه زاهدی فردداور بین اللملی فوتبال دشتستان گفت:روز برازجان را بارویکرد دیگری انجام شود، این شهردارای افتخار  آفرینانی درزمینه ورزشی است ودرچنین روزی باید معرفی  شوند ،به صورتی که شاهد معرفی بهتر شهر برازجان در سطح کشور باشیم واز تمام ظرفیت ها استفاده شود .

ضمنا یادآوری می گردد، طبق مصوبه شورای فرهنگ عمومی شهربرازجان که امام جمعه ریاست آنرا برعهده دارد و جلساتی که تا الان برگزار شده با پیشنهاد شورای فرهنگ عمومی شهربرازجان بوده، قرار است این جلسات بطور مستمر و تا رسیدن به نتیجه مطلوب ادامه یابد و همچنین برنامه ریزی شده که از همه پتانسیل موجود برای برگزاری هرچه بهتر این روز استفاده شود.

IMG 8467

IMG 8468

IMG 8469

IMG 8481

IMG 8473

IMG 8474

IMG 8477

IMG 8482

IMG 8486

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه