یکشنبه, 06 آذر 1401 - Sunday, 27 November 2022

سخن مردم"نشست خبری عبدالمجید دراهکی با خبرنگاران به مناسبت روزخبرنگار برگزارشد.

وی افزود:در سند آموزش های مهارتی استان بوشهر ۱۰ جامعه هدف را برای آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در استان برنامه‌ریزی کرده ایم ومهمترین جامعه هدف آموزش مهارتی دانشجویان دانشگاه‌های استان برای ورود به بازار کاراست و نیازمند مهارت هستند و علم آکادمیک پاسخگوی نیازهای صنایع نیست و باید در زمینه افزایش مهارت آنها اقدام شود.

 IMG 0723

به گزارش سخن مردم"عبدالمجید دراهکیمدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر به ظرفیت‌های سرمایه گذاری استان بوشهر اشاره کرد و ادامه داد: در همه دانشگاه‌های استان دفتر مشاوره مهارت‌آموزی و ایجاد شغل را ایجاد کردیم. مدرسه کسب و کار و مهارت در دانشگاه خلیج فارس ایجاد شده است.

IMG 0717

وی تصریح کرد: هدف این است که هیچ دانشجویی در دانشگاه فارغ‌التحصیل نشود مگر اینکه آموزش های مهارتی برای فعالیت در حوزه اشتغال را فرا گرفته باشد.

دراهکی از آموزش‌های مهارتی ویژه سربازان استان بوشهردر همه پادگان‌ها گفت: در همه پادگان‌های استان کارگاه‌های آموزشی و مهارتی و تولیدی راه‌اندازی شده است و همه سربازان پس از آموزش مهارتی از پادگان ترخیص می‌شوند.

IMG 0686

ایشان از ارائه آموزش به روستاییان و عشایر استان، ایجاد کارگاه‌های تولیدی و آموزشی در کمپ‌های ترک اعتیاد استان،ارائه آموزش به بیکاران استان در عرصه‌های مختلف خبرداد وگفت:امروز اقتصاد جامعه و هر کشوری وابسته به آن مهارت و کارآفرینی است و نیاز است که افراد برای حضور در بازار کار مهارت‌آموزی شوند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر از اعزام نیروهای کار با داشتن مدرک فنی و حرفه‌ای به دیگر کشورها اظهارداشت:۴۷ تفاهم‌نامه با نهادهای مختلف امضا کرده‌ایم تا آموزش‌های لازم به افرادی که جویای کار هستند ارائه شودو۱۹ نفر را از استان بوشهر اعلام و معرفی کردیم .

IMG 0693

وی درادامه خاطرنشان کرد:برای تامین شش هزار نیروی کار در پارس جنوبی ،وتامین هشت هزار نیرو در نیروگاه اتمی تفاهم‌نامه‌ی دیگر با صنایع ، شرکت صدرا تفاهم‌نامه های امضا شده است.

ایشان درادامه گفت:۱۵ مرکز دولتی و 175 آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای داریم که در سال 97، تعداد 27 هزار نفردوره و سه میلیون و 590 هزار نفرساعت آموزش دیدند،و نزدیک به ۴۷ درصد از آموزش دیدگان بخش دولتی در حال اشتغال در صنایع استان هستند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر مجموع آموزش دیدگان آموزشگاه‌های دولتی و خصوصی استان بوشهر در سال گذشته را ۴۰ هزار نفر عنوان کرد و عنوان نمود: رسانه‌ها می‌توانند نقش مهمی در فرهنگ‌سازی مهارت‌آموزی داشته باشند و خانواده‌ها به این سمت ترغیب شوند.

IMG 0691

IMG 0701

وی تنها راه حل خروج از بحران بیکاری دراستان بوشهررا توسعه مهارت‌آموزی دانست و بیان نمود: فراگیری آموزش‌ها باعث توسعه اشتغال در استان می‌شود.

در پایان این نشست به مناسبت روز خبرنگارازفعالان رسانه تقدیر شد.

IMG 0743IMG 0739

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه