یکشنبه, 06 آذر 1401 - Sunday, 27 November 2022

سخن مردم : آئین عبادی سیاسی نماز جمعه برازجان توسط حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا شیخی امام جمعه موقت شهرستان اقامه شد .

5654

به گزارش سخن مردم : وی درابتداسالروز شهادت نهمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت جواد الائمه (ع) را محضر ساحت قدس عالم امکان آقا امام زمان (عج) و همه شیعیان تسلیت و تعزیت عرض نمود .

امام جمهه موقت برازجان با بیان اینکه امام جواد علیه السلام گوشه مهمی از جهاد همه جانبه اسلام را در عمل خود پیاده کرد و درس بزرگی به ما آموخت اظهارداشت: هنگامی که در مقابل قدرتهای منافق و ریاکار قرار می گیریم باید همت کنیم تا هوشیاری مردم را برای مقابله با این قدرتها برانگیزیم .

اگر دشمن صریح و آشکار دشمنی بکند و یا ادعا و ریاکاری نداشته باشد کار او آسان تر است، اما وقتی دشمنی مانند مامون عباسی چهره ای از ندامت و طرفداری از اسلام برای خود می آراید شناختن او برای مردم مشکل است . در دوران ما و بلکه همه ادوار قدرتمندان همیشه سعی کرده اند وقتی از مقابله رویارویی با مردم عاجز شدند دست به حیله و نفاق بزنند .

ایشان درادامه با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در بیان ویژگیهای امام جواد (ع) گریزی به حرکت انقلابی جوانان زده و می فرماید : خاطره خونین 17 شهریور دنباله درس جاوید فراموش نشدنی بوده که امام جواد به ما داده است . چرا یک امام بزرگوار در سن 25 سالگی به شهادت می رسد و دستگاه جبار زمان این ذریه پیغمبر را بیش از آن تحمل نمی کند؟ پاسخ این سخن را زندگی و شخصیت جواد الائمه (ع) به ما می دهد . او مظهر مبارزه با باطل بود، او تلاشش برای حکومت الله بود، او برای خدا و قرآن مبارزه می کرد، او از قدرتها نمی ترسید، او در حقیقت امام و الگو و پیشاهنگ حرکتی بود که ملت ایران همگی دست به دست آن را تعقیب می کنند .

درادامه فرا رسیدن اول ذی الحجه سالروز ماندگارترین پیوند آسمانی میان حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) و تشکیل خانواده الهی که شجره طیبه امامت و ولایت تا ابد از آن رشد و نمود یافت را تبریک و تهنیت گفت .

حجت الاسلام شیخی تصریح نمود:پنجشنبه آینده برابر با 6 ذی الحجه سالروز شهادت مظلومانه زائران خانه خدا به دست ماموران آل سعود در سال 1366 هجری شمسی و نیز سالگرد شهادت دیپلمات های کشورمان در افغانستان و محمود صارمی خبرنگار وظیفه شناس توسط گروه طالبان می باشد که یاد و خاطره همه این عزیزان را گرامی می داریم و به روح مطهرشان درود می فرستیم .

روز خبرنگار را هم به قشر خستگی ناپذیر خبرنگاران علی الخصوص خبرنگاران شهرستان دشتستان تبریک عرض می کنم . خبرنگار باید رعایت تقوا در انعکاس اخبار را داشته باشد، قلم خبرنگار می بایست همراه با انتقاد سازنده و راهگشا باشد تا موثر واقع گردد .

مراسم حج سال 1366 یکی از تلخ ترین و سیاه ترین رفتار در صفحه عملکرد حاکمان سعودی بود که کشتار بیش از 270 نفر حجاج ایرانی شرکت کننده در مراسم برائت از مشرکین را رقم زد . این کشتار در مکانی به وقوع انجامید که به اعتقاد همه مسلمانان ریختن خون حرام است و این اعتقاد حتی در باور اعراب جاهلیت قبل از اسلام نیز وجود داشت .

جنایتی بزرگ که یکبار دیگر سال 1394 در فاجعه منا تکرار و هزاران حاجی ایرانی و غیر ایرانی به شهادت رسیدند و این به علت سوء تدبیر و مدیریت حاکمان آل سعود است و مسبوق به سابقه می باشد .

حکومت آل سعود امروز هم در یمن جنایت می کنند و مردم مظلوم بویژه کودکان را به خاک و خون می کشند، جهت مقابله با ملت فلسطین با اسرائیل خبیث همدست شده که امیدواریم قبیله آل سعود و یهود روزی منهدم و نابود شده و سرزمین وحی از لوس این جنایت کاران پاک گردد .

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه