یکشنبه, 06 آذر 1401 - Sunday, 27 November 2022

به گزارش سخن مردم : روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر برازجان: وجود مسیرهای اصلی و فرعی و گذرهای استاندارد یکی از مواردی است که در کنار برخی دیگر مولفه‌ها جزء زیرساختهای اساسی توسعه‌ی شهری به شمار می‌رود. مولفه‌هایی همچون وجود مراکز تفریحی و رفاهی، مدیریت کارامد، نیروی انسانی متخصص، مراکز خدماتی و اداری روزآمد، شبکه‌ی تجاری، سیستم حمل و نقل و پاره‌ای موارد دیگر که سبب می‌شود محیط یک شهر به محیط مطلوبی برای زندگی کردن تبدیل شود.

01

شهر برازجان که از نظر وسعت، جمعیت، موقعیت جغرافیایی و بسیاری پارامترهای دیگر در زمره‌ی مهمترین شهرهای استان به شمار می‌رود نیز از این قاعده مستثنی نیست. با همین باور است که شهرداری برازجان طی دو سال اخیر تلاش خود را بر مبنای توسعه‌ی زیرساختهایی از این دست استوار نموده و در کنار تلاشی که در جهت توسعه‌ی خدمات اداری به کار بسته تلاش می‌کند در حوزه‌هایی همچون بهسازی و توسعه‌ی فضاهای تفریحی و حوزه‌ی عمران شهری خدمات شایسته‌ای به شهر و شهروندان برازجانی ارائه نماید.

تلاش موفقی که برای تملک املاک و اراضی در مسیر ادامه‌ی بلوار شریعتی صورت گرفت در کنار بهسازی و آسفالت خیابانها، گذرها و کوچه‌های سطح شهر -که ذکر نام همه‌ی آنها از حوصله‌ی این گزارش خارج است- را می‌توان در همین راستا دانست.

این شهرداری در ادامه‌ی تلاشهای خود در حوزه‌ی عمرانی، دو طرح جدید را آغاز کرده که می‌تواند نقش موثری در توسعه‌ی مناطق کم‌برخوردار ایفا نماید.

احداث گذر ۲۰ متری خیابان شهید دستغیب(خیابان بهداشت حسین‌آباد) به خیابان هفت تیر (علی‌آباد) یکی از این پروژه‌هاست. محمدحسن محمدی شهردار برازجان در خصوص این طرح می‌گوید: این گذر به طول ۴۰۰ متر و عرض ۲۰ متر است که انتهای خیابان شهید دستغیب را به خیابان ۷ تیر متصل میکند. از مساحت کل ۸۰۰۰ مترمربعی این طرح، ۶۰۰۰ متر زیرسازی و آسفالت خواهد شد و ۱۰۰۰ متر نیز عملیات جدول‌گذاری در خود خواهد داشت.

مهندس محمدی می‌افزاید: در حال حاضر بخشی از عملیات تسطیح این گذر به انجام رسیده و بیش از ۵۰ درصد عملیات جدول کشی پروژه نیز انجام شده است.

یکی دیگر از پروژه‌های عمرانی در دست اجرای شهرداری برازجان، پروژه‌ی احداث گذر ۱۲ متری شمال دره‌ی گرمسیری است که این پروژه نیز می‌تواند نقش موثری در توسعه اقتصادی و اجتماعی محله‌ی گرمسیری منطقه حسین‌آباد ایفا نماید.

از شهردار برازجان در خصوص روند اجرای این پروژه پرسیدیم. مهندس محمدی در پاسخ گفت: عملیات اجرای سنگ جدول این گذر نیز در حال انجام است و تا کنون ۲۸۰ متر از این عملیات به انجام رسیده و تنها ۱۲۰ متر از جدول گذاری آن با قی مانده که به حول و قوه‌ی الهی و با تلاش همکاران پرتلاشمان در حوزه‌ی معاونت عمرانی در حال انجام است.

شهردار برازجان افزود: طول این گذر ۲۰۰ متر است که ۱۶۰۰ متر زیرسازی و آسفالت را شامل میشود و ۴۰۰ متر نیز جدول‌گذاری در این طرح پیش‌بینی شده است.

02

03

04

05

06

07

08

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه