شنبه, 05 آذر 1401 - Saturday, 26 November 2022

سخن مردم : شهر برازجان از بزرگترین شهر های استان بوشهر و نزدیکی به مرکز استان از لحاظ موقعیت جغرافیایی، جایگاه خاصی در استان دارد.

1

به گزارش سخن مردم : بی تردید تنها بازار هفتگی استان است که دارای بیش از 300 غرفه، کسبه و همچنین دست فروشان از استان های همسایه به این بازار وارد می شوند و امرار معاش می کنند.

اخیرا با بی توجهی مسوولان شهری، وضعیت بازاری که بیش از 10سال فعالیت داشته بسیار نامطلوب و در صدر ضعیف ترین بازارهای هفتگی استان تبدیل شده است که این خود جای بسی تاسف دارد.

در حال حاضر این بازار با تصمیم گیری نادرست مسوولان وقت، عدم جانمایی مناسب و عدم آماده سازی زیر ساخت های اولیه باعث شده که هم کسبه و هم مردم گلایه های بسیاری از این مکان جدید داشته باشند.

اعتراضات این قشر و کسبه بسیار وارد است چرا که خواسته آنان این بوده که چرا تا قبل از نقل مکان ما، مکان فعلی به کوچکترین امکانات مجهز نشده؟

ایا این کسبه سزاوارند در مکانی که عدم وجود روشنایی درشب، عدم وجود امنیت برای کسبه ها که با تاریک شدن هوا اموال آنها مورد تعرض برخی افراد ارازل و اوباش قرار می گیرد، عدم امنیت برای بانوان، عدم وجود پوشش و سرپناه جهت فرار از آفتاب مستقیم و گرما و گردوخاک، عدم وجود امکانات رفاهی و بهداشتی، عدم دسترسی مردم به این مکان دور افتاده، وجود ناخاله های ساختمانی که خود باعث جمع شدن حشرات و حیوانات موذی از جمله مارهای سمی و خطر ناک شده اند در چنین مکانی امرار معاش کنند؟

گرمای طاقت فرسای بیش از 56 درجه و نبود آب آشامیدنی هم کسبه و هم مردم را سرگردان کرده است؛ بنده به عنوان رییس شورای اسلامی و نماینده مردم در این شهر ضمن احترام به نظر اعضای شورای تامین شهرستان باید بگویم مسوولین مربوطه بر اساس چه معیارهایی این مکان را جهت برپایی بازار هفتگی بزرگترین شهرستان استان انتخاب کرده اند؟؟

چرا مردم باید به دلیل تصمیم گیری های غلط و اشتباه شما با سختی ها روبرو شوند؟؟

همان گونه که مطلع شدم چندین ماه قبل از نقل مکان کاسبان به این مکان به آن ها اعلام شده بود که به زودی به این مکان منتقل خواهند شد؛ اما چرا از چند ماه گذشته تاکنون حتی یک سرویس بهداشتی و آب لوله کشی به این مکان مجهز نشده است؟؟

امام جمعه محترم شهر نیز چندین بار تذکراتی در خصوص نامناسب بودین این مکان داده اند ولی تاکنون مسوولین مربوطه هیچ اقدامی در این خصوص انجام نداده اند؟

آیا باید اتفاق ناخوشایندی رخ دهد که مسوولین در تصمیم گیری خود تجدید نظر کنید؟؟؟

لذا هم مردم و هم کسبه از این مکان جدید بدون امکانات اولیه گلایه مند و ناراضی هستند و در شان مردمی نیست که تا آخرین قطره خونشان دین خود را به نظام و انقلاب ادا نموده اند.

متاسفانه علرغم اعتراضات میدانی مردم هیچ کدام از مسئولان شهری صدای آنها را نمی شنوند و سخت انتظار دارند که نسبت به ساماندهی تنها بازار هفتگی شهر برازجان اقدام کنند.

جدای مشکلات فراوان برای مردم و کسبه، موجب بی رغبتی شدید مردم و کسبه ها شده است و این امر نیز بر عوامل رکود این بازار در شرایط بد اقتصادی مردم افزوده شده است.

بی توجهی و سکوت مسولین امر واقعا جای گلایه و تاسف فراوان دارد، بنده به عنوان نماینده مردم این شهر از شورای تامین خواستارم در این خصوص چاره ای بیاندیشد تا بتوانند رضایت خدا و خلق خدا را مورد عنایت خود قرار دهند.

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه