شنبه, 09 مهر 1401 - Friday, 30 September 2022

سخن مردم: همایش تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در سی امین سالگرد ارتحال حضرت امام (ره) به همت بسیج فرهنگیان و معاونت پرورشی با حضور حجت الاسلام مصلح امام جمعه محترم برازجان ،وفرهنگیان با تلاوتی از قرآن مجید و سرود جمهوری اسلامی در سالن آموزش و پرورش شهرستان دشتستان آغاز شد.

IMG 0618

ابتدا سرگرد ستار یحیایی مسئول بسیج فرهنگیان ضمن خوش آمد گویی بیان نمود : سی امین سالگرد ارتحال ملکوتی بنیان گزار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره)را گرامی می داریم.

او که روی خدایش در کالبد امت اسلامی جانی دوباره بخشید و بنیانگذار نظام مقدس شد که جز با هدایت و رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی)میسرنبود .

وی درادامه افزود:سی‌امین سالگرد ارتحال ملکوتی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام رضوان الله تعالی علیه را گرامی می‌داریم و به روح مطهر آن امام همام و یکایک شهدای والا مقام ایران  اسلامی مخصوصا ۲۲۵ هزار شهید گلگون کفن ایران عزیز و ۲۲۰۰ شهید رعناقامت استان بوشهر و  ۶۷۰ سرو رعناقامت دشتستان بزرگ و علی الخصوص 42 شهید فرهنگی دیارمان دشتستان بزرگ درود و سلام و صلوات فرستیم.

IMG 0623

درادامه حجت الاسلام مصلح افزود : با قبول طاعات و عبادت شما در ماه مبارک رمضان ، ماه رحمت و مغفرت ،عرض تسلیت دارم سالروز ارتحال ملکوتی رهبر کبیر انقلاب بنیان گزار جمهوری اسلامی و گرامی می داریم سی امین سال رهبری خردمندانه رهبر فرازنه انقلاب اسلامی ایران وهمچنین تشکر از معاونت محترم پرورشی اداره آموزش و پرورش ، بسیج فرهنگیان که این محفل را برپا کردند.

تشکر از همه ی شما فرهنگیان عزیز،آنچه که مهم در سالروز رحلت امام به آن بپردازیم بیانیه گام دوم انقلاب که باید در راس برنامه های دفاع مقدس اسلامی قرار بگیرد و هم تبیین و هم اقدام عملی انجام بگیرد برای تحقق آن به ویژه آموزش و پرورش که می تواند نقش بسیار موثر و سازنده ی در تحقق  گام دوم انقلاب اسلامی داشته باشد.

گام دوم یعنی یک حرکت جهشی ، تلاش بیشتر،خدمت مظاعف نمودن برای شکوفا ی انقلاب اسلامی و انشاءالله تمدن اسلامی که ماهمچنان الهام بخش جوان باشیم.

ایشان در ادامه افزود: ما در این دوران شکوفایی انقلاب اسلامی را شاهد باشیم و بتوانیم در همه ی عرصه های شکوفایی لازم را داشته باشیم که از جمله در عرصه اخلاق و معنویت و ثبت زندگی اسلامی که حضرت آقا فرمودند از جمله مواد این بیانیه بود .

که هم موضوع معنویت در آموزش و پرورش است و هم بحث اخلاق رسالت آموزش و پرورش است و هم بحث سبک زندگی اسلامی که باید در راس امور معلمان و مربیان عزیز باشد.

ایشان با اشاره به یکی از موضوعات که امام خیلی به آن اهمیت می داد بحث فرهنگ بوداظهار داشت : بالا ترین عنصری که در موجودیت هر جامعه دخالت اساسی دارد فرهنگ آن جامعه است امام ابتدای انقلاب فرهنگی کردند و   بعد انقلاب سیاسی یعنی زمانی توانستند این تحول را پدید بیاورند که فکر مردم و نگاه مردم را عوض کردند.

IMG 0576

IMG 0578

IMG 0589

IMG 0591

IMG 0598

IMG 0603

IMG 0609

IMG 0612

IMG 0613 Copy

 

IMG 0633

IMG 0634

IMG 0636

IMG 0650

IMG 0656

IMG 0657

IMG 0658

IMG 0663

IMG 0665

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه