یکشنبه, 13 آذر 1401 - Saturday, 03 December 2022

سخن مردم"جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان دشتستان صبح سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ماه به ریاست سرپرست فرمانداری ،ورئیس اداره ثبت احوال دشتستان ودیگر مسئولین برگزار گردید.

IMG 9003

به گزارش سخن مردم"دکتر لقمان زاده ضمن گرامیداشت سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهروهمچنین ۳۱ اردیبهشت روز ملی اهدا عضوبیان نمود: خانوادهای اهدای عضودربرازجان باید همواره مورد تکریم قرار گیرند.

وی درخصوص جلسات در فرمانداری گفت:جلسات سر ساعت برگزار می شود و درها بسته می شودومدیران سعی کنند سرساعت شرکت کنند.

IMG 9012

ایشان درادامه تصریح نمود: ثبت وقایع چهارگانه(ولادت, وفات, ازدواج و طلاق) اهمیت ویژه ای داردونقش مهمی در ارتقا امنیت و تعیین جایگاه فرد در جامعه داردوبایدجهت کمک به ثبت احوال اهتمام بیشتر داشته باشیم.

وی درادامه افزود:داشتن رتبه یازدهم برای شهرستان خوب نیست و با ید علت را پیدا کرد و این رتبه را کاهش داد ونیاز است که همه در این مورد همکاری نمایند.

IMG 9013

IMG 9018

سرپرست فرمانداری دشتستان با اشاره به انتخابات مجلس در دوم اسفندماه سال جاری,گفت:یکی ازنیازها کارت ملی هوشمند است وتوصیه می کنم کلیه کارکنان ادارات, بخشداری ها و شهرداری ها نباید فاقد کارت ملی هوشمند باشندودر تمام ادارات باید قبل از انتخابات مجلس همه دارای کارت ملی هوشمند باشندونباید دراین خصوص بی تفاوت باشیم.

IMG 89951

IMG 9009

ایزدی رئیس اداره ثبت احوال شهرستان دشتستان درجلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان دشتستان مطرح نمود:۵۰ درصد عامل مرگ و میر در دشتستان بر اثر بیماری های قلبی است.

IMG 90711

۳۰ اردیبهشت روز ملی جمعیت نامیده شده است

ایزدی با اشاره به۳۰ اردیبهشت گفت: هر سال این روز به عنوان روز ملی جمعیت نامیده شده است ، و ثبت وقایع چهارگانه برای هر کشور بسیار مهم است به صورتی که در قرآن کریم هم به آن اشاره شده است.

ایشان درادامه گزارشی از ثبت وقایع چهار گانه و کارت هوشمند ، آمار جمعیتی مطالب رابیان نمود: در اسفند ۹۷ کارت های ملی قدیم باطل شده است ، در سال ۱۳۹۷، ۱۳۵۰۶ شناسنامه صادر کرده ایم.

دشتستان دارای ۱۶۶۳۴۴ نفر واجد شرایط برای دریافت کارت ملی هوشمند است که برای عزیزانی که تاکنون پرونده آنها مشکلی نداشته و اقدام لازم را انجام داده اند صادر شده است.

وی علت های دیر ثبتی تولد این است ،که گواهی ولادت به موقع صادر نمی شود یا اینکه ولادت در خارج از استان صورت گرفته باشد.

IMG 9026

بیشترین عامل در دشتستان بیماریهای قلبی است:

وی بیشترین عامل مرگ و میر در سال ۹۷ بیماری های قلبی با ۵۰ درصد، سرطان با ۸/۸ درصد و مرگ و میر غیر عمد ۷ درصد بوده است.

در سال ۹۷ تعداد ۶۷ مورد دوقلو زایی و یک مورد سه قلو زایی در دشتستان ثبت شده است.

درخصوص آمار فوت و تولد اظهار داشت: سال ۹۶ تعداد ۴۳۳۵ نفر و در سال ۹۷ تعداد ۴۱۶۲ نفر در دشتستان فوت نموده اند، در سال ۹۶ تعداد ۲۱۷۶۱ نفر و در سال ۹۷ تعداد ۱۹۴۰۰ نفر تولد در دشتستان ثبت شده که در سال ۹۷ کاهش نشان می دهد.

IMG 8997

استان بوشهر طبق آخرین آمار دارای ۱۰ شهرستان و ۲۵ بخش و ۳۶ شهر است که دشتستان دارای ۶ بخش و ۹ شهر و ۱۵۲ روستا و ۱۸۵ آبادی است.

جمعیت استان بوشهر در سال 97 - ۱۱۵۹۴۶۳ نفر بوده که از این تعداد ۸۲۹۳۱۶ نفر شهری و ۳۳۰۱۱۷ نفر روستایی و ۳۲۱۸۲۶ خانوار به ثبت رسیده است.

IMG 9028

جمعیت شهرستان دشتستان در سال 97 - ۲۵۲۱۷۲ نفر گزارش شده است، که ۲۱ درصد جمعیت استان بوشهر در دشتستان ساکن هستند.

جمعیت استان بوشهر یک جمعیت جوان است:

رئیس اداره ثبت احوال شهرستان در ادامه گفت: آمار نشان می دهد که جمعیت استان بوشهر یک جمعیت جوان است به صورتی که فقط ۱۶ درصد جمعیت استان را افراد بالای ۶۰ سال تشکیل می دهد.

IMG 9014

خانم دکتر خویش دوست رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان در ادامه گفت: متاسفانه تحرک در بین جامعه کم است و مصرف نمک بالاست و این دو عامل درصد بالای بیماری های قلبی در دشتستان است که باید برای ورزش و تحرک برنامه ریزی صورت گیرد.

ایشان بیان نمود: سعی کرده ایم در حوزه درمان نواقصات را برطرف کنیم.

IMG 9050

در ادامه جلسه دکتر خلیلی رئیس پزشکی قانونی بیان نمود که : عامل ۵۰ درصد مرگ و میر بر اثر بیماری های قلبی را می توان به استرس و نبود شادی کم رنگ بودن نشاط اجتماعی اضافه وزن و کم تحرکی بر شمرد.

IMG 9037

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه