یکشنبه, 13 آذر 1401 - Saturday, 03 December 2022

به گزارش سخن مردم : تکلیف گرا، فرصت طلب ، قدرت طلب ، وظیفه شناس ، خدمتگزار ، انقلابی ، انقلابی نما ، اصلاح طلب ، افسادطلب و صد عنوان و نگاه عامیانه که این روزها در افکار عمومی نسبت به کاندیداهای احتمالی و جناحهای سیاسی وصله می خورد که البته بعضی خودشان وصله زن هستند.

امروزه فشارهای اقتصادی شاید قدرت و تشخیص سیاسی مردم را برای شناخت دقیق افراد ربوده باشد و همین باعث شده باشد که افراد راحتر در چهره ها و نقابهای مختلف ظاهر شده و سعی دارند که خود را با عنوانهای مختلف بر مردم نمایان نمایند اما در آینده با چالشهایی که فعالان اجتماعی وسیاسی برای آنان رقم خواهند زد با پرسشهای زیادی در مقابل مردم مواجهه خواهند شد و فضا بازتر شده و دید مردم وسیع تر خواهد شد و بی شک مردم یک اشتباه را تکرار نخواهند کرد.

این روزها در محفلهای بسته و خصوصی چون گذشته نقاب پوشهایی مشغول برنامه ریزی ، طراحی و هدفدار کردن جریان انتخابات به سمت دلخواه خود هستند ، لذا سفره های رنگین آنان از گوشتهای بریان ، نقلهای شیرین و میوه های خندان جاریست در حالی که شکم های گرسنه و استخوانهای خرد شده همسایه را از فقر اقتصادی نمی بینند ، اینها در حالی بنام خدمت ، اصلاح و آزادی در ساختمانهای شیک وشیشه ای نشسته اند و برای آینده خود نقشه می کشند که همسایه بخاطر فشار اقتصادی توان دادن اجاره بهای خانه چوبی را ندارد.

در عجب اینکه این رفت و آمدها و تکاپوهای پر هزینه در شرایطی صورت می گیرد که همه مدعی خدمت ، اصلاح و تعغیر هستند .

آیا تکلیفی بارزتر از انفاق و گذشت بوده و هست که فقط در همین حوادث اخیر از کاندیداهای احتمالی شنیده یا دیده شده باشد ، آیا ملت از این افراد خدمتی دیدند که به سمت سیل زدگان نیازمند جاری شده باشد؟

امروز در دشتستان جریانی را نخواهید یافت که در سردرگمی وضع فعلی نمانده باشد که مگر این ردای نمایندگی چقدر خطیر شده است که این روزها همه خدمت را در این لباس دیدند .

راستی این خدمتگزارها قبلا کجا بودند و چقدر شایستگی این جایگاه را دارند ، آیا خود در این نابسامانیها و بی عدالتیها نقشی نداشته اند و عجب اینکه رفوزه ها چرا اینقدر جسورند که باز ساز خدمت می زنند؟.

ما در حالی شاهد بعضی بوقهای تبلیغاتی این کاندیداهای احتمالی هستیم که هنوز مجوز تبلیغاتی صادر نشده است و اکثرا از همین الان اثبات کردند که حنایشان برای مردم رنگی ندارد.

بعضی حامیان و طرفداران زر خرید از هم اکنون به طرفداری از کاندید خود چنان سخن از حمایت قطار ریش سفیدان طایفه ها و جریانهای سیاسی به نفع خود می گویند که هنوز هیچ قوم و جریانی از پیش تعریف شده نمی داند دقیقا چند کاندید از طایفه یا جناح خود حضور خواهند یافت و از فیلترها خواهد گذشت .

آنچه که این روزها اصل هست و تاثیر گذار واقعی عامه مردمند که از این سیاه بازیها خسته شده اند و در این تلاطم پرفشار اقتصادی در نیم نگاه سیاسی و اقتصادی خوب دریافته اند که امروز نیاز به افرادی جوان ، جهادگر و انقلابی واقعی دارند که در وقت عمل در کنار مردم و برای مردم باشند .

امروز شاید تکاپوهای زیادی در سیاه چاله ها ی سیاسی به نفع خواصی در حال شکل گیری باشد ، اما در نهایت این مردمند که باید باز آینده خود را رقم بزنند و فریب رقصهای سیاسی و خیابانی را نخورند وگرنه باز نصیبشان همان کاسه و همان آشی خواهد شد که یه وجبش چربی بود.

پس کلیدی را انتخاب کنید که برای شما بچرخد .

فعال سیاسی و اجتماعی شهرام حسین پور

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه