شنبه, 05 آذر 1401 - Saturday, 26 November 2022

سخن مردم"رئیس شبکه بهداشت ودرمان دشتستان درسخنرانی پیش از خطبه های امروز نماز جمعه برازجان گفت:با توجه به شعار هفته سلامت باید همه مردم زیر چتر سلامت قرار گیرند.

 IMG 08381

به گزارش سخن مردم"به مناسبت هفته سلامت که از یکم تا هفتم اردیبهشت ماه با عنوان  پوشش همگانی سلامت نامگذاری شده است ،رئیس بهداشت و درمان دشتستان در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه گفت : شعار امسال سازمان جهانی بهداشت، پوشش همگانی سلامت می باشد، به عبارتی باید همه مردم زیر چتر سلامت قرار گیرند،وجهت تحقق این شعار لازم است که مسئولین از جمله ائمه جمعه و فرمانداری و... دراین زمینه همکاری داشته باشند.

ایشان درادامه با بیان اینکه اولین کانونی که یک کودک در آن شکل می گیرد خانه فرد است گفت: اگر فردی خانواده سالمی نداشته باشد نمی تواند سالم بماند.

دکتر ماریا خویش دوست بیان نمود:در حالی که متاسفانه سن ازدواج افزایش یافته و جامعه رو به پیری می رود،ازدواج و زاد و ولد دو عامل اصلی سلامت خانواده ها است واین عوامل تاثیر زیادی در سلامت خانواده ها دارد ویکی ازمهمترین اهداف بهداشت ودرمان آموزش وجلب اعتماد مردم است که باید فرهنگ زاد وولد رادرجامعه افزایش داد وگامی مهم درجهت جوان سازی انجام داد.

IMG 08141

ایشان درادامه تصریح نمود افرادی که دچار فشار خون هستند به تغذیه خود اهمیت نمی دهند، باید ضمن مراجعه به مراکز بهداشت، تحت مداوا قرار گیرند.

وهمچنین با اشاره به اینکه دیابت ، طاعون قرن است اظهارداشت: این بیماران نباید خودسرانه اقدام به خوددرمانی کنند و باید با مشاور بهداشت، دارو مصرف نمایند.

وی افزود: در هفته سلامت، امروز را به نام سبک زندگی اختصاص داده وبر اهمیت تغذیه، تحرک در زندگی و ... افراد تأکید می شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان در خصوص مراقبت های روانی دانش آموزان اظهار داشت: ما باید پیش از بروز هر گونه مشکل برای دانش آموزان، آنان را تحت مراقبت های درمانی قرار دهیم.

رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان با عنوان اینکه جذب ۲۵ متخصص در سال 97-96 یکی از موفقیت های این اداره بوده است تصریح نمود: با توجه به جمعیت بالای این شهرستان فشار درمانی بر روی بیمارستان شهید گنجی برازجان است.

وی درخصوص اقدامات شبکه بهداشت ودرمان گفت:در سال گذشته هزار و ۵۰۰ سبد غذایی به مادران بی بضاعت اهداء شد، افتتاح انجمن خیریه بیمارستان گنجی در هفته آینده نیز از جمله اقدامات بهداشت و درمان است.و در حال حاضر ۱۷ دندان پزشک و ۴۰ پزشک در روستاهای دشتستان مشغول به خدمت رسانی هستند.وامیدواریم خیرین از این انجمن حمایت کنند.

درادامه یادآورمی شوم نمایشگاهی از پیام های بهداشتی درخصوص هفته سلامت  وهمچنین خدماتی شامل تست فشارخون وپاسخگویی به سوالات نمازگزاران ازطرف شبکه بهداشت درمان شهرستان در  مصلی برگزار شد.

IMG 08131

IMG 07981IMG 08071IMG 08101IMG 08141

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه