شنبه, 09 مهر 1401 - Friday, 30 September 2022

سخن مردم:استاندار بوشهردرنشست صمیمی با خبرنگاران مطرح کرد:استان بوشهر دارای وضعیت بسیار خوبی در حوزه امنیت است/در بخش رونق تولید رتبه استان به 17رسیده است/احداث وبهره برداری چهار سد ،سددالکی ،سددشت پلنگ،سدخائیز،سدباغان که از جمله پروژه های مهم استان به شمار می رود/روزانه 20 هزارمترمکعب آب از طریق آب شیرین کن تامین می شود.

IMG 4239

 

به گزارش سخن مردم: نشست خبری استانداربوشهرو با حضور معاونین استاندار واصحاب رسانه دوشنبه 20 اسفندبرگزارشد، دراین نشست  گراوند استانداربوشهردرخصوص سفر رئیس جمهور به استان بوشهرودیدار با مردم استان وپروژه هایی نفتی وپروژه های دیگر که افتتاح وکلنگ زنی خواهد شد مطالبی را برای خبرنگاران بیان نمود.

درادامه به ارائه گزارشی از عملکرد یک ساله خود اشاره وگفت: اتحاد و انسجام بین همه دستگاه ها و مطبوعات در یک سال اخیرخوب بوده است وباعث پیشرفت وتوسعه ، آبادانی استان بوشهرشده است.    

وی افزود درهمه کارها کمی و کاستی هایی نیز وجود دارد که باید برای برون رفت از این وضعیت در کنار هم با وحدت برای برطرف کردن آنها تلاش کنیم.

IMG 4245

وی تصریح نمود: هرچند صدای توپ و تانک در شرایط جنگ اقتصادی شنیده نمی شود ولی دشمن با تمام توان خود در وزارت خزانه داری آمریکا مستقر شده و در تلاش برای ناامیدی مردم ازنظام جمهوری اسلامی است اما بااتحاد و همدلی برای پیشرفت و توسعه همه جانبه درمسیر پاسداری از نعمت جمهوری اسلامی، استقلال و آزادی دست در دست هم بدهیم تا پایان سال پررنگی برای کشور رقم بخورد.

وی یادآورشد: سهم استان بوشهر از اعتبارات اشتغال روستایی 115میلیارد و 800 میلیون تومان تعیین شده که موفق شد 156 میلیارد تومان جذب کند،افزایش تعداد سازمان های مردم نهاد از 16 به 209 نشانه توجه دولت به استفاده از توان مردم در بخش های مختلف است.

استاندار بوشهر برضرورت برگزاری نشست های جداگانه معاونان استانداری با مدیران زیرمجموعه خود با خبرنگاران در سال آینده تاکید کرد.

گراوند با بیان اینکه استان بوشهر دارای وضعیت بسیار خوبی در حوزه امنیت است و مشکل امنیتی خاصی را در استان بوشهر شاهد نبوده‌ایم اضافه کرد: در حوزه‌های مختلف اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی کارهای خوبی در استان انجام شده است.

گراوند اظهار داشت:یکی ازاهداف من دراستانداری بکارگیری جوانان وبانوان وتعامل با رسانه ها است که میزان مشارکت بانوان در مدیریت استان از 6 به 14.5 درصد افزایش یافته وهمچنین تعداد مشاوران جوان استان نیز به 14 نفر رسیده است.

وی گفت: دربحث تبدیل روستاها به کانون توسعه و تولید، استان بوشهردر حوزه جذب اعتبارات این بخش رتبه دوم کشور را ازآن خود کرده است.

همچنین سهم استان بوشهر از اعتبارات اشتغال روستایی 115میلیارد و 800 میلیون تومان تعیین شده که موفق شد 156 میلیارد تومان جذب کند.

در بخش رونق تولید 65 طرح در سامانه ثبت نام شده که از این تعداد 28 طرح درکارگروه تصویب و 25 طرح موفق به جذب اعتبار شدند که رتبه استان به 17رسیده است.

IMG 4265

IMG 4285

استاندار بوشهر با اشاره به رتبه پنجم استان در بخش نوسازی و بازسازی صنایع گفت: 28 طرح ثبت نام کرده که به 23 طرح تسهیلات پرداخت شده است.

در بخش کشاورزی میانگین آبیاری نوین استان از یک هزار و پانصدوهفتادوچهار هکتار بود که به هفت هزار و هفتصد هکتار رسیده است.

استاندار بوشهردرخصوص پروژه راه آهن نیزگفت: مهمترین اقدامات استان در سالجاری آغاز عملیات اجرایی پروژه راه آهن است که با پی گیری های انجام شده همه این پروژه به طول 450 کیلومتر در شورای اقتصاد مصوب و رسماً به دستگاه ها ابلاغ شده است.

گروند در خصوص رشد 7 برابری ایجاد آب شیرین کن در استان بوشهر گفت: ظرفیت شیرین‌سازی آب دریا دراین استان 20 هزار متر مکعب است و با تلاش های انجام شده برای اجرای 125 هزار مترمکعب آبشیرین‌کن مجوز گرفته شده است وبرای تامین آب دشتستان 14 حلقه چاه حفاری شده است.

ایشان درخصوص احداث چهار سد بیان نمود:،سددالکی ،سددشت پلنگ،سدخائیز،سدباغان از جمله پروژه های مهم استان به شمار می رود که بهره برداری از آنها نقش مهمی در تقویت منابع زیرزمینی ، مهار سیلاب و تقویت سفره های زیرزمینی دارد،و اجرای هرپروژه ای نیاز به تامین اعتبار دارد واگرتامین نشود متوقف می شود.

وی ازسرگیری عملیات اجرایی پارک لیان با 50 میلیارد ریال اعتبار، توسعه فضاهای گردشگری،اجرای طرح فاضلاب بافت قدیم بوشهر،اصلاح شبکه آب استان ،بهره برداری از بیمارستان 101 تختخوابی اورژانس هسته ای بوشهر تا سال آینده را از جمله کارهای مهم استان عنوان کرد.

IMG 4244

همچنین درخصوص مجموع پروژه هایی که در دهه فجر و هفته دولت کلنگ زنی شده یا به بهره برداری رسیده است را معادل دو هزار و 131 میلیارد تومان عنوان نمود.

وی یادآور شد: نرخ بیکاری استان بوشهر از 11.5 به 10.7 درصد کاهش یافته است اما با توجه به وجود ظرفیت ها و قابلیتهای موجود در استان این نرخ قابل قبول نیست و تلاش می شود با استفاده ازپتانسیل ها کاهش یابد.

.

IMG 4267

گراوند استانداربوشهر درخصوص فرمانداری دشتستان گفت :هم اکنون توسط سرپرست اداره می شود که خودسرپرست حکم فرماندار رادارد ووظایف فرماندارراانجام می دهد،حمایت از تیم هندبال دشتستان :جاهایی مانند شرکت سیمان است که می تواند حامی خوبی برای این تیم باشد،استانداری نیز حمایت ها رااز این تیم خواهد نمود.

درخصوص عملکرد بخشداران نیزگفت :ما تمام کارهای بخشداری هارا رصد می کنیم .همچنین درخصوص توزیع عادلانه آگهی ها به رسانه ها گفت :اداره کل فرهنگ وارشاد دراین مورد رسیدگی کنندوادارها هم موظف هستندطبق موازین نسبت به آگهی ها از طریق اداره کل فرهنگ وارشاد عمل کنند.  

استاندار بوشهر در خصوص ایجاد صف های مختلف برای تامین گوشت، مرغ و شکرگفت: استان با مشکلات مردم غریبه نیست ویک لحظه هم در خصوص تامین نیازمندی های مردم غفلت نکرده است.

IMG 4251

IMG 4320

IMG 4368

IMG 4275

IMG 4279

IMG 4292

IMG 4305

IMG 4248

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه