یکشنبه, 06 آذر 1401 - Sunday, 27 November 2022

سخن مردم" آیین بزرگداشت روز گیسکان، صبح و عصر روز جمعه هفدهم اسفندماه با حضورپرشور مردم ،طوایف بزرگ گیسکان وجمعی از مسئولین درروستای جمغاری برگزار شد.

IMG 28591

IMG 26901

به گزارش سخن مردم" ایشان در ادامه بیان نمود:ابتدائاً روی سخنم با شما مردم فهیم و غیور دیارم دهستان گیسکان است، که در هر برهه حساس اراده کردید با وحدت ، همدلی و یکپارچگی بر نوک قله پیروزی صعود نمودید چه برابر دشمنان خارجی و یا در مقابل توطئه گران داخلی همچنان که به همراه دلیرمردان دشتستان پوزه ی انگلیس، آمریکا، صهیونیست و سایر ابرقدرتها را به خاک سیاه نشانده اید.

در دفاع از اسلام و همچنین عزیزانمان، ۱۹ شهید والامقام تقدیم به انقلاب اسلامی از افتخارات این دیار کهن است.

IMG 32561

حقیر به عنوان احدی از فرزندان شما مفتخرم و به خود می بالم که چنین طایفه ای فهیم، متعهد غیور و همدل دارم . جا دارد از مردم دشتستان و همچنین از مسئولین استانی و شهرستان دشتستان که دعوت ما را پذیرفتند و با تشریف فرمایی جشن ما را مزین و منور نموده اند نهایت امتنان ، تشکر و قدردانی نمایم .

حضار محترم و مسئولین ارجمند، روزگاری روستای لرده، جمغاری ،ناخا ، باغ تاج جایگاه و محل سکونت دهها خانوار و چندین فامیل بزرگ بوده است که همگی به شغل دامداری کشاورزی مشغول بوده اند و در اقتصاد دشتستان نقش بسزائی ایفا می نموده اند . لیکن بر اثر نارسایی و ظلم و ستم دوران ستمشاهی مردم این دیار از ابتدایی‌ترین امکانات انسانی و رفاهی بی بهره بودند و بناچار سرزمین اجدادی و شغل شریف کشاورزی و دامداری را رها کرده و به حاشیه نشینی شهر برازجان و حومه مهاجرت کرده اند و به شغل های کاذب روی آورده اند.اما از آن زمان تاکنون بازگشت به زادگاه مادری آرزوی دیرینه این مردم است .

IMG 32611

اکنون ۴۰ سال از عمر با برکت نظام الهی و جمهوری اسلامی می گذرد متاسفانه مسئولین کمتر توجهی به این منطقه با این پتانسیل بالا و خدادادی نموده‌اند و دهستان گیسکان به عنوان ناشناخته ترین و محروم‌ترین نقاط استان است.

IMG 37251

البته در سال‌های اخیر پیگیری‌هایی در حا ل انجام است که امیدوارم با مساعدت مسئولین دلسوز در آیندهای نه چندان دور شاهد جاده کشی، آبرسانی، برق و سایر امکانات رفاهی باشیم.

وی درپایان تصریح نمود: از طرف مردم گیسکان از حمایت و مساعدت مقامات و مسئولین محترم استانی و شهرستانی، حضرت آیت الله صفایی بوشهری نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه بوشهر نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی، مدیر کل اداره راه و ترابری استان ، رئیس راه و ترابری استان جناب مهندس مشایخی ، رئیس اداره راه و ترابری دشتستان جناب مهندس باقر امیری ، جناب مهندس خالقی رئیس اداره برق برازجان و معاون ایشان جناب مهندس خسروی، مدیر کل محترم آبفای استان جناب مهندس طاهرزاده و رئیس اداره آبفای دشتستان ، بخشدار محترم ارم، رئیس منابع طبیعی دشتستان و ارم رئیس امور عشایر دشتستان ، و خاصه جناب دکتر لقمان زاده که بستر سازی امکانات رفاهی را برای این چهار روستا انجام داده و انتظار داریم به سِمت فرماندار دشتستان منصوب و کما فی سابق از مساعدت ایشان بهره مند شویم تشکر ویژه می نمائیم . و حقیر از همه مسئولین محترم و شما مردم فهیم گیسکان و دشتستان و خاصه شهرم برازجان و در مقابل کوه سر به فلک کشیده و سرافراز گیسکان سر تعظیم و تکریم فرود می ‌آورم و خدای منان را شاکرم و برای همه شما آرزوی سلامتی و موفقیت دارم .

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه