یکشنبه, 06 آذر 1401 - Sunday, 27 November 2022

سخن مردم" دکترزارع فرماندار دشتستان با بیان اینکه با تلاش دولتمردان و حمایت و پشتیبانی مردم در حوزه سلامت نه تنها نیاز به پزشکان خارجی نداریم ،بلکه در این خصوص خودکفا و خدمات پزشکی را صادر کرده ایم و هم اکنون جمهوری اسلامی ایران در خاورمیانه به قطب پزشکی تبدیل شده است

اولین همایش دست آوردهای انقلاب اسلامی در حوزه سلامت دشتستان با حضور دکتر زارع فرماندار، دکتر لقمان زاده، خانم دشتی بخشدارمرکزی ، دکتر خویش دوست رئیس شبکه بهداشت و درمان و برخی مسئولین در سالن فرهنگ برازجان برگزار شد.

11

مهین قاسمی"به گزارش سخن مردم"دکتر زارع فرماندار دشتستان دراین همایش ضمن تبریک پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و تقدیر و تشکر از عوامل این همایش به کمبودهای پزشکی در سالهای قبل از انقلاب و اولین سالهای انقلاب اشاره کرد و گفت : ما هم اکنون با برنامه ریزی های خوب و تلاش دولتمردان و حمایت و پشتیبانی مردم در حوزه سلامت نه تنها نیاز به پزشکان خارجی نداریم ،بلکه در این خصوص خودکفا و خدمات پزشکی را صادر کرده ایم و هم اکنون جمهوری اسلامی ایران در خاورمیانه به قطب پزشکی تبدیل شده است.

ایشان تصریح کرد: در استان بوشهر پزشکی هسته ای رشد چشمگیری داشته است و مهمترین هدف دانشمندان توسعه و برنامه ریزان برای پیشرفت هر کشور رسیدن به شاخص پایداری است که مهمترین آن شاخص امید به زندگی است که امروز در کشورمان شاخص امید به زندگی به ۷۵ سال رسیده است.

وی افزود: پیش از،انقلاب اسلامی پوشش بیمه ای مردم اندک بوده اما هم در حال حاضر با حمایت دولت تدبیر و امید جایگاه ویژه ای داشته و به ۹۶ درصد رسیده است.

دکتر زارع گفت: طرح تحول سلامت نقش بسزایی در ارتقای سلامت مردم داشته و در سالهای آینده با پشتکار مردم شرایط بهتری خواهد داشت.

ایشان به تأمین آب آشامیدنی اشاره کرد و افزود: برای دست یافتن به شاخص های ایده آل تنها با تعامل و همکاری ایجاد خواهد شد و انشالله در تابستان آینده آب آشامیدنی سالمی برای مردم شهرستان تأمین خواهد شد.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه