یکشنبه, 13 آذر 1401 - Sunday, 04 December 2022

سخن مردم"مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: رسانه با سنت های اصیل جامعه را به رشد و نشاط می رساند.

715328 orig

به گزارش سخن مردم به نقل ازروابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، فاطمه کرمپور امروز در نشست هم اندیشی با اصحاب مطبوعات و رسانه های استان بوشهر اظهار داشت: امروز جامعه ای مترقی قلمداد می شود که علاوه بر شاخص های اقتصادی مانند درآمد سرانه و تولید ناخالص ملی از لحاظ شاخص و معیار آموزش و اطلاعات نیز مورد توجه و تاکید ویژه ای قرار گرفته باشد.

715327 orig

وی بیان کرد: این شاخص اطلاعات همان شاخص معیار دانایی اجتماعی است بدین معنی که هر جامعه ای که از لحاظ آگاهی در سطح بالاتری قرار داشته باشد بدون شک رشد و توسعه آن نیز پررنگ تر است.

کرم پور ادامه داد: در عصری که به عنوان سلطه ارتباطات قلمداد شده رسانه ها می توانند با تولید و توزیع مطلوب اطلاعات و آگاهی بخشی جامعه را برای تعالی و رشد یاری کنند.

وی افزود: همچنین رسانه می تواند باعث پویایی افکار جامعه شود و در زمینه توسعه فرهنگی نیز نقش رسانه بطور قطع برای همگان مسلم است.

کرم پور اظهار داشت: با توجه به این اهمیت نقش و رسالت رسانه ها در جامعه امروزی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بنا دارد برنامه هایی راهبردی و عملیاتی تدوین کند تا نقش آنها را در این حیطه پررنگ تر کند.

وی یادآور شد: گرانی کاغذ و چاپ در اثر نوسان نرخ ارز فشار مضاعفی را بر رسانه ها تحمیل کرده است.

کرمپور گفت: در این عرصه توزیع آگهی ها همواره با مشکلاتی روبرو بوده که باید برنامه ای تدوین و راهکارهای پیش بینی شود تا توزیع آگهی ها بصورت عادلانه باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر اظهار داشت: بدون شک با فعال شدن این ظرفیت و عدالت محوری در توزیع آگهی رسانه های غیر فعال شده استان نیز می توانند فعالیت مجدد خود را از سر گیرند.

بیمه خبرنگاری، صدور کارت خبرنگاری، پرداخت یارانه به رسانه های مکتوب و غیر مکتوب، استقرار خانه مطبوعات در مکان ملکی، توزیع عادلانه آگهی های دستگاه های اجرایی و شرکت های زیرمجموعه وزارت نفت و پاسخگوتر شدن مسئولان در قبال رسانه ها از جمله موارد مطرح شده در این نشست توسط خبرنگاران استان بوشهر بود

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه