دوشنبه, 11 مهر 1401 - Sunday, 02 October 2022

سخن مردم"معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر گفت: سند توسعه فرهنگی اجتماعی این استان تدوین شده و انتظار می رود برای بخش مربوط به فرهنگ و ارشاد آن توجه ویژه صورت گیرد.

n83170398 72778770

 مجید خورشیدی روز دوشنبه در آئین و تکریم و معارفه مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر افزود: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در این ارتباط باید برنامه ریزی و دستاوردهای خود را بر این سند مهم تمرکز کند.

وی ادامه داد: حوزه فرهنگ و ارشاد بر خلاف حوزه ای پرمطالبه ای است و این امر بیان گر این است که این حوزه شرکایی برخودار از بینش بلند برخوردار است.

خورشیدی بیان کرد: مخاطبان این حوزه و محیط کار خود را بخوبی می شناسند و مطالبه گری را در بالاترین سطح ممکن نگه داشته اند.

وی اظهار داشت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی محور کارها و امورهای فرهنگی است و متولی این بخش نیست.

خورشیدی افزود: این مهم بدین معنی است که محوریت تمامی فعالیت های فرهنگی دستگاه های مختلف بر عهده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

وی یادآور شد: با توجه به سابقه و قدمت فرهنگ و هنر استان بوشهر بدون شک کار در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان بسیار سخت و دشوار است.

خورشیدی با اشاره رابطه دیرینه مردم این استان با شعر و ادب ادامه داد: در شعر و ادب این استان مفاخر ارزشمندی حضور داشتند که در این بین فایز می تواند بزرگی بوشهر را برای ما بشناساند.

وی تاکید کرد: فرهنگ دوستانی که دستی بر میراث فرهنگی کشور دارند باید در بازشناساندن مفاخر ملی کشور و بویژه این استان تلاش ویژه کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر ادامه داد: حوزه تئاتر و سینمای استان بوشهر نیز از ظرفیت های بسیار بالایی برخوردار است که حمایت از این بخش نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: در استان بوشهر مکان برای عرضه محصولات فرهنگی اعم از فیزیکی و معنوی اندک است و باید برای گشترش آن برنامه ریزی لازم صورت گیرد.

خورشیدی اظهار داشت: برگزاری جشنواره های ملی در این استان با هدف برند سازی برای استان بوشهر فرصتی ارزشمند برای معرفی این دیار است که این بوشهر باید بطور ویژه در دستور کار قرار گیرد.

وی تاکید کرد: در بخش فرهنگ و هنر نمایندگان استان در مجلس باید برای جذب اعتبارات مورد نیاز استان اهتمام جدی داشته باشند تا از این طریق زمینه پاسخگویی به مطالبات اهالی فرهنگ و هنر فراهم شود.

در این آیین با تجلیل از دکترحمیده ماحوزی، فاطمه کرم پور به عنوان مدیر جدید اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر معرفی شدایرنا.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه